En Çok Beğenilen Motivasyon Artırıcı 10 Film ve Dizi

En Çok Beğenilen Motivasyon Artırıcı 10 Film ve Dizi

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 997 Okunma

İlla kendinize gelmeniz, motivasyonunuzu artırmanız için ringe çıkıp rakipten sert bir yumruk yemenize gerek yok. Bu işi daha acısız şekilde halletmekte mümkün olduğunu söyleyelim.

İşte listedeki bu film/dizi/belgeselleri seyrederek kendinizi yeniden zorluklarla mücadele edebilecek gücü elde edebilirsiniz.


1 – Water The Great Mystery

Biz de boşuna su gibi aziz ol dememişler. Bu Japon Doktor Masaru Emoto’nun yaptığı deneyleri anlatan belgesel de aynen böyle bir şey. Seyrederken farklı bir dünyaya kayıp gittiğinizi göreceksiniz.


2 – Ambition to Meaning – Finding Your Life’s Purpose

Belgesel, drama karışımı olan bu yapım size hayatınızı değiştirmenin mümkün olduğunu anlatıyor. Michael Goorjian ve Dr. Wayne Dyer’ın ortak projesini seyredince içinizde bir şeyleri değiştirmek isteyeceğinize eminiz. Ancak bunun için harekete geçmeniz gerekiyor.


3 – The Dove’s Lost Necklace

Aşkı arayanların bir başka hikâyesi. Ancak mistik atmosferi muhteşem ezgileri ve Farsça şiirlerin insanı mest ettiğini söyleyebiliriz. Filmi orijinal seslendirmeyle izleyenlerin aklına ‘Bizimkisi bir aşk hikâyesi’ adlı Kayahan şarkısı ister istemez geliyor.


4 – The Obama Deception

Obama’nın ABD Başkanı olmasına sevinenler olmuştur. Hatta İran’da bir efsanenin gerçekleştiği bile iddia edenler olmuş ama çok geçmeden hayal kırıklığına uğramışlardı. İşte bu yapımın konusu Obama olsanız bile her istediğinizi yapamazsınız çünkü olayların arkasında başka güçler olabilir. Oldukça düşündürücü iddiaların bulunduğunu söyleyelim.


5 – Okuribito

Film, Japonya’da bulunan ve ölen insanları gömülmek için hazırlayan kişilerden birisinin hikâyesini anlatıyor. Hem de öyle böyle değil, şiir tadında.


6 -Lie To Me

Ailecek olmasa da severek izliyoruz ve takip ediyoruz denilebilecek bir dizi. Beden dili üzerine mastır yapacak, çevrenizdeki kişileri filmdeki dedektifler gibi yargılamaya başlayacaksınız. Yok, buna katlanamam diyen varsa bu diziyi izlemesin.


7 – Einstein ve Eddington

Einstein’ın, İzafiyet Teorisini tek başına anlamak çok zor ve sıkıcı olabilir. Ama Einstein’ın hikâyesini anlatan bu filmde alttan alttan teoride anlatılıyor, haberiniz olsun.


8 – Theory of Everything

Stephen Hawking’in teorilerle dansını seyredeceğimiz bu belgesel bize evreni bir kez daha düşünme imkânı verecek.


9 – Fallen

Şeytan için hala bir umut olabilir mi? Bu soruya cevap arayan mini – dizi şeklinde bir film. Konstantin filminden sonra alışılagelmiş dini söylemlere oldukça dışına çıkan bir yapım.


10 – Fallen

Kevin Costner’ın hem oyunculuk hem de görsel olarak bizi mest eden filmi. Beyzbol için tarlasını sahaya çeviren bir adamın öyküsü.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir