En Çok İzlenen Güncel 10 Türk Dizisi

En Çok İzlenen Güncel 10 Türk Dizisi

Diziler - Filmler Çağrı Sevgi 83 Okunma

En Çok İzlenen Güncel 10 Türk Dizisi

Türk dizileri, izleyicilerin ilgisini oldukça çekmektedir. Ayrıca bu diziler sadece Türklerin değil; pek çok yabancı insanların da ilgisini çeker. Özellikle Orta Doğu’ da Türk dizilerine karşı oldukça yoğun bir ilgi vardır. Hem yerli hem de yabancı izleyiciler tarafından dizilerin sürekli izlenmesi de; bunu oldukça önemli bir sektör haline getirmiştir. İzlenilen en güncel dizileri sizin için derleyerek bir liste haline getirdik.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Dizinin başrollerinde Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır’ ı görmekteyiz. Dizi, Hızır Çakırbeyli’ nin hikâyesini ele alır. Hızır Çakırbeyli, çocuk yaşlarında yer altı dünyasına girmiştir. Önceleri yer altı dünyasındaki haksızlıkları ortadan kaldırmak istese de; zamanla zenginleşerek kendisi de haksızlık doğurur. Ancak Hızır Bey aynı zamanda tam bir sevgi adamıdır. Sevdiği tüm kadınların etrafında olmak ister. Buna eşi ve sevgilisi de dâhildir. Sevdiği kadın hamile kalır. Bunu öğrenen eşi ise o çocuğun doğmasına izin vermez. Hızır bir taraftan yer altı dünyası ile mücadele ederken; diğer taraftan da bu iki kadının çekişmelerine ve hayatta kalma mücadelelerine şahit oluruz.

Karagül

2013 yılından beri devam den bu dizin başrollerinde Ece Uslu gibi oyuncular vardır. Dizi, hayatı bir günde değişen Ebru’ nun hikâyesini ele alır. Ebru bir gün eşinin Fırat Nehri’ ne giderek oradan düştüğü haberini alır. Bunun üzerine ailesi alarak; Şanlıurfa’ ya gider. Bunun üzerine kocasının aslında bambaşka bir hikâyesi olduğunu öğrenir.

Kiralık Aşk

Son zamanların en sevilen filmlerinden biri de Kiralık Aşk dizisidir. Dizinin başrollerinde Elçin Sangu ile Barış Arduç karşımıza çıkar. İkilinin arasında yaşananları hoş bir şekilde ele alır.

Diriliş Ertuğrul

Dizi, tarihin en önemli komutanlarından Ertuğrul Gazi’ nin hikâyesini anlatır. Oldukça tarihsel çizgilerle ele alınan dizi izleyiciler tarafından da oldukça beğenilmiştir.

Kırgın Çiçekler

Başlangıçta bir yaz dizisi olarak planlanan dizi, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Bunun üzerine de yapımcılar tarafından devam eden bir projeye dönüştü. Filmde 16 yaşında yetiştirme yurduna gitmek zorunda kalan Eylül’ ün hikâyesi anlatılıyor. Yetiştirme yurdundaki yaşamları acı şekilde anlatan dizi oldukça beğeniliyor.

Paramparça

Dizinin başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya vardır. Dizi basit ve sıradan bir hayat süren Gülseren ile şehirde oldukça önemli olan bir restoranın sahibi Cihan arasında geçenleri konu alır. İkili kavuşması oldukça zor büyük bir aşk içerisindedir.

O Hayat Benim

Dizi kendi hayatına sahip çıkmak zorunda kalanların öyküsünü ele alır. Bahar annesi tarafında zorla alınarak dedesi tarafından tanımadığı kişilere verilir. Her şey ortaya çıkacakken bu sefer de üvey babası tarafından Bahar’ ın hayatı tekrar altüst edilir. Bahar bir türlü kendi hayatına kavuşamamaktadır.

Kara Sevda

Her ne kadar yeni sezon finali yapmış olsa da izleyiciler tarafından soluksuz izlenilen dizilerden biridir. Dizi Nihan ve Kemal’ in aşkını ele alır. Nihan artık Emir ile evlidir. Emir’ in tüm isteği Kemal’ e zarar vermektir. Kemal’ in isteği ise Nihan’ ı geri kazanmaktır.

Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi Pusu uzun yıllardır izleyiciyi televizyon karşısına bağlamayı başarmıştır. Polat Alemdar ve ekibi her sezon güncel konulara değinerek; ülkeyi kurtarmak için ellerinden geleni yapar. Bu da izleyicilerin oldukça beğenisini toplamıştır.

Arka Sokaklar

İzleyicilerin soluksuz izlediği dizilerden biri de Arka Sokaklardır. Bu dizi polisiye bir dizidir. Rıza baş komiser ve ekibinin her hafta başına gelen olaylar anlatır.

Bu sezon en çok izlenen 10 Türk dizisi listesi bu şekildedir. Sezon boyunca tüm bu diziler izleyiciler tarafından oldukça büyük bir beğeni ile izlenmiştir.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir