En Çok Kullanılan Arkadaşlık Sitesi

En Çok Kullanılan Arkadaşlık Sitesi

Teknoloji erkut 296 Okunma

İnternet platformunda yer alan siteler arasında yer alan arkadaşlık platformları insanların yeni kişilerle tanışmasını sağlama amacı güdülerek ortaya çıkmıştır. Bu tür siteler arasında yer alan kişiler
birbirleri ile tanışarak; keyifli dakikalar geçirecekleri bir ortama sahip olacaklardır. Bu tür arkadaşlık siteleri arasında en iyi tercihleri yapacak olan kişiler; ilgi alanlarına uyumlu bir biçimde yer alan profilleri tespit edecek olup; aynı zamanda da kendi şehirlerinde ikamet eden kişileri de bulabileceklerdir. İnternet platformu arasında yer alan sitelerin kapsamlı yapıda olmasının yanında mobil platformlarda da varlık göstererek; farklı insanların iletişim kurduğu bir sanal ortam halinde yer almaktadır.

Arkadaşlık sitesi adıyla kurulan ve yeni arkadaşlıkların kurulması ile beraber flört ortamının meydana gelmesini de sağlayacak şekilde de ortaya konulacak olan bu tür internet platformlarına yapılacak olan üye kayıt işlemleri sonrasında; kriterleriniz dahilinde aramaları gerçekleştirebilmeniz de sağlanacaktır. Buna bağlı olarak da en uygun seçimi gerçekleştirmeniz mümkün olmakla beraber; karşılıklı iletişim kuracağınız bir sanal arkadaşlık ağının imkanlarından da yararlanmak söz konusu olacaktır. Kişilerin fiziksel özellikleri ile beraber uğraşları hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlayacak olan bu seçenek kapsamında; sürekli olarak yeni insanlarla tanışma evresinde başarılı sonuçlara ulaşmanız da mümkün olacaktır. Böylelikle de en iyi arkadaşlık siteleri kapsamında kendini gösteren sanal adreslerden de yarar sağlayabileceksiniz. Bu tür platformlar arasında yer alan en iyi arkadaşlık sitelerini de sıralayalım:

Siberalem Arkadaşlık Sitesi

Siberalem Türkiye’nin en eski arkadaşlık sitesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Yaklaşık olarak 15 yıl boyunca insanların etkileşimleri kapsamında aracı konumda yer alan söz konusu platform; genel olarak 23 ile 50 yaş aralığına hitap etmektedir. Üye sayısı bakımından da en kapsamlı yapıda bulunan Siberalem; 15 milyon kayıtlı üyeye hizmet seçeneklerini sağlayarak; bekar olanların birbirleri ile iletişim kurması konusunda en kapsamlı platform olarak tanımlanıyor. Üye sayısına oranladığımızda en çok online üyenin de yer aldığı bu platform; yeni kişilerle tanışmak isteyen üyelerine en iyi hizmeti sağlamayı da sürdürüyor.

Badoo Arkadaşlık Sitesi

Yabancı kaynaklı bir arkadaşlık sitesi olan Badoo; Türk insanına da etkili bir biçimde hizmet etmektedir. Dünya genelinde yaklaşık olarak 200 milyon üyeye sahip olan bu arkadaşlık uygulaması; Türk insanının da içerisinde yer aldığı bir sanal arkadaşlık sitesi olarak kendini gösteriyor. Bu siteye de diğerleri gibi ücretsiz bir biçimde üye olarak yakın çevrenizde yer alan diğer Badoo üyeleri ile iletişim kurmanız mümkün olacaktır. Bu tür bir arama yaptığınızda sayısız üye ile karşı karşıya gelerek; kendi kriterleriniz açısından en uygun tercihi yaparak; konuşmaya başlayabilir ve arkadaşlık evresine geçebilirsiniz. Badoo içerisinde gerçekleştirecek olduğunuz bu eylem dahilinde de sürekli olarak yeni kişileri de hayatınıza dahil edebilirsiniz.

İstanbul.net Arkadaşlık Siteleri

Türk kökenli bir arkadaşlık sitesi olarak hizmet veren İstanbul.net; sadece İstanbul içerisinde ikamet edenleri kapsayan bir arkadaş sitesi görüntüsü çizmektedir. Şehre özel arkadaşlıkları tercih edecek olan kişilerin büyük oranda yöneldiği bu platform; 4 milyon üyesi ile en fazla takip edilen sanal platformlardan bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Bunun yanında Ankara, İzmir, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Edirne, İzmit, Kayseri, Manisa, Muğla, Samsun, Çanakkale, Hatay, Mersin, Sakarya ve Tekirdağ gibi şehirlerde de farklı isimlerde hizmet veren bir görüntüsü çizerek; aynı şehirde yaşayan insanları bir araya getirme amacı dahilinde ortaya konmuş olan bir arkadaş edinme sitesi görüntüsü çizmektedir.

Pembepanjur.com Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık ya da kısa süreli bir ilişki amacı doğrultusunda arkadaşlık siteleri arasında varlık gösteren kişiler için uygun bir platform olmayan pembepanjur.com; sadece ciddi evlilik hayali içerisinde yer alan kişileri kapsayacak olan bir sanal platform olarak kendini gösteriyor. Gizlilik esasına tamamen uygun olan bu sitenin 2 milyon üyesi kapsamında da sadece eşleşmiş olduğunuz kişilerle iletişim kurma imkanınız bulunuyor. Bu yüzden de site içerisinde yer alan tüm üyeleri kapsayacak bir arama da gerçekleştirilemeyerek; üyelerin sadece karşılıklı beğeni aldıkları ve ortak alanları bulunan diğer üyelerle tanıştırılması durumu da bu site içerisinde söz konusu olan bir durum olarak kabul ediliyor.

Edarling.net Arkadaşlık Sitesi

Pembe panjur gibi evlilik amaçları dahilinde hareket eden kişilerin yöneldiği bir site görüntüsü çizen edarling.net; 15 milyondan fazla üyesi ile etkili sonuçların karşınıza çıkacağı bir sanal arkadaşlık olarak kendini göstermektedir. Ücretsiz bir biçimde üye olabileceğiniz bu platform; size en uygun adayları göstererek; onlarla iletişim kurma olanaklarını ortaya koyan bir arkadaşlık sitesi olarak kabul görüyor. Eşleştiğiniz kişilerle irtibat kurmanız konusunda ön planda yer alan edarling.net; aynı zamanda da ücretli özellikleri ile de cazip bir arkadaşlık sitesi görüntüsü çizerek; bu türdeki seçenekleri ile de kapsamlı bir noktada yer alan sanal uygulamalar arasında yer almaya da devam ediyor.

Ecift.com

Bu arkadaş sitesi; 4 milyon üyesi ile oldukça etkili bir platform olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda kadın ve erkek dağılımı kapsamında da adından söz ettiren söz konusu arkadaşlık sitesi; %51 erkek ve %49 kadın olacak şekilde bir dengeyi de sabit bir biçimde göstermektedir. Uzun süreli ilişki  ile evlilik konusunda amaçları bulunan ve arayış içerisinde yer alan kişiler; e-cift uygulamasını tercih ederek; eşleştikleri üyelerle irtibat halinde yer alabileceklerdir. Böylelikle de sürekli olarak yeni adaylarla karşı karşıya kalarak en uygun tercihi sağlayabilecekleri bir ortama da kavuşacak olup; olumlu sonuçlar alabileceklerdir. Böylelikle de karşı cins ile herhangi bir birliktelik içerisinde de yer almaya başlayacaklardır.

Yonja.com Arkadaşlık Sitesi

2000’li yıllarda oldukça popüler olmasına rağmen son zamanlarda kitle kaybına maruz kalan yonja.com hala en fazla kullanılan arkadaşlık siteleri arasında yer almaktadır. halen daha hizmet veren bir arkadaşlık platformu olan söz konusu sitede yeni insanlarla tanışmanız mümkün. Yalnız sahte hesapların bu platformda kol gezdiği hakkında söylentiler de var olduğundan ve söz konusu sitenin paralı üyelerine şans sağladığından dolayı pek fazla yöneleceğiniz bir platform olarak gündeme gelmemesine rağmen; eski günlerdeki başarısından dolayı en iyi arkadaşlık siteleri arasında yer aldığı söylenebilmektedir. Bu yüzden de yonja.com üzerinden arkadaş edinmek isterseniz öncesinde bu konu hakkında düşünmeniz de önerilmektedir.

Hocam.com Arkadaşlık Sitesi

Sadece üniversite öğrencilerine hizmet sağlayan bir arkadaşlık sitesi görüntüsü çizen hocam.com; sosyal ağ görüntüsü çizen bir internet sitesi olarak da hizmetlerini sürdürmektedir. Türkiye içerisinde yer alan tüm üniversiteleri kapsayacak şekilde hizmetlerini gerçekleştiren bu internet adresine kayıt yaptırma işlemi uzun vadede gerçekleşeceğinden dolayı; ilginizi çekmeyecek bir web sitesi olabilir. Üyelik formunu doldurup; kayıt başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren; site sizin üyeliğinizi bir miktar süre askıda tutarak; bilgilerinizi doğrulama evresine dahil ederek profilinizi meydana getirecektir. Yalnız bu süreyi de belli bir miktar ücret karşılığında kısaltarak; söz konusu platformun imkanlarından yararlanabilir ve kendi üniversitenizde öğrenim gören insanlarla tanışıp; sürekli olarak iletişim halinde de kalabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir