En Çok Satan Bilim Kitapları

En Çok Satan Bilim Kitapları

Kitaplar erkut 85 Okunma

Bu yazımızda sizlere en çok satan bilim kitapları ile ilgili olarak bilgiler aktaracağız. Bildiğiniz üzere, dünyanın varoluşundan itibaren tüm gelişmeler aslında bilim ışığında yapılan gelişmelerdir. Bu yüzden de yazılan son dönemdeki bilim kitaplarına da çok büyük ilgi olmaktadır. Konu ile ilgili olarak sizler de bilim kitaplarına ihtiyaç duyuyorsanız o halde özellikle bu yazımız sizler için, çünkü sizler için hem konular hem de basımlar hakkında bilgi vererek tüm dünyada en çok satılan bilim kitapları ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız. Konuyu çok uzatmadan başlayalım dilerseniz.

1- Zamanın Kısa Tarihi: Bu kitabın yazarı, Stephen Hawking’dir. Dünyada bilim kitapları arasında en çok satılan kitap olan, Zamanın Kısa Tarihi, 255 sayfadan oluşmaktadır. İlk olarak 1988 yılında basılmış olan kitabın sonrasında bir çok basımı çıkmıştır.

2- Benim Gözümden Dünya isimli kitap da Dünyada en çok satılan bilim kitapları arasında 2. sırada bulunmaktadır. 115 sayfalık kitabın yazarı Albert Einstein’dır. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, Einstein’ın en popüler kitabı olarak bilinmektedir.

3- Orjinal adı Incognito olan Beynin Gizli Hayatı isimli kitap ise, en çok satılan 3. kitaptır. Beyin ile ilgili ve işleyiş sistemi hakkında bilgi veren bir kitap olan Beynin Gizli Hayatı isimli kitabın yazarı ise, David Eagleman’dir.

4- Dünyada en çok satılan bilim kitapları arasında 4. sırada da bir David Eagleman imzası bulunmaktadır. Toplam 272 sayfadan oluşan kitabın konusu yine beyindir. Bu konuda profesyonel olan Eagleman, yine beyin ile ilgili olarak kitabı yazmış bulunmaktadır. Bilim kitapları adına çok önemli bir kitaptır. Kitabın adı Beynin Senin Hikayen olarak bilinmektedir.

5- Nikola Tesla Kendini Anlatıyor kitabı kuşku yok ki, bilim kitapları arasında 5. kitap olarak bilinse de çok dikkat çeken kitaptır. 72 sayfadan oluşan kitabı, Nikola Tesla yazmış bulunmaktadır. Bu arada da yazdığı da tamamen kendi keşfetmiş olduğu bilgiler hakkında ve kendi otobiyografisi ile ilgili de bilgiler vermektedir. Bu özellikleriyle de tüm dünyaya nam salmayı başarmış bulunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir