En Çok Satan Kişisel Gelişim Kitapları 2017

En Çok Satan Kişisel Gelişim Kitapları 2017

Kitaplar Abdullah Ergün 1.066 Okunma

Günümüzde çok satılan kişisel gelişim kitapları arasından 2017 itibari ile popüler olanları listeledik. İşte kişisel gelişim kitapları ve tanıtım yazıları, özetleri…


Duygu Kontrolü ile Kişisel Başarı

Duygular hayatımızı ilmik ilmik dokuyan kalp yansımaları, beyin titreşimleridir. Ruh ve zihin hisler yolu ile el ele tutuşur, hayattaki yolumuzu belirler. Saraylar inşa eden, gönüller fetheden hisler üzerinde denetimde bulunulmazsa çok kalpler kırılır, nice köşkler bölük pörçük olur. Bu yüzden düşüncelerimizi sahiplenmek kadar onları denetim altında tutmak da son derece önemlidir. Sevda Türküsev bu kitabında, hislerimizi denetim altına almanın yöntemlerini gerçek hayattan ve içten alıntılar yaparak, kimi vakit güldüren, kimi vakit hüzne boğan öykülerle birlikte okurla paylaşıyor. Sevgi, öfke, nefret, hasret, tutku, neşe… Bunlara ve daha pek çok duygumuza yönelik bir denetim mekanizması geliştirmenin, böylelikle başarı ve mutluluğa ulaşmanın kolay ve etkili yöntemleri bu sayfalarda sizlerle buluşmayı bekliyor.

Sayfa Sayısı: 304. Baskı Yılı: 2014. Dili: Türkçe. Yayınevi: Akis Kitap. ISBN: 9786051290164.


Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Bu kitap, “Erişkin bir insan günde en az 8 saat uyumalıdır.” palavrasını ya da önyargısını kırarak 8 saat uyumanın bir alışkanlıktan ibaret olduğunu öğretmektedir. 4 saat uyuyarak 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmayı da izah eden kitap, bunun nasıl yapılabileceğini öğretmektedir.

Matematik Diye Bir şey Var

60 sene yaşayan sıradan bir insan, ömrünün 15 senesini çocuklukta, 15 senesini ıvır zıvır işlerde, 20 senesini da uykuda geçirmektedir ki bu hesapla geriye 10 sene kalır. Fakat bu aynı sıradan insan, 8 saat yerine 4 saat uyursa, ömrünün yalnızca 10 senesini uykuda geçirecek ve böylelikle 10 sene daha çok yaşamış olacaktır. Bunu başardığında ise sıradanlığı sona erecek ve sıra dışı başarılar elde edecektir; zira sıra dışı başarılar elde edenler bütün başarılarını bu ikinci 10 seneye borçludurlar. Keops, Da Vinci, Edison, Newton, Dostoyevski, Armstrong gibi…

Kişisel Gelişim Romanı

Aslında uyku sıkıcı bir konudur. Çevrenizde biri uyur iken bahsedince esnemenize engel olamazsınız. Fakat yazar bu konuyu Roman formatında işleyerek öyle keyifli bir duruma getirmiş ki; kitabı bitirmeden uyumak nerdeyse imkânsız gibi. E tabi kitabı bitirdikten sonra da…

Sayfa Sayısı: 344. Baskı Yılı: 2006. Dili: Türkçe. Yayınevi: Kashna Kitap Ağacı. ISBN: 9789756197226.


S*ktir Et

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon gerçekleştirmek, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern sürenin küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şu şekilde bir sarsıp kendilerine getirecek, mana dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, tüm sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız “gerekenlere” S*ktir Et deyin ve sonucunda diğerleri ne düşünürse düşünsün, neyi gerçekleştirmek istiyorsanız onu yapın.


Hatasız Düşünme Sanatı

Beynimiz avcı ve toplayıcı bir hayat için optimize edilmiş. Günümüzde ise kökten bambaşka bir dünyada yaşıyoruz. Bu hal sistematik fikir sorunlarına sebep oluyor ve bu sorunlar paranız, kariyeriniz, mutluluğunuz İçin feci neticeler getirebiliyor.

Ne kadar basit yanılabileceğini bilenler daha donanımlıdır: Rolf Dobelli, yine yine tuzağına düştüğümüz en sinsi “kanaat sorunlarını” mercek altına alıyor.

Ve bize şu soruların cevaplarını veriyor:

Kendi bilgimizi niçin sistematik olarak gözümüzde büyütürüz (ve başka insanları olduklarından daha aptal sanırız)?

Neden bir şey, sırf milyonlarca insan doğru buluyor diye mevcudiyedinden daha doğru değildir?

Neden hatalı oldukları kanıtlanmış kuramlardan bile kopamayız?

Rolf Dobelli’nin metinleri hem içerik olarak zenginleştirici hem de gerçek bir okuma keyfi.


Her Şey Seninle Başlar!

Çaresizlik öğrenilmiştir.
Başarılı olmak da öğrenilebilir.
Sende sandığından çok fazlası var!
Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
Yeni bir yaşam için gereken, yeni bir akıldır.
Doğru şeyi gerçekleştirmek için hatalı bir zaman yoktur.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
Zirvede her vakit bir şahsa daha yer var.
Her şey seninle başlar!
Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
Hayatta ya tozu dumana katarsın,
Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!


Sınırsız Güç – Kişisel Başarıda Zirveye Ulaşmanın Yolu

Bu kitap başka şahıslar üzerindeki gücünüzle alakalı değildir. Evet, hayatta  dilediklerinizi rastgele bir şeyi yapabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihiri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu sayfalarda kendi kendinizi nasıl kullanacağınızı göstermektedir.

O, hırsla ve incelikleriyle; ne dilerseniz olabileceğinizi, ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı zihninizin durumunun belirlediğini, bütün başarılı sonuçların modellenebileceğini ve aynen yaşanabileceğini göstermektedir. Size; dakikalarla ifade edilen sürelerde zihninizin korkuları yok etmek İçin nasıl yinedan programlanacağını, vücudunuzun çok sıhhatli ve enerjili olması İçin hangi yakıtların kullanılacağını, başka şahıslarla olan ilişkilerinizi nasıl geliştireceğinizi, nasıl ikna edici bir iletişimci olunacağnı ve karşınıza çıkan rastgele bir kişiyle ahengin hemen nasıl sağlanacağını, başka bireylerin başarılarını kendiniz için yine nasıl modelleyeceğinizi, zenginlik ve mutluluğun beş anahtarını, Asıl Başarı İçin nasıl ustalaşılacağını açıkladıkça; coşkusu salgın hastalık gibi herkese bulaşmaktadır.

Robbins onu şahsi başarının yeni bilimi olarak adlandırmaktadır. Siz de onu hayatınızda karşılaştığnız en iyi şey olarak adlandıracaksınız. Sınırsız Güç şimdi okuyun, yararlanın “Püf noktası, her bireyin kendisini şahsi mükemmelliğe adamasıdır.” Ken Blanchard, ‘Bir Dakikalık Yönetici’ kitabının yazarlarından.


%100 Düşünce Gücü

Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu güç kanaattir.Yaşamınızı yöneten şey gerçekte düşünme biçiminizdir.

Düşünme biçiminiz sizi başarıdan başarıya ya da tam bir başarısızlığa götürebilir; size sevgi ve sevinç ya da yalnızlık ve sefil bir hayat verebilir.

Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üstüne de eğitim görmüş ve bu bilimi kendi seneler süren derin araştırma ve incelemeleriyle geliştirmiş bir kişi.

Yazar insanın önünde gerçekte yeni bir ufuk açan bu kitabında Evrensel Akıl’ın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan kanaat kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı inanılmaz bir başarıya dönüştürecek bulguyu Ortak Bilinç’ten nasıl elde edebileceğimizi öğretiyor.

Jack Ensign Addington söz ettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir profesyonel olarak, yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor. Evet, hayatınızı, geleceğinizi kanaatlerinizle yaratıyorsunuz!


Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git

Sonunda beklenilen an geldi… Uzun süredir beklenilen ve Erdal Demirkıran’ca kaleme alınan “Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem’in Dibine Git” adlı kitap, çok kısa bir vakit sonra raflarda olacak.

Yazarın aşk üstüne yazdığı bu son kitabı şu an piyasadaki çoğu aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın meydana getirdiği köklü önyargılara kadar geniş bir yönden insanlığa parlak bir ışık tutmakta ve okuyucusunu her vakit bulunduğu gibi sarsarak kendisine getirmektedir.

Yaklaşık 500 sayfa olan kitap; Tanrı Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği , aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok farklı mevzuya da yer vermiş bulunuyor…

Ayrıca yazarın daha önceki kitaplarında bulunduğu gibi bu kitabında da tekrar kitabın köşesine yerleştirilmiş olan “Bağır Taşı” adlı bir kutunun içinde bilhassa aşk mağdurlarını ilgilendiren bir armağan da bulunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir