En İyi 10 Rap Şarkısı

En İyi 10 Rap Şarkısı

Genel Kültür Çağrı Sevgi 79 Okunma

En İyi 10 Rap Şarkısı

Dünyada oldukça önemli bir yere sahip olan rap şarkıları zaman içerisinde ülkemizi de egemenliği etkisi altına almıştır. Türkiye’de de son yıllarda rap kültürü ortaya çıkmıştır. Hem Dünya rap yıldızları ilgi odağı olmuştur. Hem de yerli rap şarkıcılarımız piyasada yerini almıştır. Herkesin beğenisini toplayan rap müzik tarzında ise oldukça başarılı şarkılar ortaya çıkmıştır.

Rap Müzik Nedir?

Rap müzik, Afrika kökenli bir müzik tarzıdır. Çünkü ilk olarak Amerika’ da Afrika kökenli insanlar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Rap kelimesinin anlamı eleştiridir. Amerika pek çok farklı ırk ve millere ev sahipliği yapan bir ülkedir. Bu farklı ırklardan biri de Afrika kökenli insanlardır. Ancak Afrika kökenli insanlar gördükleri rahatsız edici tutama rap müzik sayesinde başkaldırır. Ülkemizde de ilk başta dışarıda yaşayan insanlar ile başlayan rap müzik; zaman içerisinde tüm ülkeyi etkisi altına almıştır. Bu duruma rap müzik tarzında yapılmış birbirinden güzel şarkılar da sebebiyet verir.

En İyi Rap Şarkıları Hangileridir?

Son dönemlerde yapılan rap şarkılarının hepsi birbirinden daha başarılıdır. Ancak yine de sizler için en iyi rap şarkılarını bir araya getirirsek liste şu şekilde oluşur:

  • Kamufle – Bir Yolunu Bul

Kamufle, bu parçası ile Türkçe rap kültürüne yeni bir boyut kazandırır. Bu sayede Türkçe rap piyasasının nasıl bir ilerleme içerisine girdiğini gözlemleyebiliriz.

  • Patron – Hip – Hop Game

Türkçe rap müziğinin en başarılı isimlerinden biri olan Patron, bu şarkısı ile sevenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Herkesin içinde bulunduğu durum bu şarkıda dile getirilmiştir.

  • Eko Fresh – Her Şey Yolunda

Rap müzik özellikle Almanya’ da yaşayan gurbetçilerimiz tarafından ülkemize de benimsetilmiştir. Bu kişiler arasındaki en sert rapçiler olarak Eko Fresh grubunu ifade edebiliriz.

  • Alaturka Mavzer – Klik Klik

Alaturka Mavzer grubu, İstanbul’ un agresif rapçileri arasında değerlendirilir. Bu başarılı şarkısı özellikle müziği ile de rap severlerin oldukça fazla hoşuna giymiştir.

  • Sansar Salvo – Ne?

Rap müzik sevenlerin en sevdiği şarkılardan biri de budur. Rap müziğini karizması ile buluşturan Sansar Salvo, Ne şarkısı ile de başarıya ulaşmıştır.

  • Cartel – Cartel

Rap müziğinin en başarılı isimlerinden biri de Cartel’dir. Cartel rap müzik alanındaki başarısını bu şarkısı ile devam ettirir. Türkiye’ye rap müziğine tanıtan bu adam işindeki başarısı ile bir kez daha karşımıza çıkar.

  • Sekiz – 2

Son zamanların başarılı şarkıları arasında yerini alan 2 şarkısı da en sevilen rap şarkıları listesinde yerini alır.

  • PMC Represents The Underground

Şarkısı kadar klip alanında da oldukça başarılı bir yapımdır. Sabit bir kamera karşısında tüm isyan ve eleştiri bu şarkıda dile gelir.

  • Hayki & Patron – Pay

Eğlenceli klibi ile de oldukça beğeni toplamış olan bu ikili rap sevenlerin gönlünü kazanmayı başarmıştır.

       10)Reş – Yeniden Başla

En iyi 10 rap şarkısı arasında yerini alan Reş, rap sevenler tarafından beğeni ile takip edilir. Şarkının sözleri olduğu kadar klipteki konular da izleyicilerin oldukça dikkati çeker. Bu durum da Yeniden Başla şarkısını başarıya götürür.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir