En İyi Forum Siteleri

En İyi Forum Siteleri

Listeler erkut 73 Okunma

İnternet ortamında yer alan ve oldukça köklü bir tür olarak da kendini gösteren forum siteleri; insanların fikir alışverişi içerisinde olmasında ve sözlü olarak yardımlaşma içerisinde bulunmasında etkili bir platform olarak kabul edilmektedir. Forum sitelerinin farklı farklı bilgilerle donatılarak; katmanlı bir şekilde ilerleyen ve tamamen üyelerin aktifliği ile doğru orantılı bir şekilde içerik açısından zengin olması söz konusu olacak ve herhangi bir soruya verilen yanıtlar bazındaki sistem dahilinde bu tür web adresleri kendini gösterecektir. Forum sitelerinde yer alan bilgi alışverişi, öneri ve tavsiye seçenekleri kapsamında internet kullanıcılarının kafalarında yer alan tüm sorular kolaylıkla giderilecektir.

İnternet üzerime aktif olan ve fazlasıyla takipçiye yer vererek; sürekli olarak bilgi aktarımının gerçekleştiği bir platform olarak kabul görecek olup; yeterli anlamda internet kullanıcılarına destek sağlayacak bir alan olarak kabul edilecektir. Ziyaretçi sayısının da fazlasıyla önem arz ettiği bu tür platformlar; sanal alemin en sık kullanılan kısımları olarak da görülmekte olup; ilgi çekecek türde yer alması ile de gündeme gelmektedir. Bununla beraber de her internet kullanıcısının herhangi bir çelişkili durumda yer alması ile beraber devreye girecek olan söz konusu siteler; büyük oranda katkı sağlayarak insanların faydalanabileceği bir web adresi olarak da kendini göstermektedir. En fazla tercih edilen forum siteleri ise şunlardır:

Turkhackteam Forum Sitesi

804 bin üyeye sahip olan Turkhackteam forum sitesi; en kapsamlı forum sitelerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. 2002 yılında kurulan bu internet sitesinde 1 milyonu aşkın konu bulunmakta olup; konuların içerisinde yer alan mesaj sayısı ile 5 milyonun üstünde bir sayıyla ifade edilmektedir. İnternet ortamının karanlık taraflarını da zaman zaman ele alan bir formu sitesi olma özelliğini taşıyan Turkhackteam; internetin farklı yüzünde yer almak isteyen kişiler için elverişli bir kaynak olarak görülmekte olup; alanında ilk olan bir forum sitesi olarak da tanımlanmaktadır. Aynı zamanda da hack türünde yer alan bilgilerin geniş olarak paylaşıldığı bir forum sitesi olarak da kabul edilmektedir.

CHIP Online Forum Sitesi

Bilgisayar kaynaklı bilgiler veren Almanya kaynaklı bir sitenin forum türündeki türevi olarak sanal alemde varlık gösteren söz konusu platform da insanların ilgisini çekecek türde yapılan mesaj ve konuları ile adından söz ettirmektedir. 60 bin konu sayısı ile kendini göstererek 286 bin üyeye hitap eden bir forum sitesi aynı zamanda da konuyu fazla dağıtmadan kısa ve öz biçimde internet kullanıcılarına sağlaması ile de ilgi çeken bir boyutta yer almaktadır. Bu yüzden de bu sitenin ziyaretçi sayısı oldukça fazla olmakla beraber; insanların ilgi alanlarına da fazlasıyla etkili bir biçimde hitap etmesi ile de tanımlanacak şekilde dizayn edilen bir web adresi görüntüsündedir.

ForumTR Forum Sitesi

İnternet kullanıcılarının hemen hemen hepsinin bildiği forum sitesi olan ForumTR; en eski Türk forum siteleri arasında yer alarak; geniş bir konu aralığı ile ziyaretçilerine gereken cevapları sağlaması ile adından söz ettirmektedir. Söz konusu forum sitesi içerisinde yer alan 7.338.000 konu ile beraber 67.941.617 mesaj ile beraber en yaygın kullanılan internet adresi olduğu da söylenebilmektedir. Bununla beraber yaklaşık olarak 5 milyon kullanıcıya da hizmet veren bu forum sitesi içerisinde istediğiniz her konu hakkında bir bilgi ya da yorum bulabilmek mümkün olmakla beraber; bu tür bir avantajı sağlaması ile de ilgi çekmeye devam etmektedir.

WM Aracı Forum Sitesi

2000 yılında kurulan bir forum sitesi görüntüsü çizen WM Aracı; referans ile ve seçici davranarak üye aldığı için oldukça ilgi gören bir internet adresi çizgisinde ilerlemektedir. Üye sayısının 65 bin civarlarında olmasına rağmen inanılmaz ziyaretçi rakamına ulaşan bu platform; Türkiye’nin en iyi web master forumlarından bir tanesi olarak da kabul edilecektir. 247.500 konu sayısı ile beraber 1.624.986 mesajı içeren bir forum olan WM Aracı; bilgi yoğunluğuna bağlı olarak hizmet etmekte olup; insanların bu forum içerisinde gerekli webmaster bilgilerine ulaşarak; aynı zamanda da bilişim üzerine ticaret seçeneklerinden de yarar sağlaması durumu da söz konusu olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Technopat Sosyal Forum Sitesi

Diğer forum sitelere göre daha geç kurulmasına karşın üye sayısını hızla arttıran bir platform olma özelliğini taşıyan Technopat; genel olarak teknoloji ve bilgisayar konularını ele alan bir forum sitesi olarak kendini göstermektedir. Technopat sosyal içerisinde samimi bir üslup ile beraber bilgisayar ya da teknolojiye dayalı herhangi bir olguya ulaşmak da mümkün olacak olup; var olan bilgi alışverişi ve tavsiyelerden de yararlanılacak bir web adresi görüntüsü çizmektedir. Bu şekilde ilerleyen bir forum sitesi olan Technopat Sosyal; bilgili forum kullanıcıları ile beraber daha fazla üyeye sahip olmaya devam ederek; teknoloji konusunda merkeze alınacak bir forum olma özelliğini de sürdürüyor.

Webtekno Forum Sitesi

Haber ve video inceleme sitesi ile teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği bir platform olan Webtekno; forum sitesi ile de kendini göstererek; bu alanda yeterli olmasa da internet aleminde yeterli bir forum sitesi olma özelliğini kullanacaktır. Bununla beraber de ilgi çekecek ve forum listesinde yer alarak az da olsa kendi hedef kitlesine dayalı bir portal olarak kabul edilmektedir. Buna bağlı olarak da istenilen şekillerde gündeme gelecek olan bu forum sitesi; 2010 yılında kurulmasına rağmen 2000 üyeye hitap etmekte ve yaklaşık olarak 2000 konu başlığı ile de kendini gösteren bir forum özelliği olması ile de kabul görecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir