En İyi Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

En İyi Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

Genel Kültür Çağrı Sevgi 56 Okunma

En İyi Karşılıksız Burs Veren Kurumlar

İlkokul, lise veya üniversite öğrencilerinin karşılıksız burs almak istemesi durumunda tercih edebilecekleri farklı kurumlar bulunmaktadır. Bu konuda özellikle alacağınız bursu geri ödememek için tercih edeceğiniz kurumlara dikkat etmeniz gerekir. Eğitim süresi boyunca karşılıksız olarak verilen burslar öğrencilerin daha kolay şekilde masraflarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle her öğrencinin mutlaka burs için başvuru işlemi yapması gerekmektedir. Karşılıksız şekilde burs veren kurumlar konusunda aşağıda yer alan farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.


1.     Tev (Türk Eğitim Vakfı)

Türk eğitim vakfı karşılıksız burs veren en iyi kurumlar arasında yer almaktadır. Farklı eğitim seviyelerine göre değişecek olan burs seçenekleriyle hizmet vermektedir. Bu nedenle özellikle lise düzeyindeki öğrenciler için vermiş olduğu burs ile yüksek lisans veya doktora gibi daha yüksek seviyelerde eğitim görmekte olan öğrenciler için belirlemiş olduğu miktar değişmektedir.

En etkili noktalardan birisi ise tamamen karşılıksız olarak burs vermesidir. Bu sayede özellikle öğrenciler istedikleri her durumda yapacakları başvuru işlemleri ile kurumdan burs almaları durumunda geri ödeme sorunu ile karşılaşmadan işlem yapabilirler. Eğitim süresi boyunca özellikle oluşacak masraflarınızı karşılamak adına tercih edeceğiniz kurumları arasında yer almaktadır.

2.     KYK( Kredi ve Yurtlar Kurumu)

İkinci olarak tercih edeceğiniz karşılıksız burs veren kurumlar arasında yer alan kredi ve Yurtlar Kurumu vermiş olduğu bursu karşılık beklemeden verdiğinden öğrencilerin daha sonrasında sorun yaşaması söz konusu olmamaktadır. İlk olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız başvuru sayesinde gerekli incelemelerin yapılmasının ardından yurt tarafından onay verilmesi durumunda kredi tarafınıza verilmektedir.

Üniversite eğitimi boyunca özellikle farklı eğitim düzeyindeki öğrenciler için belirlenmiş olan fak miktarda ödeme yapıldığından bu konuda eğitim düzeyinize göre evde edeceğiniz burs miktarı değişmektedir. Ayrıca kurumdan isteyen öğrenciler karşılıklı olarak da burs alabiliyorlar. Bu nedenle karşılıksız bursun çıkmaması durumunda öğrencilerin eğitim süresi boyunca masraflarını karşılamak adına karşılıklı olarak burs alması daha sonrasında en uygun şekilde geri ödemesine imkan sağlamaktadır.

3.     Tübitak Bursu

Tübitak bursu özellikle sınavda ilk on bine girmiş olan öğrencilere karşılıksız olarak burs vermektedir. Buraya gele öğrencilerin ilk 10.000’e girmesi durumunda mutlaka başvuru yaparak bursu alması gerekir. Karşılıksız olarak verilen borç belirlenmiş olan süre zarfında öğrencilere belirlenmiş olan miktar üzerinden ödenmektedir. Başvuru işlemlerinin yapılmasının ardından gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra özellikle seçilen öğrencilere burs verilmektedir. Verilen burs karşılıksız olduğunda geri alınmamaktadır. Bu sayede öğrenciler masraflarını karşılamak için yapacakları başvuru işlemlerinin ardından onay verilmesi durumunda kurumdan burs alabilirler.

4.     İstanbul Ticaret Odası

Karşılıksız olarak burs veren kurumlar arasında yer alan İstanbul ticaret odası sadece üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Bu nedenle üniversite öğrencilerinin ortalamasına göre yapacakları başvuru işlemlerinin ardından gerekli kontrollerin sağlanması ile burs alması mümkün olabilir. Öğrenciler faydalanmak istediğinde mutlaka başvuru tarihlerini inceleyerek yapacakları başvuru işlemlerinin ardından geri dönüş alabilirler. Her yıl değişen miktarlarda yapılacak olan burs ödemeleri için eğitim görmekte olan öğrencilerin mutlaka başvuru işlemlerini yapması gerekir.

5.     Üniversitelerin Kendi Bünyesinde Vermiş Olduğu Burslar

Üniversitelerin kendi çapında vermiş olduğu karşılıksız burslar bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle eğitim göreceğiniz üniversite seçeneğine göre verilen burslardan faydalanarak geri ödemek zorunda kalmadan burs alabilirsiniz. Özellikle Yıldız Teknik Üniversitesi gibi pek çok farklı şehirde bulunan üniversiteler tarafından belirlenmiş olan karşılıksız burs miktarına göre öğrencilerin yapacağı başvuru işlemlerinin ardından gerekli incelemelerin yapılması ile onay verilmesi durumunda burs alınabilir.

 

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir