En İyi Kod Yazma Editörleri

En İyi Kod Yazma Editörleri

Teknoloji Çağrı Sevgi 543 Okunma

En İyi Kod Yazma Editörleri

En iyi kod yazma editörleri, pek çok kişinin merak ettiği konudur. Özellikle sürekli kod yazanlar; bu işlemi kendileri için oluşturulmuş en iyi programlarda yapmak ister. En iyi kod yazma programlarına değinmeden önce kodun ve kod yazmanın ne anlama geldiğini açıklamakta fayda vardır.

Kod Nedir?

Kod, yazılım dilinde kullanılan tümcelerdir. Bu tümceler; hangi durumda hangi tepkinin verileceğini ortaya çıkar. Yazılımsal fonksiyonlar sayesinde elektronik cihazlara pek çok işlem yaptırmak mümkündür. Bunun için, belki de sayfalar süren kodlara başvurulur.

Kod Yazma Nedir?

Kod yazma, bir yazılımı sıfırdan başlayarak oluşturma anlamına gelir. Kod yazma işlemi ile gündelik hayatta pek çok işimizi daha kolay hale getiririz. Bu durum insan hayatını oldukça kolaylaştırmıştır. Özellikle her gün kullandığımız internet sitelerinde bu durum karşımıza çıkar.

Kod yazma tam anlamıyla bir yetenek işidir. Ancak bu iş için sadece yetenek yetmez. Aynı zamanda kod yazma için gerekli tüm teknik bilgilerden haberdar olmak gerekir. Bunun için de en iyi yol kod yazma editörlerine başvurmaktır.

En İyi Kod Yazma Editörleri Nelerdir?

Sürekli kod yazan kişilerin işlerini kolaylaştırmak için kod yazma programları vardır. Çünkü kod yazan kişiler; kasma yapmayan ya da pek çok donanımın bulunduğu programlara ulaşmak ister. Bu nedenle de ücretsiz pek çok kod yama editörü karşımıza çıkar. Bu sayede kod yazan kişilerin de işleri kolaylaşmış olur.

Notepad + +

Notepad + + ücretsiz kod yazma editörleri arasından en çok tercih edilen program olma özelliği gösterir. Bu programı kullanmak son derece kolaydır. Kod yazanlar tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni de budur. Çünkü bu yazılım programı kullanıcılarına çok fazla zaman tasarrufu sağlar.

Atom

Atom, yeni oluşturulmuş bir kod yazma editörüdür. Ancak yeni oluşturulmasına rağmen son derece yaygın kullanıma sahiptir. Oldukça başarılı bir programdır. Bunun nedeni oldukça hızlı bir ara yüze sahip olmasıdır. Bu durum Atom kod yazma editörünü oldukça kullanışlı yapar.

Adobe Dreamwiever

Özellikle kod yazmaya yeni başlayanların çok kullandığı bir editör programıdır. Bu program, yazılım mantığını geliştirmek için kullanılır. Bu yazılım mantığının içeriği oldukça geniştir. Bu nedenle de her türlü konuda kod yazanlar aradığını bulabilir.

Bluefish

Bluefish sadece bir kod editör sistemi değildir. Aynı zamanda da web geliştirme özelliğine de sahiptir. Bluefish ücretsiz bir program sistemidir. Her işletim sistemi için kullanmak da mümkündür.

Geany

Çok bilinmese de; içerisindeki kod zenginliği nedeniyle kullanımı tercih edilen bir programdır. Ayrıca bu program pek çok yazılım dilini destekler bu nedenle de kullanımı kolaydır.

Sublime Text

Kod yazma editörleri arasında en popüler programlardan biridir. Kod yazma konusunda oldukça zengin içeriğe sahiptir.

Tüm bu kod yazma programları sayesinde; kod yazmada ciddi kolaylıklar sağlayabilirsiniz.

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir