En İyi Yatırım Fikirleri

En İyi Yatırım Fikirleri

Forbes Türkiye Çağrı Sevgi 98 Okunma

En İyi Yatırım Fikirleri

En iyi yatırım fikirleri ile ilgili olarak aslında her dönemde farklı cevap verilebilir. Şunu bilmek gerekir ki, bir çok yatırım aracı bulunmaktadır. Bunun için de dönemsel olarak değişebildiği gibi, ayrıca, vadelere göre de değişiklik göstermektedir. Öncelikle sizlere bu şekilde yaklaşımın sebebini anlatalım.

Bir ev aldığınızda evin yatırımı uzun vadeli olmalıdır. Yani evi bugün aldınız 200 bin TL’ye ondan sonra evi bir ay sonra satmaya kalkarsanız, zarar edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken biraz beklemek olacaktır. Ancak, çok kısa sürede ev üzerinden yaptığınız yatırımla para da kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, aynı zamanda dilerseniz, arsa yatırımı da yapabilirsiniz. Bu da uzun vadeli bir yatırımdır. Ancak, uzun vadede sizlere çok büyük paralar kazandırabilecek bir yatırımdır. Bu yüzden de yatırımları yaparken buna dikkat ederek yatırım yapmak gerekiyor.

Ölü Yatırım Yoktur

Bazılarının bilinde çok kullanılan bir deyim olarak geçen ölü yatırım konusunda aslında yatırım fikirleri ile ilgili olarak şunu söylemek gerekir ki, her yatırımın bir geri dönüşü vardır. Ancak, sadece borsa konusunda hareket ederken, çok dikkatli hareket etmek gerekir çünkü, takip etmezseniz çok kısa sürede çok şey kaybedebilirsiniz. Çok şey de kazanabilirsiniz. Bu yüzden de biraz şans, bolca bilgi ve takip gerektiren bir yatırım olarak dikkat çekmektedir.

Döviz konusundaki yatırım da aslında en azından orta vadeli olmalıdır. Yani kısa vadeli olarak yapılan bu tip yatırımlar sizlere pek kazanç sağlamaz. Elbette kaybınız olmayacaktır. Ama, kazancınız da olmayabilir. Altın konusu da aslında dönemsel olarak yapılan yatırımlara örnektir. Diğer örneklerde vermiş olduğumuz yatırım araçlarına göre, çok daha kısa sürede döngüsünü sağlayabileceğiniz avantajlı olarak kullanabileceğiniz bir yatırım olarak durmaktadır. Uzun vadede çok paralar kazandırabilir.

Dilerseniz Alan Adı Alın, Yatırım Yapın yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir