Erkek Arkadaşımdan Sıkıldım Ne Yapmalıyım

Erkek Arkadaşımdan Sıkıldım Ne Yapmalıyım

Genel Kültür Çağrı Sevgi 80 Okunma

Erkek Arkadaşımdan Sıkıldım Ne Yapmalıyım

Günümüzün erkek-kız ilişkilerinde erkek arkadaşımdan sıkıldım ne yapmaliyim konusu kızlar arasında çare bulmaya çalışıyor.

Kızlar Erkeklerden Neden Sıkılır

Buna doğrudan etki eden etmen erkeklerin tavır ve davranışları oluyor. Ülkemizde erkeklerin yetiştirilme tarzları ilişkilerine de yansıyor. Ailelerin erkek çocuklarını yetiştirme yöntemlerine bakılırsa erkekler kız çocukları ile her zaman kıyaslanıyor ve kız çocuklarının haklarının yenilmesi göz ardı ediliyor ve erkek çocukları büyüdüklerinde ilişkilerinde kendilerini dünyanın merkezinde tutuyorlar.

Yani ilişkilerde erkek ne derse ne isterse o olur şeklinde tavırlar sergileniyor. Haliyle kızlar bu durumdan rahatsız oluyor ve sevgili oldukları bu kişilerden ayrılmak istiyorlar. İlk belirti ise sıkıldım şeklinde ifade ediliyor. Bununla birlikte erkeklerin kendilerini geliştirmemesi, kaba davranmaları, öfke kontrollerini sağlayamamaları gibi durumlarda kızların sevgililerinden ayrılma isteğini ortaya çıkarıyor.

Sevgiliden Nasıl Ayrılmalı

Herhangi bir nedenden dolayı sevgili terk edilmek isteniyorsa karşı tarafın gururunu incitecek her davranıştan uzak durulmalıdır. Aksi halde karşı cins kendinden hoşnut kalmayacak ve ilişkilerinde terk edilme korkusunu yaşayacaktır bilhassa bu durum sık sık başına gelmiş ise…

Her ne kadar sözde kolay gibi görünse de kızlarının duygularının olduğu gibi erkeklerin de duygularının, korkularının, beklentilerinin olduğu yabana atılmamalıdır. Bu noktada sevgiliden nasıl ayrılmalı konusuna dikkat çekilerek duyguların net bir şekilde açığa vurulması önemlidir. İlişki bitirildikten hemen sonra yeni bir ilişkiye başlamak yerine de kızların kendilerine ve eski sevgilinin yaralarını sarmasına fırsat vermelidirler.

Dilerseniz Sevgilimden Soğudum Ama Ayrılamıyorum yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir