Eski Sevgiliyi Unutma Süresi

Eski Sevgiliyi Unutma Süresi

Genel Kültür Çağrı Sevgi 89 Okunma

Eski Sevgiliyi Unutma Süresi

Güzel giden ilişkilerinde son bulduğu aşk hayatında eski sevgiliyi unutma süresi aşıkların birbirlerine olan bağlılıklarının zamanla çözülmeye başladığını ifade ediyor ve kişiler yeniden normal hayatlarına geri dönüyorlar.

Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

Her ne kadar aldatılma olaylarına maruz kalınsa da aslında kişiler öfkelerini kontrol altında tutabilmeli ve kendi hayatlarını harap etmemelidirler. Geçmişe odaklanıp kalmak yerine geleceğe bir yelken açmak terkedilen veya aldatılan kişilere en iyi gelecek hareketlerin başında yer alır. Geleceğe doğru açılan bu yelkende kişiler acılarını daha az hissedecekler ve zamanla duydukları öfke, acıve ağlama krizleri yerini gülmelere bırakacaktır.

Olayın taze olması elbette her birey için üzücü olabilir. Fakat bu noktada dikkat çekilmesi gereken şeylerden birisinin hayatın hala devam ettiği Dünya:’n’n yalnızca tek kişi etrafında dönmediği birbirinden farklı insanların da bu hayatta yer aldığı ve kişileri hakettikleri değeri verebilecek insanların farkına varılması gerektiğidir. Kişiler kendi değerlerinin farkında olur ve hayata yönelik yaşama isteklerini kaybetmezler ise hayat onlara birbirinden farklı güzel kapılar açabilir.

Söz konusu bu olaylar gençler arasında yaşanılıyor ise gençlerin dikkat etmesi gereken nokta ilk olarak hayatlarındaki kariyer hedeflerinin önemi olmaktadır. Aksi halde ileride gençler hayata geç kalmışlık hisleri ile karşı karşıya kalabilir ve bu süreç içerisinde sonucunda kötü değerlendirilebilecek hatalar yapabilirler. Tüm bu uyarılardan sonra eski sevgili ne zaman unutulur sorusuna verilecek cevap kişilerin neden ayrıldıkları ile ilintili olacaktır.

Duyguların İzlediği Yol

Aldatma gibi kötü olaylarla sonuçlanan ilişkiler ilk olarak öfkye dönüşür ve belki 3 belki de 4 ay içinde duygular yerini yavaş yavaş umursamaz hallere bırakır. Severek ayrılan kişiler de ise birbirlerini hatırlatacak güzel maziiler olduğu için belki de insanların içinde bu duygular bir ukte olarak kalacaktır. Ancak bu durum hiçbir zaman bir başkası ile güzel anıların olmayacağını ifade etmez.

Dilerseniz En İyi Aşk Şiirleri – Antoloji Top 10 yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir