Eski Sevgiliyi Unutma Yolları

Eski Sevgiliyi Unutma Yolları

Özlü Sözler erkut 66 Okunma

Hayatınız en deli ve belki de en güzel dönemlerinde aşk yaşadınız ve saçınızla tırnağınızla kazıttığınız aşkınız bir anda bitti ve artık geriye dönüşün mümkün olmadığını biliyorsunuz. Geceleri uyuyamıyor, uyusanız da kâbuslarla uyanıyorsunuz. İştahınız size oyun oynuyor ve bir türlü buna bir dur diyemiyorsunuz. Şarkılara, şiirlere sarıyor, yaşadıklarınızı arkadaşlarınıza anlatarak onları illallah ettiriyorsunuz. Bazen sizi dinleyen bir arkadaşınız size saçma nasihatlerde bulunuyor ve sıkkın olan canınızı gereksiz yorumlarıyla sizi daha fazla üzüyorlar. Tüm bunların sebebi hayatınızın güneşi olarak nitelendirdiğiniz, çektiğiniz nefesiniz olarak gördüğünüz, hatta biraz abartarak yaşama sebebi olarak gördüğünüz sevgiliniz sizi terk etmiş yada belirli sebeplerden ötürü yolları ayırmışsınızdır. Peki o halde bu saatten sonra ne mi yapmamız gerekir ve eski sevgiliyi unutmak için neler yapmalıyız buyurun maddeler halinde bunu öğrenelim. Fakat öncelikle bilinmesi gereken bazı klasik cümlelerin söylenmesi, böylelikle hatırlanması gerekir. Bu klasik cümleler “merak etme geçer”, “Sana kız/erkek mi yok”, “hayırlısı buymuş” gibi klişe cümleler değil. Bilmemiz gerekenler öncelikle ne yaparsanız yapın ve ne olursa olsun ilk önce unutmak yerine bu uğurda savaşmak olacaktır. Yani içinizde zerre dahi olsa bir sevgi kaldıysa ve siz halen bunu içinizde tutabiliyorsanız bu sevginin son damlasına kadar, tekrar ediyorum ne olursa olsun, savaşmalısınız. Sahip olduğunuz bütün her şeyi tüketene kadar bu savaşı vermelisiniz. Ne bir umut, ne bir hayal, ne bir sevgi ne bir keşke geride bırakmayana kadar bu savaşı vermelisiniz. Böylelikle unutulmasına gerek kalmaz ve bu uğurda vereceğiniz savaş yerine aşkınız için verdiğiniz savaş kazanır böylelikle aşk kazanır böylelikle siz kazanırsınız.

İyide zaten içimde sevgi kalmazsa, umut kalmasa, hayal kalmazsa zaten benim unutmama gerek kalmaz ki dediğinizi duyar gibiyim. Peki ama zaten ilk başta ki amacınız zaten sevgiliyi unutmak değil mi? Nasılının ne önemi var öyle ya da böyle yaptığınız bütün çabaların sonucunda bu ilişkinin sonu unutulmak ve unutmakla bitiyorsa böyle bitecektir bunun kaçış yolu yok.

Elinizden geleni yaptınız, savaştınız ve ne yapmış olursanız olun aşkınız kazanamadı fakat sizin içinizde yine de bir şeyler duruyor. Peki, bu durumda ne yapmamız gerekiyor söyleyelim. Öncelikle onunlayken ve ondan önceki dönemlerinizde olduğunuzdan başka bir hayat felsefesine sahip olun ve daha önce hiç yapmadığınız şeyleri yapmaya başlayarak yeni bir hayatın başlangıcını atabilir ve böylelikle hayatlar arasında bir bağ bırakmadığınız için yeni hayatınızda size onu hatırlatacak hiçbir şeyle karşı karşıya kalmak zorunda olmayacaksınız. Örnek vermek gerekirse daha önce hayatınızda hiç doğa kampı yapmamışsanız eğer, bir kamp grubunun etkinliğini takip edip kalabalık bir doğa kampı yapabilir böylelikle bambaşka bir şeyi hayatınıza katarak yeni bir hayatın başlangıcına imza atmış olabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse gönüllülük topluluklarına katılarak bazı yüreklere değmeye çalışabilir, etkinliklere katılarak gönül alan gönül bulur misali içinizi de gönlünüzü de güzelliklerle doldurabilirsiniz. Daha farklı bir şey arıyorsanız hayatınıza adrenalin ve heyecan katmak adına bazı sporlar yapabilir eğlencenin hayatınızda uzun süredir yokluğunu hissederek hayata yeniden tutunabilirsiniz. Misal yamaç paraşütü ya da rafting yapabilirsiniz.

Bunlarla birlikte ortam değişikliği yapabilir hayatınıza yeni soluklar getirebilecek yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu hem sizin fikirlerinizin yenilenmesine hem de sizin psikolojinizin onarılmasına önemli şekilde katkıda bulunacaktır. Hiç kuşkunuz olmasın. Şehir şehir dolaşabilir yeni yerler keşfederek yeni insanlarla muhabbet ederek değişik eğlencelere katılarak hayatınızı renklendire bilirsiniz.

 

Hayatınız boyunca yapmayı düşündüğünüz ya da istediğiniz bir hobiniz varsa hemen başlayabilirsiniz. Bu size zamanın daha güzel geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca sanatın ruha gelen güzelliğini zerrelerinize kadar hissedebilir bir sanat dalıyla ya da bir müzik aleti çalmaya çalışarak yenilikleri hayatınıza sokabilirsiniz. Bir resim çizebilir, şiir yazabilir, ya da çamurlarla heykeller yapmaya çalışabilirsiniz. Kitap okuyabilirsiniz mesela. Kitapların dünyasına kendinizi kaptırabilir ve yepyeni ve birbirinden farklı serüvenlere atılabilir ve dış dünyanın karanlık boğuk havasından sıyrılabilirsiniz. Kitaplar size bir çok şey öğretmekle kalmayacak, ufkunuzu genişletip size hayata farklı şekilde bakmanıza da olanak sağlayacaktır.

Böylelikle sevgilinizi unutabilirsiniz. Bunların yanında dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda vardır. Şöyle ki yenilenmiş hayatınızda onu hatırlatacak hiçbir harekette bulunmamak. Ne gibi mesela diyorsanız, daha önce birlikte gitmiş olduğunuz yerlere gitmeyin, birlikte izlediğiniz filmlerin muhabbetlerini yapmayın, dinlediğiniz şarkıları dinlemeyin ve onun sevdiği tarz şarkılardan uzak durun. Onu size hatırlatacak her türlü davranıştan uzak durmaya çalışın. Bununla birlikte size almış olduğu tüm hediyeleri atın, yakın ya da satın. Ansızın karşınızda beliren o hediyeler size istenmedik bir anda sizi bunalıma sokabilir ve unutma sürecini uzun süreli uzatabilir. Birlikte çekildiğiniz ya da gördüğünüzde o günün anısını hatırlatacak olan tüm fotoğrafları silin. O anılar güzel anılar olabilir fakat zaten kurtulmanız gereken anılar bunlar. Güzel anılar sizin eski sevgilinizi unutmanıza engel olmaktadır. Tamda bu sebepten dolayı da onunla geçirmiş olduğunuz zaman boyunca güzel anılardan uzak durmanız olabildiğince de kötü anıları hatırlamanızda fayda var. Mesajlaşmalarınızı ve aramaya kayıtlarını, numarasını hatta sosyal medya hesaplarını kaldırın. Kesinlikle takip etmeyin ve yaptıklarını ne kadar merak ederseniz edin bakmayın. Hiçbir şekilde bir süreliğine çift olan ortamlara girmeyin. Bu sizin için büyük bir anı hatırlarına ve acı çekmenize sebep olabilir. Kendi özel günlerinizde bilhassa eski sevgilinizin doğum gününde kesinlikle kafanızı tamamen meşgul edecek etkinlikler yapın, kendinizi eve hapsetmeyin. Çünkü daha önce yaşamış olduğunuz o günlerin şu anda ayrı yaşanması hem sizi üzecek hem de farklı bir gün yaşıyor olması sizin kurmalarınıza sebebiyet verecektir. Paranoyak bir hale girmek istemiyorsanız o günleri değerlendirmeli ve kafanızı tamamen meşgul etmelisiniz.

Asla ama asla yapmamanız gereken bir şey daha varsa oda başka birini sevgili olarak hayatınıza almanız. Hem sizin için hem de hayatınıza alacağınız kişi için oldukça büyük problemlere ve hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Ayrıca karşınızda ki insana bir şeyler hissetmiyorsanız, onun duygularıyla oynama hakkına sahip değilsiniz. Bununla birlikte karşınızda ki kişinin size eski sevgilinizi unutturmasından çok hatırlatması büyük bir olasılıktır. Siz bu unutma sürecine girdiğiniz zaman size en büyük sorun olacak zamanlar geceleridir. Bu geceler sizin yalnız kalışınızdan faydalanacak ve yatakta yatarken uykularınızı haram edecektir. Bu konuya önlem olarak da çok yorulmayana ve gözlerinizden uyku akmayana kadar da yatağa girmeyin. Ayrıca daha önce o yatakta sevgilinizle birlikte uyuduysanız, kesinlikle çarşafları ve battaniyelerinizi yıkayın ve onun kokusunun sindiği her şeyden kurtulun. Yastığı kesinlikle unutmayın. Eğer geceleri yastığınızın gözyaşlarınızla ıslanmasını istemiyorsanız ya yastık kılıfını değiştirin yâda sahip olduğunuz yastıktan farklı bir yastık kullanın. En son olarak verebileceğimiz önerimizde ders çalışmak olacaktır. Sayısal çıkışlı biriyseniz sizi uğraştıracak fizik, matematik ve geometri gibi konularda sorular çözebilir kafanızı dağıtabilirsiniz. Böylelikle aklınızı başka şeylerle meşgul etmeye alışırsınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

“Eski Sevgiliyi Unutma Yolları” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir