Eski Sevgiliyle Karşılasınca Nasıl Davranmalı?

Eski Sevgiliyle Karşılasınca Nasıl Davranmalı?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 415 Okunma

Eski Sevgiliyle Karşılasınca Nasıl Davranmalı?

Eski sevgili ile karşılaşma sorunu. Hemen hemen her insanın günümüzde başına gelen olaylardan biri. E malum dünya küçük. İnsanların yaşadığı yerler, takıldığı mekanlar, çalıştıkları alanlar ortada. Özellikle sosyal medya kanalları aracılığı ile yapılan yer bildirimleri var bir kere. Dolayısı ile ne oluyor? Bir yerlerde elbet karşılaşılıyor.

Eliniz Ayağınız Birbirine Dolaşmasın

Eğer tesadüf eseri ya da bilerek eski sevgiliniz ile aynı ortamda karşılaşmış iseniz bir kere eski sevgiliye karşı davranış olarak dikkat etmeniz gereken ilk şey elinizin ayağınızın birbirine dolaşmaması olmalı. Ne yapacağını bilmez bir halde davranmayın. Tabi elbette ne şekilde ayrıldığınız da bu konuda oldukça mühim. Kimin ayrılık kararını dile getirdiği de. Bir kere doğal olun. Ancak doğal olun dediysek de eğer hala onu gördüğünüz yerde aşırı heyecan ya da aşırı nefret gibi duygularınız açığa çıkıyorsa bu duyguları mümkün olduğu kadar karşı tarafa yansıtmayın. Gidin bir merhaba diyin ya da baş selamı verin. Eğer ilk hareket ondan gelmiş ise görmemezlikten gelmeyin, selamını merhabasını alın ve karşılık verin. Yani işin özü artık geçmiş ilişkinizi aştığınızı karşı tarafa gösterin. Hayatınızın düzenli bir şekilde yürüdüğünü kanıtlamış olun. Sanki sizin tüm dünyanız ondan ibaretmiş de dünya onsuz başınıza yıkılmış imajı çizecek hareketlerden ve davranışlardan kaçının, uzak durun.

Yüzünüzden Gülümseme, Duruşunuzdan Özgüven Eksik Olmasın

Eski sevgiliye selam vermek, eski sevgili ile muhabbet etmek gibi konuları geçtikten sonra eğer hala aynı ortamda bulunma zorunluluğu içinde iseniz dik bir duruş sergileyin. Parti olur davet olur herhangi bir kutlama olur yemek olur eğlence mekanı olur bu tarz yerlerin birinde bulunuyorsanız öyle hemen hop diye mekandan ayrılmanız garip karşılanır. Arkadaş çevreleriniz, genel olarak sık sık bulunduğunuz yerler ortak olabilir. Bu durumda zaten bir taraf kendi düzeninden vazgeçmedikçe karşılaşma olayı iki taraf için de kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Bu nedenle diğer arkadaşlarınız ile sohbet ederken, yemeğinizi yerken ya da işinizi yaparken yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin. Tamam öyle şen şakrak olun etrafa gülücükler dağıtın demiyoruz ama çökmüş enkaz gibi bir hal de asla yansıtmayın. Özgüvenli, kendinden emin, hayatınızda her şey yolunda mesajı veren bir duruş içinde olun.

Eski sevgili ile görüşme mecburiyeti içinde olanlar ya da eski sevgiliye karşı kendini gösterme yolları arayışında olanlar bu tavsiyelere kulak verip uyguladıkları takdirde faydasını göreceklerdir.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir