Eski Türk Dizileri Yayınlayan Televizyon Kanalları Frekansları

Eski Türk Dizileri Yayınlayan Televizyon Kanalları Frekansları

Diziler - Filmler erkut 1.247 Okunma

Eski Türk dizileri yayınlayan televizyon kanalları her zaman için çok izlenen kanallar olmaktadır. Eski Türk dizilerinin tadını arayanlar ya da çok beğendikleri bir diziyi tekrar izlemek isteyenler için, en önemli olan elbette bu televizyon kanallarını izlemek olmaktadır. Konu ile ilgili olarak artık her televizyon kanalı kendi dizilerini yayınlayabilmesi için farklı bir dizi kanalı açmış ve buradan yayınlara devam etmektedir. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, bu diziler de çok iyi izlenme raytingleri almaktadır. Belli ki, hâlâ aklımızda eski diziler yer etmiş durumda bulunmaktadır. Bu yüzden de bu tip kanallara ilgi mevcuttur.

Biz de bu yazımızda sizlere istediğiniz dizileri tekrar seyretmek istiyorsanız bu durumda kullanabileceğiniz kanalların listesi ile birlikte, bu frekansları sunacağız.

Eski Türk Dizileri Yayınlayan Televizyon Kanalları

Teve 2’den başlayalım isterseniz. Bu kanal daha önce Kanal D’de yayınlanmış olan dizileri yayınlamaktadır. Doğan Grubu’na ait olan bu kanalda eski Türk dizileri izlemek istiyorsanız bir çok diziye ulaşabiliyorsunuz. Bu kanalda izleyebileceğiniz diziler, Yaprak Dökümü’nün yanı sıra, Adını Feriha Koydum dizisini de izleyebiliyorsunuz. Bunların aynı sıra, Akasya Durağı ve Kanıt gibi zamanının en çok izlenen dizilerini de izleyebiliyorsunuz. Türksat 4A uydusunda 120343 frekansta V-Dikey Polarizasyon sembol oranı 275005 ve Fec Değeri 5/6 olarak ayarlama yaptığınızda bu güzel kanalı izleyebilirsiniz.

Farklı Eski Türk Dizilerini İzlemek

Eski Türk dizileri ve filmler yayınlayan TV kanalları arasında da en önde gelen kanallardan biri de Planet Türk TV olarak bilinmektedir. Bu kanal bir çok kişi tarafından takip edilirken, bunun da Türksat 3A uydusu üzerinden yayını olurken, frekans 11558’de yayını olmaktadır. V-Dikey polarizasyon yanı sıra 30000 sembol oranı ve Fec Değeri ise, 2/3 olarak ayarlanmaktadır.

A2 televizyon kanalı ise, ATV’nin kanalı olarak dikkat çekmektedir. Aynı şekilde ATV’nin çok beğenilen dizileri de şu anda A2 kanalında izlenebiliyor. Bunların arasında Adanalı, Ezel ve Sıla gibi efsanevi diziler yer aldığı gibi, aynı zamanda da aile dizileri sevenler için Yahşi Cazibe, Avrupa Yakası ve Çocuklar Duymasın gibi hem ailevi hem de komedi efsanelerinden de izleyebiliyorsunuz.

A2 kanalının ayarını Türksat 4A üzerinden yapabiliyorsunuz. 12053 frekansından yayın yapılmaktadır. Polarizasyon H- Yatay olarak ayarlanmakta ve Sembol Oranı 27500 Fec değeri ise, 5/6 olarak ayarlanmaktadır. Böylece sizler de çok istediğiniz ve uzun süredir aradığınız bir diziyi bu kanallarda izleyebiliyorsunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir