Facebook Benzeri Siteler

Facebook Benzeri Siteler

Teknoloji Çağrı Sevgi 457 Okunma

Facebook Benzeri Siteler

Facebook ilk kurulduğu zaman üniversite gençlerini birbirlerine bağlamak için kurulan bir sosyal ağ sitesi idi. 2004’te kurulan Facebook daha sonraları tüm herkese hitap etmeye başladı. Böylelikle genç yaşlı ayrımı ortadan kalktı ve her kesimden insan kendinden bir şeyler bulabilmeye başladı. Facebook sayesinde insanlar eski dostlarını yeniden bulabildi ya da yeni arkadaşlıklar edinebildi. Çeşitli sayfalar sayesinde insanlar ilgi alanları hakkında daha fazla bilgi edinebildi ve aynı ilgi alanına sahip insanlar ile iletişime geçebildi. Facebook ilk kurulduğunda alanında tek olmasına rağmen şuan birçok sosyal medya platformları bulunmaktadır. Henüz Facebook’u yakalayamasalar da bu sosyal ağ sitelerinin de belirli kitleleri bulunmaktadır. İşte bu yazımızda sizler de Facebook benzeri siteler hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ello

Ello işleyiş ve tema bakımından Facebook’a oldukça çok benzeyen bir sitedir. Ancak bu siteye üye olabilmek için davetiye gereklidir. Dolayısıyla herkesin üye olması imkanı bulunmamaktadır ancak üyelerden birisinin davet yollaması gerekmektedir.

Yonja

Yonja da bir sosyal ağ sitesi olsa da daha çok gençlerin takıldığı bir arkadaşlık sitesi olarak dikkatleri çekmektedir. Bu siteye üye olanlar kendi arkadaşlarını davet etmekte ve arkadaş çevreleri böylelikle genişlemektedir. Türkiye’de de bir dönem yoğun olarak kullanılmış bir site olma özelliğine de sahiptir.

Hi5

Aynı Facebook gibi bir sosyal arkadaşlık sitesi olan bu platformda bir dönem ülkemiz insanları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Ancak aradığınız çoğu arkadaşınızın Hi5 hesabı olmayacağı için biraz yalnız kalabilirsiniz. Bu yalnızlığınızı yeni tanıştığınız arkadaşlarınız ile giderebilirsiniz. Ayrıca site içerisinde oyun oynama gibi özellikler de bulunmaktadır.

Netlog

Facebook olgunlaşmadan önce sıklıkla kullanılan bu site zamanla unutulmaya başladı. 2014 yılı içerisinde ise Twoo.com sitesine dönüşen bu site yeni arkadaşlık edinmek isteyenler için birebir. Zira bu sitede tanışmak istediklerinizle oyun oynayabiliyor ve sohbet edebiliyorsunuz. Ayrıca Facebook gibi fotoğraf paylaşabilmeniz de mümkündür.

Badoo

Arkadaşlık sitelerinden birisi olan Badoo 200 milyon kullanıcı ile oldukça geniş bir ağa sahiptir. Farklı kültürlerin kaynaşması için de oldukça faydalı olan bir site olma özelliği taşımaktadır.

Instagram, Twitter, Pinterest gibi oldukça popüler olan ancak tarz itibariyle Facebook’tan ayrılan siteler burada zikredilmemiştir. Yukarıda bahsedilen sitelerin klasmanında Facebook gibi bir site yer almasından dolayı da bu siteler pek fazla gelişim gösterememişlerdir. Zaman zaman canlanan ancak daha sonra tekrar sönen bu siteler günümüzde halen varlığını korumaktadırlar.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir