Facebook Doğum Tarihi Nasıl Düzelir?

Facebook Doğum Tarihi Nasıl Düzelir?

Teknoloji Çağrı Sevgi 120 Okunma

Facebook Doğum Tarihi Nasıl Düzelir?

Facebook’ta yer alan kişisel bilgiler kısmını ne kadar doğru bir şekilde doldurursanız arkadaşlarınızın sizleri bulması o kadar kolay olacaktır. Ancak kimi zaman bu bilgilerinizi paylaşmak istemediğiniz için yanlış ya da eksik de girebilirsiniz. Daha sonra düzeltmek istediğinizde de sizlere düzeltme imkanı sunulmaktadır. İşte bu bilgilerden birisi de doğum tarihi olmaktadır. Facebook’ta yer alan doğum tarihi bilgilerinizi nasıl değiştirebilirim diyorsanız o halde yazımızı dikkatlice okumalısınız.

Profilinize Girin

Doğum günü ayarlarınızı yapabilmek için ilk olarak profilinize girmeniz gerekmektedir. Bu ayar değişikliğini hem telefon hem de masaüstü görünümde yapabilmeniz mümkündür. Profilinize girdikten sonra profil resminizin hemen altında bilgilerimi güncelle diye bir seçenek olacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra temel bilgiler kısmına geçiniz. Burada sizin kişisel bilgileriniz yer almaktadır. Bu bilgileri düzenle diyerek yeniden değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

Bu kısımda karşınıza açılır menüler çıkacaktır. Bu menüleri kullanarak doğum tarihinizi değiştirebilmeniz mümkündür. Daha sonra kaydet seçeneğine basarak başarılı bir şekilde değişiklik yapmış olursunuz.

Hedef Kitle

Doğum günü tarihinizi başarılı bir şekilde değiştirdikten sonra sıra hedef kitleyi ayarlamaya gelmektedir. Bu kapsamda hem gün ve ayı hem de yıl kısmını ayarlayabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu sayede arkadaşlarınıza ve tüm herkese görünür olup olmamasını sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda dilerseniz yılı herkese görünür hale getirirken gün ve ayı sadece arkadaşlarınıza görünür hale getirebilirsiniz. Bunun avantajlarından birisi de kendisini doğum gününüz geldiğinde gösterecektir. Bu sayede doğum gününüz yaklaştığında arkadaşlarınıza bildirim gidecek ve böylelikle doğum gününüze özel hazırlık yapma fırsatları olabilecek.

Sınırlı Değişiklik Hakkı

Facebook doğum günü tarihinizi değiştirmeniz birtakım kurallar ile sınırlandırılmıştır. Bu kurallara göre çok sık bir şekilde değişiklik yapamazsınız. Bir kez değişiklik yaptıktan sonra birkaç gün beklemeniz gerekmektedir. Bu sayede sürekli değişiklik yaparak arkadaşlarınızı yanıltmanızın önüne geçilerek Facebook’un güvenilirliğini de artırmak hedefleniyor olabilir. Sizler de artık yukarıda anlattığımız bilgiler ışığında düzenlemeler yaparak doğum tarihinizi değiştirebilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınız tarafından da hatırlanacak ve çeşitli sürprizler karşılaşmanızın önü de açılmış olacaktır.

 Dilerseniz Facebook Sayfa Ve Grup Şikayetleri Nasıl Yapılıyor? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir