Facebook Profil Resmine Video Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım

Facebook Profil Resmine Video Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım

Teknoloji Abdullah Ergün 262 Okunma

Facebook Profil Resmine Video Ekleme

Özellikle dünyanın en sık kullanılan ve aynı zamanda en büyük sosyal ağ olan Facebook kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam etmektedir. 1.2 milyar kullanıcısı için Facebook profil resmine video ekleme özelliğini sunuyor. Facebook kullanıcıları artık istediklerinde profillerine yedi saniyelik videolar ekleyerek bu şekilde farklı tanıtımlar yapma imkanı edebilecek. Bu durumda yapılacak olan uygulama ile profil resimleri artık hareketli hale gelecek.

Facebook’un yapmış olduğu bu yeni özellik kullanıcıların özellikle profil deneyimini daha da arttıracaktır. Kullanıcılar kendini daha iyi rahat ifade etmek adına hareketli videoları ile profillerini hareketli hale getirebilirler. Bu durum özellikle teknoloji alanındaki canlı fotoğraf özelliği ile bağdaşlaşmaktadır.

Facebook Hareketli Profil Uygulaması

Facebook profilini hareketli hale getirmek isteyenler için oluşturmuş olduğu uygulama sayesinde bu işlem kolayca yapılmaktadır. Uygulama ile profildeki görseller hareketli hale geleceği gibi Facebook’un ana akışında ve bunun yanı sıra yapılan yorumlarda sabit şekilde görülecek. Ancak hazırlanmış olan hareketli görseller yalnızca profillerin görüntülenmesi durumunda hareketli olarak görülebilecek.

Video çekilirken kullanılan sesler profilin görselinin ama ekran haline getirilmesi durumunda çalacak. Bu yeni özellik için Facebook tarafından pek çok farklı detay düşünerek çalışma yapılmıştır. Profilini hareketli hale getirmek isteyen kullanıcılar akıllı telefonlarını kullanarak video çekebilecek. Profil için hazırlayacağınız videolar en fazla 7 saniye olarak çekilebilecek.

Hareketli Profil Uygulaması

Facebook kullanıcıları profillerini hareketli hale getirmek istediklerini de maksimum olarak yedi saniye uzunluğunda bir video çekebilir ve bunu profillerine yükleyebilirler. Profile ekleyeceğiniz videolar aynı profil resimleri şeklinde üst kısımda görülecek. iPhone ve Android kullanıcıları Facebook’ta istediklerinde profillerini hareketli hale getirebilirler.

iPhone’dan Profil Videosu Ekleme İşlemi

iPhone kullanıcıları Facebook hesaplarına video eklemek istediklerini öncelikle profillerine girmeleri gerekiyor. Profil resminize ve videonuzda dokunarak bu şekilde yeni bir video çekebilirsiniz. Burada yer alan yeni bir profil video çek kısmı tıklayabilir veya telefonunuzdan video çekerek yükleme kısmından yükleme işlemini yapabilirsiniz.

İleri tuşuna bastığınızda ediyoruz küçük bir resim alanı ile ekranın alt kısmında yer alır. Bu çubuğa dokunarak kaydet kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Android’den Profil Videosu Ekleme İşlemi

Android kullanıcıları Facebook hesapları hareketli profil videosu eklemek  istediklerinde bunun için profillerine girerek profil resmine veya videosuna dokunmaları yeterli olacaktır. Yeni bir video çekmek için profil videosu çek kısmına dokunabilir veya bunun yerine telefonunuzdan bir video seçerek yükleme işlemi yapabilirsiniz.

İşlemi yaptıktan sonra ileri tuşuna basarak alt kısımda küçük bir kutucuk içerisinde yer alan videoyu onaylayabilirsiniz. Ardından kullan diyebilir ve yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yapacağınız işlemler sonucunda paylaşacağınız videonun herkese açık şekilde paylaşılacağını bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle yapacağınız videoda herkes tarafından görüntülenme imkanı oluşacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Facebook Profil Resmine Video Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir