Facebook Sayfa URL’si(Link) Değiştirme Videolu ve Yazılı Anlatım

Facebook Sayfa URL’si(Link) Değiştirme Videolu ve Yazılı Anlatım

Teknoloji Abdullah Ergün 324 Okunma

Facebook Sayfa URL’si Değiştirme yazımızda Facebook tüm dünyada aktif olarak kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri. Kullanıcı sayısı oldukça fazla. Facebook, insanların yakınları ve diğer insanlarla iletişim kurmasını sağlayan, bilgi alışverişi yapmayı amaç edinen sosyal ağlardan biridir. 4 şubat 2004 yılında Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur.

Facebook kullanıcılara ücretsiz hizmet vermektedir. Gelirini sponsor guruplar, logo reklamları ve afişlerle sağlamaktadır.

Site birçok fonksiyonlara sahiptir. Örneğin fotoğraf paylaşımları, armağanlar, kullanıcıların birbirleriyle alışveriş yapmasını sağlayan geniş bir Pazar, dürtmeler, etkinlikler, video paylaşımları, oyunlar, uygulamalar ve Messenger gibi geniş bir uygulama çeşitleri vardır.

Sayfa Linki Değiştirme

Facebook Sayfa URL’si Değiştirme işlemini şu şekilde yapıyoruz. Facebook kullanıyorsanız ve sayfa linkini basit bir uygulama ile daha kolay hale getirebilirsiniz. Facebook sayfanızda kullandığınız linkinizi belirtirken oldukça uzun bir isim alınıyor. Örneğin facebook.com/sayfaadi-1235647895241 gibi. Sayfa isminden sonra ortalama olarak 1-15 haneli sayı da ekleniyor. uzun bir sayfa kodu yazıyor. Bu rakamlara sayfa kodu deniliyor.

Facebook ta sayfanızın linkini artık bu kadar uzun isim almadan değiştirebilirsiniz. Yalnızsa facebook.com/sayfaadi olarak kullanabilirsiniz.

Bu uygulamanın nasıl yapılacağını sizlere aşağıda gösteriyoruz.

İlk önce facebook sayfanıza giriş yapıyorsunuz. Facebook sayfanıza girdikten sonra www.facebook.com/username linkinin üzerine tıklıyorsunuz. Ardından önünüze çıkan yerden hangi sayfanızın linkini değiştirmeyi isterseniz o sayfayı seçiyorsunuz. Sayfanızın seçimini yaptıktan sonra istediğiniz ismi boşluk kısmına yazıyorsunuz. Daha sonra “alına bilirliği kontrol et” butonuna tıklıyorsunuz. Alına bilirliği kontrol et diyerek “tamam” butonu üzerine basıyorsunuz. Böylece yaptığınız bu basit işlemle sayfanızın url linki değişmiş oluyor. Burada hangi linki seçeceğiniz sizin tercihinize kalmıştır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir