Facebook Sayfa Ve Grup Şikayetleri Nasıl Yapılıyor?

Facebook Sayfa Ve Grup Şikayetleri Nasıl Yapılıyor?

Teknoloji Çağrı Sevgi 69 Okunma

Facebook Sayfa Ve Grup Şikayetleri Nasıl Yapılıyor?

Facebook bilindiği üzere en geniş şekilde yayılmış sosyal ağ olarak dikkat çekse de, facebook sayfa ve grup konusunda oldukça hassas ve biraz da herhalde bu teknik özelliklerinin yanı sıra, kullanıcılarına daha da dikkatli davranmasının da etkisiyle çok daha iyi şekilde geri dönüşler almaya devam ediyor.

Bir çok kişi soruyor sayfa ve gruplar nasıl şikayet edilebilir diye. Biz de sizlere bu konuda bilgiler aktaralım. Öncelikle Facebook’a giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında sayfaya ve ya gruba gitmeniz lazım. Şimdi sizlere detaylı şekilde nasıl yapılacağını ve sonuçlarını aktaralım.

Facebook Sayfa Şikayeti

Facebook kişi profilinize girdikten sonra, şikayet etmek istediğiniz sayfaya gidiyorsunuz. Bu sayfaya gittikten sonra, kapak fotoğrafının sağ alt kısmında, 3 nokta işareti görebilirsiniz. Bu işarete tıkladığınızda, aşağı açılan bölümde, ” Sayfayı Şikayet Et” butonuna basınız. Bu şekilde istediğiniz sayfayı şikayet edebilirsiniz. Bu durumda, şikayetiniz ile ilgili olarak sayfa yöneticisine de mesaj gitmektedir. Bunun sonucunda, eğer sayfa yöneticisi gerekli tedbiri almaz ve buna rağmen, şikayet edilmeye devam edilirse, şikayetin nevine göre araştırma yapılarak sayfa kapatma cezası verilebilir.

Facebook Grup Şikayeti

Aslında Facebook grup sayfa şikayeti konularında aynı şeyler geçerli desek yalan olmaz. Aynı şekilde kapak fotoğrafının altında bulunan 3 noktaya tıkladıktan sonra bu defa ”Grubu Şikayet Et” dediğinizde bu defa da grup şikayeti oluşturulmuş olmaktadır.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir