Facebook’tan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’tan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Teknoloji Çağrı Sevgi 49 Okunma

Facebook’tan Canlı Yayın Yapmak

2016 Mart ayında gelen güncelleme sayesinde bir süredir Facebook’tan canlı yayın yapmak mümkün. İlla ki çevrenizde canlı yayın yapan kişilerin bu videoları ile karşılaşmışsınızdır. Şimdi Facebook canlı yayın yapma sırası sizde. Yazımızı okuyarak kolayca ilk canlı yayınınızı yapabilirsiniz.

Mobil Canlı Yayın Yapma

Gittiğiniz her yerde kolayca anında canlı yayın yapabilin diye öncelikle size telefonla canlı yayın yapma kısmını anlatacağız.

  • Facebook uygulamanıza girin ve en üstte yer alan “durum” kısmına gelin.
  • Altta çıkan seçenekler arasından “ canlı video kaydet ve paylaş” anlamına gelen emojiye tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada size canlı yayına geçmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu sayfada “devam” kısmına tıklayıp devam edin.
  • Açılan sayfada “canlı videonu açıkla” metnini göreceksiniz. Orada ayrılan boşluğa videonuzla ilgili kısa bir açıklama yapabilirsiniz. Sonra altta yer alan “canlı yayına geç” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamadan sonra canlı yayınınız başlayacaktır. Canlı yayın için telefonunuzun ön veya arka kamerasını kullanabilirsiniz, farklı bir şey yapmanız gerekmeyecektir.

Dilerseniz Facebook Hesap Silme Olası Problemlere Karşı Önemlerle yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir