Film Sitesinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Film Sitesinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Diziler - Filmler Çağrı Sevgi 184 Okunma

Film Sitesinden Videolar Nasıl Çekilir?

Sizlere film siteniz olsun ya da olmasın, isteyeceğiniz ve kullanabileceğiniz bir konu hakkında yani, film sitesinden videolar nasıl çekilir? konusunda bilgilendirme yapacağız. Bu konuda iki çeşit fırsatınız bulunmaktadır. Bu herhangi bir video sitesinden alacağınız kodlarla kendi sitenizden yayın yapma şeklinde olabileceği gibi aynı zamanda videoyu olduğu gibi indirerek de olabilir. Bu yüzden iki çeşide uygun da sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Film Sitesinden Video İndirme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir web sitesi arıyorsunuz sizlere güzel bir film sunması için ve istediğiniz film sitesini buldunuz ve filminizi de büyük bir beğeni ile izlediniz. Bu filmi de kendi sitenizde yayınlayacak ya da kendi bilgisayarınıza indirerek tekrar izlemek istiyorsunuz.

Bu durumda neler yapmanız gerekiyor şimdi bu konularda kısaca ve hızlı şekilde bilgi vereceğiz. Bunun için çeşitli programlar da var olmakla birlikte, film sitelerinden video indirme programsız şekilde de mümkün olmaktadır. Şimdi sizlere adım adım bu durumu biraz anlatalım. Öncelikle istediğiniz videoyu herhangi bir film sitesinde bulduğunuzu düşünelim. Bundan sonra, videonun çalışmasının ardından, videoyu dondurup, ”öğeyi denetle” diyoruz. Altta açılan pencerenin en üst kısmında yer alan ”Network” kısmını tıklıyorsunuz. Sonra video üzerinden piksel ayarlarını seçiyoruz. Sonrasında, film sağ tarafta dolmaya başladıktan sonra Pop kısmına tıkladığınızda filmin URL’si ortaya çıkacaktır. Bundan sonra mode kısmını geçtikten sonra son noktaya kadar seçiyoruz ve kopyala diyoruz sonrasında ise, yeni sekmede açarak normal olarak farklı kaydet diyerek filmi rahatlıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Film Sitesinden İndirmeden Video Çekme

Özellikle bir internet siteniz var ve video yayınlayacaksanız bu durumda videoyu indirip sitenize yüklemek zaten hosting açısından ciddi sıkıntı doğuracağı için bu durumda yapmanız gereken en mantıklı tercih, kesinlikle embed kodunu alarak, html olarak bu sisteme kayıt sağlamaktır.

Bu konuda çok hızlı bir şekilde çalışılarak, çok daha rahat sonuçlara ulaşabilirsiniz. Eğer bir videoyu indirip, sitenize yükleyecekseniz hem zaman olarak çok ciddi zaman kaybına yol açar, hem de sitenizde çok yer kaplayacaktır. Bu yüzden de yapılacak en mantıklı tercih film sitenize video yerleştirmek olacaktır. Bu çalışmalarda örneğin, youtube gibi sitelerde embed kodu verilmektedir. Bu koda ulaşamanız durumunda, sizler de kaynağı görüntüleyerek yani yukarıda anlattığımız şekilde ”öğeleri denetle” seçeneğiyle sizler de istediğiniz embed koduna ulaşabilirsiniz. Bundan sonra siz de html kod seçeneğini tercih ederek, rahatlıkla videoları sitenize gömebilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir