Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırmak

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırmak

Sağlık - Güzellik Çağrı Sevgi 201 Okunma

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırmak

Epilasyon eskiden beri hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunlarından birisi. Erkekler genellikle tıraş yöntemini tercih ederek bu sorunu acısız şekilde ve kısa sürede bertaraf ederken, kadınlar ağda, epilasyon aleti gibi yöntemlerle uzun süreli çözüm uğraşmaktadır. Bu da hem çok acılı bir süreç olurken hem de zaman ister. Özellikle genital bölge epilasyonu korkulu bir süreçtir. Bölge vücuttaki en ince deriyi taşırken en kalın ve kuvvetli tüylere de ev sahipliği yapar. İşte bu durumda da dayanılmaz bir acı yaşanmaktadır. Üstelik ağda ya da epilasyon aleti kesin çözüm olmayıp belirli aralıklarla tekrarlanması lazımdır. İşte bu yüzden son yıllarda lazer epilasyona talep oldukça yoğundur.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon tüyleri kökten yok etmeyi vaat eden bir epilasyon yöntemidir. Yaklaşık yirmi yıllık mazisi olan lazer epilasyon, günden güne gelişmekte ve daha çok tercih edilir hale gelmektedir. Çünkü lazer epilasyon tüm vücuda uygulanabilen ve kalıcı çözüm sunan herkesi memnun edecek bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda, kıl köklerine tutulan kısa süreli lazer ışınları kıla rengini veren pigmentler sayesinde kıl köküne ulaşarak kıl kökünün yanmasını sağlar. İşte kalıcı çözüm olan da budur. Ancak bu tedavinin etkili olabilmesi için tüy renginin koyu olması gerekir. Esmer tüylerde sarışın tüylere göre daha iyi sonuç elde edilir. Beyaz tüyleri ise lazer epilasyon maalesef ki görmemektedir. Bu yüzden beyaz tüylere de İğneli epilasyon ile çözüm bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır

Lazer epilasyon genel olarak tüm vücuda yapılır. Tüm vücuttan kasıt kollar, bacaklar, koltuk altı ve genital bölgedir. Bunun dışındaki özel durumlar tüm vücut paketlerine görmemektedir. Bazı kadınların sırtında veya başka yerlerinde de hormonal sebeple tüylenme olmaktadır. Bu durumda lazer tüylenme bölgeye farklılık gösterir. Mesela kadınlarda sırtta ayva tüyü denilen Tüylenme görüldüğü için buraya lazer yapılmazken, erkeklerde sırtta kalın tüyler olduğundan onlar için lazer epilasyon yapılabilmektedir. Kadınlarda sıklıkla görülen olağandışı bir Tüylenme ise çene veya göğüs çevresidir. Buralara lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Lazer epilasyon yapılacak olan bölgede 3-4 gün öncesinden tüyler alınmalıdır. Ancak ağda gibi kökten alan yöntemler yerine jilet gibi kılın dışarıda kalan kısmını alan yöntemler tercih edilir. Çünkü epilasyon sırasında kıl kökü bulunmalıdır. Genital bölgeye lazer epilasyon yaptıracaksanız da bu yöntemi takip etmeniz gerekir. Ancak yüz veya kol gibi kıl yoğunluğu olmayan yerlere jilet kullanılmaz bunun yerine makasla kısaltma sağlanabilir. Bunun dışında size düşen bir şey yoktur. Lazere gittiğiniz merkezde lazer epilasyon için geliştirilen özel aletlerle epilasyon işlemi yapılır. Lazer epilasyonu yapılmadan yaklaşık bir ay öncesine kadar ağda gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Lazer epilasyonda ilk seans sonrasında bile değişim fark edilir. Tüylerin tamamen sona ermesi ortalama altı seanstır. Ancak ihtiyaç varsa birkaç seans daha devam edilir. Çünkü tamamen bitmeyen tüyler daha sonra çoğalmaya devam edebilir.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon

Genital bölge kıl yapısı olarak lazer için oldukça uygundur. Hatta son zamanlarda genital bölgeye lazer epilasyon sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü kadınları zor bir dertten kurtarmaktadır. Genital bölgede, bikini bölgesi veya genital bölgenin tamamına epilasyon yapılabilir. Bikini bölgesi epilasyonu yapılırken  giydiğiniz bikiniden taşan kısımlara epilasyon yapılarak bir nevi şekil verme işlemi uygulanır. Yani kasıklardaki tüylerden arındırılır ancak genital bölgeye işlem uygulanmaz. Genital bölge epilasyonu ise daha kapsamlıdır. O bölgenin tamamını ve hatta kalçaya doğru olan alanı da kapsamaktadır. Bu nedenle genital bölge epilasyonu daha kalıcı ve estetik bir görünüm sunar. Genital bölgenin tamamı yaklaşık on dakikalık bir sürede bitmektedir. Bu işlem sırasında bölgede kıyafet bulunmamaktadır. İşlemi uygulayan kişiler de bayan olduğu için çekincelerinizi anlayacaktır.

Genital bölge epilasyonunda acı hissi bir nebze yaşanmaktadır. Bu nedenle uyuşturucu krem veya sprey gibi yöntemlerle yapılabilmektedir. Yaklaşık iki ay aralıklı seanslar ile 6 seans gibi bir sürede tüyler tamamen sona ermektedir.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Zararlı Mı

Lazer epilasyon yeni yöntemlerden birisi olduğu için hakkında sorulan pek çok  soru vardır. Bunlardan ilki ise genital bölgeye lazer epilasyon zararlı mı , sorusu olmaktadır. Lazer epilasyon derinin altına çok kısa mesafelere işleyen radyasyon ışınıdır. Yani kıl kökünü görecek kadar ilerler. Yumurtalıklara ya da rahime ulaşabilecek kadar etkili bir ışın söz konusu değildir. Bunlar çok içeride kalan organlardır. Bu nedenle zararlı değildir  diyebiliriz. Ancak yine de lazer epilasyon yaptırdığınız merkezde mutlaka dermatolog olmasına özen gösterin.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir