Grooveshark Benzeri Siteler Müzik Tutkunları İçin Özel Liste

Grooveshark Benzeri Siteler Müzik Tutkunları İçin Özel Liste

Teknoloji Abdullah Ergün 93 Okunma

Grooveshark Benzeri Siteler

Grooveshark müzik tutkunları için 15 milyonun üzerinde müzik barındıran bir müzik sitesi olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Ayrıca sitenin içerisinde aradığınız şarkı, sanatçı veya albümü bulmanız da oldukça kolaydır. Zira arama özellikleri çok gelişmiş olan bu site sayesinde rahatlıkla dilediğinize ulaşabilirsiniz. Örnek olarak verecek olursak eskilerde dinlediğiniz bir şarkının hangi albümde olduğunu biliyorsunuz ancak adını hatırlayamıyor iseniz ya da şarkıyı söyleyen kişiyi hatırlayıp şarkıyı hatırlayamıyor iseniz bu durumlarda albümün ya da şarkıcının adını yazarak istediğiniz şarkıya ulaşabilmeniz mümkündür.

Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Ayrıca bu kadar çok müzik arasından sadece son çıkan popüler müzikleri dinlemek istiyorsanız bu durumda popüler kategorisine tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca dinleyip beğendiğiniz müzikleri beğenerek biryerde toplanmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendi en sevdiğiniz müzikleri oluşturabilirsiniz bu sayede müzik aramak ile uğraşmazsınız ve ayrıca bu oluşturduğunuz listeyi sitede bulunan başka üyeler ile de paylaşabilmeniz mümkündür. Bizler de bu yazımızda sizlere Grooveshark sitesine alternatif olabilecek bazı siteler hakkında bilgilendirmede bulunacağız. Bu sayede Grooveshark’a erişim olmadığı zamanlar ya da farklılık istediğiniz zamanlarda bu listeye göz atabilir ve karar verebilirsiniz. Grooveshark ve benzeri siteleri şöyle sıralayabiliriz: Jamendo, Soundcloud, Musicovery, Fizy ve Google Music.

Jamendo

2005 yılında kurulan ve Türkçesi kulaklarını aç olan Open Your Ears sloganı ile müzik dinyasındaki yerini alan bu site en başarılı müzik siteleri arasında yer almaktadır. Fransızcanın yanı sıra 5 farklı dilde daha hizmet veren bu sitede 350.000’den fazla müzik yer almaktadır.

Soundcloud

Grooveshark benzeri siteler arasında oldukça tanınan sitelerden birisi de Soundcloud olmaktadır. Bu siteye üye olanlar kendi ses kayıtlarını da yükleyebilmekte ve başkaları tarafından dinlenebilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca eğer kişi izin vermez ise bu ses kaydının başkaları tarafından indirilmesinin de önüne geçilmektedir. Bu siteye üye olan kişiler birbirlerini takip edebilmekte ve müzik listeleri oluşturabilmektedirler. Bu sayede aynı zamanda bir sosyal medya ağına da benzeyen Soundcloud müzik sitesi 2013 yılında piyasaya sunduğu yeni yüzü ile birlikte daha da büyümeye devam etmektedir.

Musicovery

 

Musicovery aslında bir radyo yayını yapan servis olarak tanımlanmaktadır. Birçok farklı müzik seçenekleri ile kullanıcılarına hitap eden Musicovery aynı zamanda Android ve iPhone işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda da uygulama olarak indirilebilmekte ve kullanılabilmektedir.

Fizy

Fizy Türk bir girişimci aracılığıyla tasarlanmış ve kısa sürede adı çokça anılır bir konuma gelmiştir. Basit kullanımı sayesinde sadece Türkiye’de değil aynı zamanda dünya genelinde bir tanınırlığa oluşan Fizy içerisinde birbirinden farklı birçok müzik çeşidi de yer almaktadır. Ancak günümüzde açılan davalar sonucunda sadece Türkiye’den erişimine müsaade edilmektedir.

Google Music

Google’ın sunmuş olduğu birçok uygulamadan birisi olan Google Music kullanıcılarına birçok seçenek sunmaktadır. Hem bir depolama aygıtı olarak görev yapan bu uygulama hem de yeni müzikler indirmeye izin vermektedir. Üzerinde depolama aygıtı taşımayan kişilerin müziklerini bu platforma aktarmaları ve ardından da gittikleri yerde yeniden indirmeleri mümkün olmaktadır.

Platform içerisinde hem ücretsiz müzikler hem de ücretli olan müzikler yer almaktadır. Çok ünlü sanatçıların albümleri bu platformda market üzerinden yapılan ödeme seçenekleri sayesinde ücretli olarak indirilebilmektedir. Ayrıca bu platformu kullanışlı hale getiren diğer bir özellik ise birçok dosya formatının desteklenmesidir. Örnek olarak verecek olursak mp3, flac ve aac gibi formatlar bu platform tarafından desteklenmektedir. Ancak bu müzik dosyalarının her biri için 250 mb ve 20 bin müzik şeklinde bir kota da bulunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir