Gülümsemenin Sırrı: Beyaz Dişler

Gülümsemenin Sırrı: Beyaz Dişler

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 201 Okunma

Diş sağlığı ve dişlerin görsel güzelliği özellikle son yıllarda kadın erkek fark etmeksizin herkes tarafından çok önem verilen bir konudur. Fakat herkes tarafından istenilen bu duruma ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Gülümsemenin sırrı beyaz dişlere ulaşmak için kişinin gün içerisinde bahsedeceğimiz pratik uygulamaları gerçekleştirmesi yeterli olacaktır. Her ne kadar pratik uygulamalarla sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak mümkün olsa da çoğu zaman insanlar bundan dahi imtina etmektedirler. Hâlbuki sağlıklı beyaz dişlerle insanın sosyal hayatında, iş dünyasında kendisine güveni her daim yerinde olacak ve ilişkilerinde bir adım önde olacaktır.

Dişlerin sarı olması, kişinin ilk başlarda rahat bir şekilde gülümsemesini engelleyecek ilerleyen aşamalarda kendisini toplumdan dahi soyutlamasına neden olabilecek psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına neden olacaktır. Sağlıklı beyaz dişlere sahip olmak çok kolayken aksi halinde yaşanabilecek psikolojik sorunların, kendisini toplumdan soyutlaması gibi durumlar kişinin uzun süreli tedavi altına alınması gereken durumların oluşmasına neden olacaktır.

Beyaz Dişler - Gülümsemek

Kişinin dişlerinin beyazlığı için dikkat etmesi gereken en önemli nokta farklı sağlık problemlerine de neden olabilen sigaradan mümkün olduğunca uzak durmasının gerekliliğidir. Birey sigara konusunda kendisine hakim olamıyorsa dişlerin beyazlığı için normal diş macunları yerine diş macunu firmaları tarafından sigara kullananlar için özel olarak üretilmiş diş macunlarını tercih etmelidir. Gün içerisinde ister keyiften ister stresten sürekli kullanılan çay ve kahve dişlerin fırçalansa dahi ister istemez sararmasına neden olmaktadır.

  • Bu durumun olumsuz etkilerinin azaltılması için dişlerin günde iki defa düzenli olarak fırçalanması ve diş hekimleri tarafından altı ayda bir gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
  • Diş beyazlatmanın doğal ve tıbbi olmak üzere çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yani diş beyazlatma işlemini kişi kendi çabalarıyla ev ortamında gerçekleştirebileceği gibi diş hekimi kontrolünde de gerçekleştirebilmektedir.
  • Evde yapılabilecek olan diş beyazlatma yöntemlerinin ana maddesi her evde kolaylıkla bulunabilen karbonattır. Karbonatın tuz ile karıştırılıp ortaya çıkan katı karışıma birkaç damla sirke ilave edilmeli ve karışımın sıvı bir hal alması sağlanmalıdır. Ortaya çıkan bu sıvı haldeki karışımın dişe sürülmesi dişlerin çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sarılığını alıp götürecektir.

Beyaz Dişler - Gülümsemek

Dişlerin beyazlatılması için evde uygulanabilecek yöntemlerin iyi araştırılması gerekmektedir. Toplumda dişleri beyazlatabileceği düşünüldüğü halde daha çok sararmasına neden olan karışımlar da bulunmaktadır. Örneğin genel olarak insanlar tarafından dişlerin limon suyu ile düzenli olarak fırçalanması dişleri beyazlatacağı konusunda bir düşünce hakim olsa da bu uygulama dişleri beyazlatmak yerine daha da sararmasına neden olmaktadır. Evde çeşitli uygulamalar denemeden önce konusunda uzman diş hekimlerinden yardım almakta her zaman fayda bulunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Gülümsemenin Sırrı: Beyaz Dişler” üzerine 1 yorum

  1. Hep hayalim olan birşey şöyle ağzımı açıp gevrek gevrek gülmek. Ama olmuyor, çünkü bir çok dişim çürük ve tebessüm ederken bile utanıyorum bazen. 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir