Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş Estetiği Nedir?

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 100 Okunma

Gülmek herkese yakışan bir eylemdir. Gülmek hem psikolojik olarak hem de sağlık olarak insan bedenine oldukça faydalıdır. Gülmek yüz kaslarını çalıştırır. Gülerken gözleri çok kısmak kazayağı olarak adlandırılan çizgilerin daha erken oluşmasına sebep olmaktadır.

Diş estetiği bozuk olan ya da diş rengi hoş bir görüntüye sahip olmayan insanların gülerken hafif tebessüm şeklinde ağızlarını dişlerini çok belirgin hale getirecek kadar açmamaya dikkat göstermeleri gerekmektedir. İnce dudaklı olanlar çok büyük bir gülüş sergilerlerse o ince dudaklar iyice yayılarak yokmuş gibi bir görüntü oluşturmaktadır.

Gülmek - Küçük Kız .

Gülüş estetiğinde burun yapısı da oldukça önemlidir. Burun yapısı kemerli veya Karadeniz burun diye adlandırılan burun yapısı büyük gülüşler de burun daha da yayılır ve burnun uç kısmı üst dudağa yaklaşır. Bu çirkin bir görüntü oluşturur. Bu tarz yüz yapıları için gülüş estetiğini yakalayabilmek ancak tebessümler veya küçük gülüşlerdir. Kocaman gülüşler herkesi her ortamı neşelendirmektedir; bu gülüşler bademcikleri gösterecek kadar büyük olursa bu defa çirkin bir görüntü oluşmaktadır.

Gülmek - Küçük Çocuk

Gülerken hem yüz estetiğinin bozulmasını önlemeli hem de hoş bir görüntü sergilenmelidir. Ölçüsüz bir gülümseme yerine yüz kusurlarını göz önünde bulundurarak onları kamufle  edecek gülümsemeler oluşturulmalıdır. Böylece yeni yüz kusurlarının da oluşması engellenmiş olacaktır. Gülmek çok güzeldir. Estetik bir görünüme sahip olan gülüşler çok daha güzeldir ve insana çok daha yakışmaktadır.

Anne Çocuk - Gülümsemek

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir