Güncel Ahrefs Şifreleri

Güncel Ahrefs Şifreleri

Genel Kültür Çağrı Sevgi 90 Okunma

Güncel Ahrefs Şifreleri

Sizlere bu yazımızda SEO çalışmalarında son derece önemli olan ahrefs ve güncel ahrefs şifreleri hakkında detaylı bilgiler suncağız. Bu sayede sizlerinde SEO çalışmalarında son derece başarılı bir noktaya gelmenizi sağlayabileceğiz. Bunun için ilk olarak Ahrefs nedir sorusuyla yazımıza başlayalım.

Ahrefs Nedir?

Ahrefs ücretli bir şekilde sunulan ve bir sitenin neredeyse tüm SEO özelliklerini gösteren bir sistemdir. Ücretsiz kullanımda sadece bazı özellikleri gösterebilen bu sistem platin üyelik edinilmesi durumunda tüm özellikleri sunmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Ahrefs SEO aracından faydalanmak için öncelikli olarak siteye üye olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda çeşitli paketler bulunmaktadır. Aylık ya da yıllık olan bu paketler sayesinde sizler de üye olabilir ve SEO adına gerekli olan birçok göstergeyi buradan takip edebilirsiniz.

Yapmanız gereken ise takip etmek istediğiniz sitenin URL’sini gerekli alana yazmak ve ardından da çıkacak sonuçları incelemektir. Bu kapsamda önünüze çıkacak veriler sizlerin arayıp da bulamayacağı bir maden niteliğinde olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Zira bu sayede hem kendi eksiklerinizi görebildiğiniz gibi hem de rakiplerinizin neler yaptığını görebilirsiniz. Eğer üye olmadan bunlara erişmek isterseniz bu durumda sadece 1 siteye bakma hakkınız bulunmakta ve oldukça sınırlı özelliklere bakabilmektesiniz. Bu ise sizleri son derece sınırlayacaktır.

Bu kısa bilgilendirmenin ardından hangi göstergeleri buradan takip edebileceğiniz konusuna değinelim ve sizleri daha da aydınlatalım.

Ahrefs ile Neleri Takip Edebilirim?

Bu sorunun cevabı oldukça geniştir. Kısaca cevap vermek gerekirse SEO ile alakalı ne arıyorsanız burada bulabilmeniz mümkündür. Şimdi tüm bunları başlıklar halinde teker teker inceleyeceğiz.

Anahtar Kelimeler

Bu site sayesinde sizler de hangi anahtar kelimelerden trafik aldığınızı hangilerinin düşük olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca Google sıralamalarında sizlerle aynı alanda faaliyet gösterip de oldukça fazla trafik alan sitelere de bakabilir ve bu sayede hangi anahtarların sık kullanıldığını tespit edebilirsiniz.

Site Puanları

Ahrefs içerisinde çeşitli puanlamalar bulunmaktadır. URL rank yazan yerdeki puan sitenizin puanını içermekte iken Ahrefs URL rank yazan yerdeki puan da ahrefs sisteminin göstergelere göre sizlere biçmiş olduğu değeri göstermektedir.

Backlink Sayıları

Bu sistemde grafik ve yazılı bir şekilde link aldığınız tüm sayfaların sayısı ile internet sitelerinin sayısını bulabilirsiniz. Bu sayede hangi sitelerden ne kadar link aldığınızı da görebilirsiniz. Ayrıca size zarar verebilecek sayfalardan gelen linkleri de temizleyerek güzel bir çalışma yapabilmeniz de bu sayede mümkün olacaktır.

Sosyal Medya Araçları

Sitenizin sosyal medya platformlarında ne kadar aktif olduğunu da bu sistem sayesinde tespit edebilmeniz mümkündür. Bu da demek oluyor ki aslında SEO çalışmaları içerisinde sosyal medya platformları son derece önem arz etmektedir. Bu kapsamda sistem içerisinde Google Plus, Facebook ve Twitter’a ait verileri görebilmeniz mümkün olmaktadır.

Link Alınan Sitelerin Uzantıları

Backlink konusunun SEO çalışmaları için ne kadar önemli olduğunu belirtmiştik. Bu kapsamda sistem içerisinde sizlere backlink aldığınız sitelerin uzantıları da grafik halinde sunulmaktadır. Bu uzantılar ne kadar çok çeşitlilik arz ederse o kadar çok başarılı olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu kapsamda önemli olan bir diğer nokta da backlink aldığınız sitenin ülkesidir. Eğer sizler uluslararası bir arenaya hitap eden site sahibi değilseniz bu durumda alakasız ülkelerden link almanız sizler için zararlı olabilir. Zira arama motorları bunu spam olarak algılayıp sizleri cezalandıracaklardır.

Ahrefs Şifreleri

Son olarak ise Ahrefs şifreleri konusuna değinelim. Bahsettiğimiz üzere ahrefs ücretli üyelik isteyen bir sistemdir. Eğer ücretsiz olarak kullanacak olursanız sadece bir sitenin son derece sınırlı özelliklerine ulaşabilirsiniz. Bu sebeple platin üye olmak gereklidir. Ancak bu noktada da ödenecek ücretler sizlere fazla gelebilir. Her ne kadar yıllık aboneliklerde indirim yapılıyor olsa da aylık abonelik ücretinin 100 dolar olduğunu belirtmekte fayda vardır. Eğer çok büyük bir site iseniz bu durumda bu üyeliği almak mantıklı olabilir. Ancak sıradan bir site için ücretsiz ahrefs şifreleri kullanmak daha iyidir.

Bunun için kimi siteler cüzi karşılıklar ile şifreler vermektedir. Ayrıca bir defaya mahsus olarak yine çok cüzi ücretler ile raporlar sunan siteler de bulunmaktadır. Sizler de bu sitelerden destek alarak çok cüzi fiyatlara bu işlemleri yaptırabilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir