Günde 1 Sayfa Kitap Okumakla Yılda 10 Kitap Bitirmek

Günde 1 Sayfa Kitap Okumakla Yılda 10 Kitap Bitirmek

Genel Kültür Çağrı Sevgi 70 Okunma

Günde 1 Sayfa Kitap Okumakla Yılda 10 Kitap Bitirmek

Hanımlar ve beyler günde 1 sayfa kitap okuyarak yılda 10 kitap bitirmek gibi bir şansınız olduğunu biliyor musunuz? Sanırım bilmiyorsunuz. Zira bu yöntemi başka bir yerde bulma imkanınız pek yok. Ancak yöntemin ne olduğunu merak ediyorsanız ve bu yöntemi bir de ben deneyeyim bakalım işe yarıyor mu diye düşünüyorsanız işte size aradığınız fırsat diyebiliriz.

Kitap Okumak İstiyorum Ancak Kitap Okuma Alışkanlığı Edinemiyorum Diyenler Buraya

Kitap okuma alışkanlığı edinmek istiyorum diyen kişiler arasında yer alıyor iseniz size bunun için bugüne kadar belki de eşi ve benzerine rastlamadığınız bir metod sunuyoruz. Özellikle kitap okumayı sevmeyen kişiler, kitap okumak isteyen ancak okumaya başladığı kitaptan çabuk sıkılan kişiler, başlamış oldukları kitaba bir türlü çeşitli bahaneler üretip devam etmeyen kişiler bu yöntemi kesinlikle denemeliler. Bu yöntemi denedikten sonra ve düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra kitaplar ile aranızın düzeleceğini ve kitaplar ile daha sıkı fıkı bir ilişki içinde olacağınızı söylememiz mümkün.

Kültürel açıdan kendimizi geliştirmek açısından da bilgi ve birikim sahibi olmamız açısından da kitap okumanın kendimize sayısız faydası var. Aslında bu hususun pek çok kişi farkında. Ancak kitap okumayı alışkanlık olarak benimsemiş bir kitlenin var olduğunu söyleyebilsek de bu sayının ülkemizde oldukça az olduğunu da biliyoruz. Yani kitap okumayan ve kitap okumaktan yana bir alışkanlık kazanmamış kişi sayısı ülkemizde ne yazık ki kitap okuyan kişi sayısının kat ve kat üzerinde bir sayıda.

İşte Bu Sıkıntıyı Gidermek İçin Size Yaratıcı Bir Çözüm Öneriyoruz

Kitap okuyan kişi sayısının artması ve kişilerin okudukları kitaplardan sıkılmadan aksine başlamış oldukları kitabı rahat bir şekilde bitirebilmesi açısından düşündük taşındık ve yaratıcı bir çözüm ile karşınıza geldik.

Şöyle ki kitap okuma yöntemi olarak en iyiler arasında kendine şüphesiz sağlam bir yer bulacağına inandığımız bu yöntemi uygulamak ve denemek için kendinizin seçip belirlemiş olduğu 10 adet kitaba ihtiyacınız var. Kitapların ne tarz olduğu ya da sayfa sayısının ne kadar olduğu hiç önemli değil. Dilediğiniz şekilde kitap seçimini yapmanız mümkün. Tabi eğer iş ya da eğitim hayatınız açısından size yararlı olacak tarzda kitaplar elinizde mevcutsa veya okumanız gereken kitaplar varsa kitap seçiminizi öncelikli olarak bu kitaplardan yana yapmanız sizin için daha avantajlı bir seçim olacaktır. Kitap seçiminizi tamamladıysanız işte anlatmaya başlıyoruz.

Bu Kitap Bitirme Yöntemini Nasıl Uygularız?

Şimdi belki bu yöntemi anlattıktan sonra bize kızan kişiler olacak. Hatta belki bazı insanlar bu da yöntem mi biz de mühim bir şey sandık tarzı düşünceler dile getirecekler. Ancak ön yargı ile yaklaşmadan önce lütfen yöntemi en azından bir deneyip kendi üzerinizde test edin. Çünkü biliyoruz ki bize kızan kişiler olacağı kadar bunu ben daha önce nasıl akıl edememişim valla işime çok yaradı diyen kişiler de elbette olacaktır.

Bu yöntem için 10 kitabı da yanınzda ve yakınınızda bulundurmanız gerekiyor. Zira olay şudur, her kitaptan her gün 1 sayfa okuyacaksınız. Yani A isimli kitaptan 1 sayfa okuyup ardından A kitabını kapatacaksınız. B isimli kitaba geçip bundan da aynı şekilde 1 sayfa okuyup bırakacaksınız. Bu şekilde 10 adet kitaptan her gün 1 sayfa okuyacaksınız. Böylece günde 10 sayfa kitap okumuş olacaksınız. Sadece okuduğunuz sayfa sayısı aynı kitaptan değil farklı farklı kitaplardan olacak. Bu yöntemi her gün uygulayanlar için  bir yılda toplam 10 kitap bitirmek oldukça kolay olacak. Keyifli okumalar.

Dilerseniz En Çok Satan Bilim Kitapları yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir