Haftalık Ders Çalışma Çizelgesi

Haftalık Ders Çalışma Çizelgesi

Kitaplar erkut 116 Okunma

Verimli bir şekilde ders çalışmanın anahtarlarından olan bir programa göre çalışmak tüm öğrencilerin ihtiyacı olan bir şeydir. Eğer ders çalışmalarınızı bir programa göre planlarsanız, çalıştığınız derslerden daha fazla verim alabilirsiniz ve anlama konusunda daha avantaj sahibi olursunuz.

Çoğu eğitmenin tavsiyelerinde yer alan planlı ders çalışma programına nasıl sahip olabiliriz? Bu sorunun cevabını bulacağınız bu yazımızda size haftalık bir ders çalışma çizelgesi vereceğiz ve siz bu çizelgeye ihtiyacınız olan alanlarda gerekli olan şeyleri gün ve saat olarak ayarlayacaksınız. Böylelikle daha kolay ve düzenli bir çalışma programına sahip olacaksınız. Böylelikle zamana da hükmetmiş olacak yeterliliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha kolay bir şekilde tamamlayacaksınız.

Hazırlayacağınız bu haftalık programı 4-5 hafta yerine getirdikten sonra bunu artık bir özelliğiniz olarak görmeye başlayacak artık çalışmak çok daha kolay bir hal alacak. 4-5 haftadan sonra olumlu etkilerini göreceğiniz bu programı uyguladıktan sonra memnun kalacağınıza eminim. Zaman konusunda da sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır ve unutulmamalıdır ki öğrenciler sadece rakipleriyle yarışmıyor, ders konularını öğrenmekle uğraşmıyor aynı zamanda zamanla da yarışıyorlar. Vereceğimiz çizelgeyi kendiniz de çizebilir ve 7 günlük olan bu programımızda günlerini ve saatlerini yazabilir ve ders çalışmanızı daha disiplinli bir hale koyabilirsiniz. Söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar gerisi sizin çalışma hırsınıza ve amaçlarınıza ulaşmak için sarf ettiğiniz gayrete kalmıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir