Hazal Kaya Biyografisi

Hazal Kaya Biyografisi

Genel Kültür Çağrı Sevgi 88 Okunma

Hazal Kaya Biyografisi

1 Ekim 1990 tarihinde dünyaya gelen ünlü oyuncu Hazal Kaya’nın tam olarak adı Leyla Hazal Kaya’dır. Hukukçu bir ailenin idealist kızı olan Hazal Kaya çok iyi derecede İtalyanca ve İngilizce konuşabilmektedir. 4 Yaşında Keman, 7 yaşında ise bale eğitime başlamıştır. Hazal Kaya’nın oyunculuk deneyimleri küçük yaşlarda oynadığı reklam filmleri ile başlamıştır.

Hazal Kaya’nın Yaşı, Boyu ve Memleketi

Bir dönem ülkemizde en çok konuşulan konulardan birisi konumunda olan Hazal Kaya’nın boyu kaç sorusu, Hazal Kaya’nın oynamakta olduğu Adını Feriha Koydum dizisi ile sık sık tekrarlanmaktaydı. Dizideki rol arkadaşı Çağatay Ulusoy ile aralarında ki boy farkından dolayı uzun süre gündemden düşmeyen bir konu halini almıştı. Güzel oyuncu Hazal Kaya’nın boyu 1 metre 60 santimetredir. Gaziantep doğumlu olan oyuncunun anne ve babası Hazal Kaya henüz 7 yaşında iken boşanmıştır. Anne ve babasının ayrılıkları sebebi ile Annesi tarafından büyütülen Hazal Kaya çocukluk yıllarından itibaren tiyatro ve sahne sanatlarına ilgilidir.  Hazal Kaya İstanbul Bilgi Üniversitesinde Sahne Sanatları okumaya 2009 yılında başlamış olup, eğitimini 2014 yılında başarı ile tamamlayarak okuldan mezun olmuştur.

Hazal Kaya’nın Oynadığı Dizi ve Filmler

Hazal Kaya’yı ilk tanıdığımız dizi film 2006 yılında bizi televizyonların başında kilitleyen ‘’Sıla’’ olmuştur. 2006 yılında başlamış olduğu dizi film kariyerine kız kesmeden devam eden ünlü oyuncu aynı yıl oynadığı Acemi Cadı, Taşların Sırrı dizileri ile hafızalarımızda yer etmiştir. 20017 yılına gelindiğince Genco dizisinde rol almıştır. Genco dizisi ile artık herkes Hazal Kaya’yı tanımaktadır. Hazal Kaya’nın oynadığı diziler denildiğinde ise akla gelen ilk dizi hiç kuşkusuz Aşk-ı Memnu’dur. Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eserinden televizyonlara uyarlanmış olan Aşk-ı Memnu dizisinde rol alan ünlü oyuncu oynamış olduğu Nihal karakteri ile adeta bütünleşmiştir. Yaklaşık 3 sezon gösterimde olan dizi filmin başrol oyuncularından birisi olan Hazal Kaya, Aşk-ı Memnuda büyük bit yükseliş yaşamıştır. 2011 yılında Adına Feriha Koydum dizisi ile ekranlardaki yerini tekrar alan güzel oyuncu dizi, filmlerin aranan yüzü halini almıştır. Hazal Kaya biyografisi başarı öyküleri ile doludur.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir