Hdmi ile Bilgisayara Görüntü Aktarma

Hdmi ile Bilgisayara Görüntü Aktarma

Teknoloji erkut 132 Okunma

Hdmi bizlere VGA’ya göre çok daha kaliteli görüntü aktarması dolayısıyla tercih edilmektedir buna bağlı olarak biz de sizlere Hdmi Bilgisayar görüntü aktarma konusunda bilgi vermeye gayret gösterelim. Herhangi bir bilgisayardan görüntüyü televizyona aktarmak için bir çok seçenek bulunmaktadır. Önceden özellikle ağırlıklı olarak scart kullanılmaktaydı. Sonrasında VGA kullanılmaya başlandı. Ancak, görüntü ve ses kalitesi konusunda gelişen teknoloji ile televizyonlara da konulan sistemler ile HDMI kullanımı artış göstermiştir. Hdmi adından da anlaşılacağı gibi sizlerin HD görüntü kalitesine ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Şimdi sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

HDMI İle Bilgisayarı Televizyona Bağlamak

Bu işlemi yapmak için televizyonunuzda bulunan Hdmi girişini bulmanız gerekmektedir. Genellikle uydu bağlantısının olduğu kısımlarda bunu bulabilirsiniz. Hdmi kablosuyla bilgisayara görüntü aktarma işlemi için Hdmi’ın bir ucunu bilgisayarınıza takmanız gerekiyor. Bundan sonra Hdmi’ın diğer ucunu ise, televizyona takıyorsunuz. Bundan sonra tek yapmanız gereken artık ekranın Hdmi görüntüsünü vermesi oluyor. Bu arada kumandanızın üzerinden İnfo ayarına girerek Hdmi seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde televizyonu izleyemezsiniz. Eğer Hdmi seçerseniz o halde televizyon bu işlemi yapmak için hangi kanaldan daha doğrusu hangi kablodan yayın yapacağını anlayarak sizlere fırsatı sunmuş olacaktır. Böylece kaliteli görüntülerle sizler de Hdmi ile istediğiniz gibi bilgisayarın üzerindeki film ve yahutta farklı dosyayı izleyebilirsiniz. Bu arada bir çok video da bu şekilde açılabilmektedir.

Bilgisayarı Kablo İle Televizyon Yapmak

Eğer bilgisayara görüntü aktarmak isterseniz o halde yapacağınız işlem ise, Hdmi kablonun bir ucunu bilgisayara bir ucunu uydu takmanız gerekmektedir. Böylece uydudan yapılan yayn bilgisayarınızın ekranına gelmiş olacaktır. Sizler de böylece daha sağlıklı sonuçlar alabileceksiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra işlem bitmemektedir. Kablo işlemlerini tamamladıktan sonra fn tuşu ile birlikte, F5 tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu bazı laptoplarda değişiklikler gösterebilmektedir. Bundan sonra da görüntünün bilgisayara verilmesi için Windows tuşu ile birlikte P tuşuna basılması gereklidir. Böylece görüntü Hdmi kablodan geldiği gibi yayına verilmektedir. Win ve P tuşlarına beraber basılması halinde, projeksiyon tarafı açılmaktadır. Yani istediğiniz görüntüyü de bilgisayara aktarmış olursunuz. Bu şekilde de Hdmi kablosu ile istediğiniz gibi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir