Her Türlü Film İzlerim Diyenlerin Kendini Deneyebileceği 15 Film

Her Türlü Film İzlerim Diyenlerin Kendini Deneyebileceği 15 Film

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 65 Okunma

Bazı filmler sizleri rahatsız eder. Seyrederken öyle sahneler vardır ki tiksinirsiniz. Bazen korktuğunuzdan, ürperdiğinizden değil tiksindiğinizden kafanızı bir anda çevirirsiniz.

Kimileri ise bu tür filmleri de sevebilir. İşte sizi tiksindirecek filmler.

1 – Oldboy

Bu filmden size daha önce de bahsetmiştik. Film kesinlikle Güney Kore’nin gurur kaynaklarından. Seyretmeyen varsa her şeye rağmen seyretmeli.

2 – Otomatik Portakal

İşin içine Kubrick girmişse zaten o filmin normal olması beklenemez. Hem tiksinmek hem hayranlıkla seyretmek isteyenler için iyi bir seçenek.

3 – Mezarına Tüküreceğim

Tecavüze uğrayan bir kadının intikamı nasıl olur? Siz her kadının içine kapanacağını zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Kadının yaşadıklarını görünce, tecavüzcülere benzer şeyleri yapmak ister halde kendinizi bulursanız ürkmeyin, çok kişinin başına bu geliyor.

4 – Otel

Bu otelde öyle beş yıldız falan beklemeyin. İşkence dolu sahnelerle baş başa kalacaksınız.

5 – Ölümcül Oyunlar

Tanımadığınız insanlara çabuk mu güveniyorsunuz? İddia ediyoruz bu filmi bir izleyin, fikriniz tamamen değişecek.

6 – İçeride

İnsanlar merhametli olarak nitelendirilebilir. Ancak bu Fransız filmi bize, insanların hayatta kalma korkusu yaşadıklarında ve intikam almak istediklerinde nasıl birer varlıklar olduklarını ortaya çıkartıyor.

7 – Çarpışma

Şiddet ve cinselliğin ilk akla geldiği ögeler bir filmi etkisi altına almışsa bilin ki o filmin Cronrberg imzası taşıyor olması çok büyük bir ihtimaldir.

8 – Deccal

Hayranları için tam bir başyapıt olan bu filme hiçbir mana veremeyen kişiler de var desek inanır mısınız?

9 – Dönüş Yok

İzleyenlerin hemen pek çoğunun ortak fikri, bu filmin izlenmesinin oldukça zor olduğu. Bakalım siz izlemediyseniz, sizin fikriniz ne olacak?

10 – Silgi Kafa

David Lynch gibi usta bir yönetmen bu filmiyle dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştı. Bu filmdeki rahatsızlık unsurları yönetmenin tarzında olan bir nokta olduğu diğer filmleriyle beraber gün yüzüne çıktı.

11 – Kanlı Tecavüz

Böyle bir iğrenç olaya maruz kalan bir kadın düşünün. Daha kötü ne olabilir diye aklınızdan geçirin, çünkü onlar tecavüzcülerin başına gelecek.

12 – İşkence Odası

İşkencede son nokta nedir derseler, elbette ölüme en çok yakın olan andır diyebiliriz. Ancak bu an sizce ne kadar uzun sürebilir? İşte cevabı bu filmde.

13 – Hilkat Garibeleri

Dış güzellik ne kadar önemlidir, sorusuna yanıt arayan izleyiciler bu filmi ait yere, kült filmlerin arasında yer almasını sağlamıştır.

14 –  Salo Ya Da Sodom’un 120 Günü

Baştan söyleyelim, filmi şişirmek için değil gerçekten öyle olduğu için, birçok ülkede bu filmin yasaklandığının altını çizmek gerekiyor. İşkence sahnelerindeki devamlılık nedeniyle filmi izlemekte zorlanacağınız rahatlıkla söyleyebiliriz.

15 – Yamyam İşkencesi

Filmin çekildiği esnada gerçek ölümler meydana geldiği iddiasıyla davalar açılmıştır. Belki doğrudur belki değildir ancak, yamyamların belgesellerini çekmeye giden ekip, yamyamlığın ne olduğunu bizzat ve dehşetli bir şekilde öğrenirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al