Hint Dizileri ve Filmleri Yayınlayan Türk Kanallar Frekansları

Hint Dizileri ve Filmleri Yayınlayan Türk Kanallar Frekansları

Diziler - Filmler erkut 1.578 Okunma

Hint dizileri, Türk izleyicilerin oldukça ilgisini çeken yapımlardır. İnsanlar dizi ve film izlemekten oldukça hoşlanır. Çünkü günlük hayatta eğlence arayışı diziler ile ortadan kalkar. İnsanlar dizi izleyerek yaşadıkları sorunlardan kurtulur.

İnsanlar günlük hayatta genellikle stres altındadır. Özellikle iş hayatında bu stres daha da fazla bir hale bürünür. Bu durum da insanları oldukça karamsarlığa sürükler. Ya da gerçek hayatta tek düze olan hayattan bir şekilde kurtulmak ister. Bunun için diziler ya da filmler oldukça önemlidir. Çünkü insan dizi izleyerek günlük hayattaki stresinden kurtulmaya çalışır. Hayatta yaşadığı sıkıcılığı bu sayede ortadan kaldırır.

İnsanların eğlence arayışında ve günlük problemlerden uzaklaşma durumlarında Türk toplumu için diziler oldukça önem taşır. Özellikle Hint dizileri toplumumuz tarafından oldukça beğenilir. Hem romantik tarzda hem de eğlence tarzında çok fazla Hint filmi bulunur. İnsanlar da bu filmleri izleyerek kendi problemlerini bir süre erteleme şansı yakalar.

En Sevilen Hint Filmler Nelerdir?

Hint filmleri denildiğinde akla ilk gelen isim Aamir Khan’dır. Amir Khan, birbirinden güzel Hint filmleri ile insanlara eğlenceli anlar yaşatır. Özellikle 3 İdiot filmi eğitime hoş bir bakış açısı kazandırır. Aamir Khan’ ın bir başka eğitim için önemli filmi ise Her Çocuk Özeldir filmidir. Aamir Khan imzalı bu filmleri her eğitimci ve ebeveyn mutlaka izlemelidir. Bu sayede çocukları için oldukça eğitici bilgiler öğrenebilir.

En Sevilen Hint Dizileri Nelerdir?

İnsanlar Hint dizilerinden çok fazla keyif alır. Bu nedenle ülkemizdeki pek çok kanalda Hint dizilerini izlemek mümkün hale gelir. Şimdiye kadar Hint dizileri genellikle internet aracılığı ile izleniyordu. Ancak internette daha çok alt yazı seçeneği mevcuttur. Alt yazı ile Hint filmi izlemek çok daha zevk vermez. Bu nedenle insanlar Türkçe dublaj seçeneklerine yönelirler. Türkiye’deki pek çok kanal da en sevilen Hint dizilerini Türkçe dublaj seçenekleri ile size sunar.

Hint Dizilerini Yayınlayan Türk Kanalları

Hint dizileri yayınlayan Türk kanalları, genel olarak Kanal 7, ATV INT ve Mehtap TV’dir. Özellikle Kanal 7 de her gün Hint dizileri izlemek mümkündür.

Kanal 7 frekansları şu şekildedir: Uydu: Türksat 4A, Frekans: 12095, Polarizasyon: H (Yatay), Sembol Oranı: 4800, FEC: 5/6

Mehtap Tv frekans ayarları şu şekildedir: Uydu: Türksat 3A, Frekans: 11096, Polarizasyon: V (Dikey), Sembol Oranı: 30000, FEC Değeri: 5/6

ATV INT frekans ayarları şu şekildedir: Uydu: Türksat 3A, Frekans 10969, Polarizasyon: H (Yatay), Sembol Oranı: 11200, FEC Değeri: 5/6

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir