İlluminatinin Doğuşu ve Sır Perdesinin Arkasındaki Gerçekler

İlluminatinin Doğuşu ve Sır Perdesinin Arkasındaki Gerçekler

Genel Kültür Çağrı Sevgi 71 Okunma

İlluminatinin Doğuşu ve Sır Perdesinin Arkasındaki Gerçekler

Kelime anlamı olarak aydınlanma, aydınlanış tarzı bir mana taşıyan illuminatinin doğuşu 1700’lü yılların sonu ve 1800’lü yılların başına dayanır. İlluminati denilen şey aslında bir cemiyet, tarikat, örgüt demek mümkündür. Yani illuminati aynı görüşe ve değerlere sahip olan kişilerin ortak fikirlerini bir araya getirerek belirli amaçlar doğrultusunda hareket etme gayesini taşıdıkları ve bunu kendilerine bir ideal olarak belirledikleri, bu idealleri gerçekleştirmek yolunda çalışmalar yaptıkları bir topluluktur.

İlluminati Amacı Nedir?

İlluminati yeni bir dünya yaratmayı kendine amaç edinmiş bir insan topluluğudur. Aydınlanma yolunda yeni bir dünya düzeni yaratmak ister. Bu doğrultuda çalışmalar yürütür. Ahlaki değerler, dini inançlar ve ibadetler, vatan ve millet sevgisi, etik değerler, toplumsal kurallar illuminatinin kesinlikle karşı olduğu şeylerdir. İlluminati görüşünü benimseyen kişilerin inandığı tek gerçek şey bu tip kuralların toplumu ve insanlığı karanlığa sürüklediği ve insanları daima geriye götürdüğüdür. Aydınlatmak ve ilerlemek için bu görüşleri yok etmek insanları bu değerlerden arındırmak şarttır. Bu yolda da aydınlanmayı sağlamak için yapılan her şey mübahtır tarzı bir amaç ile illuminati savunucuları hareket ederler.

İlluminatinin amacı kaos yaratmak ve bu kaosun arkasından yeni bir dünya düzeni inşa etmektir. İlluminati örgütü tüm dünya kendi etrafında dönsün ister. Kendileri kurallar koyarlar ve bu kurallara uymayanları ortadan bir şekilde kaldırırlar. Karşı çıkan kişilere zihin kontrolü gibi hipnoz, beyin yıkama tarzı insanları yönetmeyi amaçlayan yöntemler uygularlar. Uyuşturucu, insan ticareti, kadın ticareti ve cinsellik, kara para aklama, kumar gibi kanun dışı yollar ile para kazanırlar ve onlara göre bu yapılmasında hiçbir sakınca olmayan bir durumdur. Suikastler düzenlerler, toplumda karışıklığa neden olacak hemen hemen birçok olayın içinde illuminatinin parmağı vardır. Yakarlar, yıkarlar, saldırırlar hatta amaçlarını gerçekleştirmek için canlı bomba yaptıkları insanları bile kurban etmekte bir an bile tereddüt etmezler. İlluminati bu nedenle oldukça tehlikelidir hatta tehlikenin baş kaynağı ve merkezidir denilebilir.

İlluminati ve Masonluk İlişkisi

İlluminati ve masonluk arasında güçlü bir bağ vardır. İlluminati cemiyetinde yer alan kişiler arasında bir sınıf ayrımı mevcuttur. En zengin ve güçlü ailelerin en üst tabakada yer alması ve alttaki diğer üyeleri kendi istekleri ve emelleri doğrultusunda yönetmesi kuralı işler. Alt tabakadaki üyeler üstlerin emirlerine itaat etmek ve bu emirlere uyup uygulamak zorundadırlar. Astın üste koşulsuz itaati esastır.

İlluminati sembolleri ve oyun kartlarının da bu inanış ile bağlantısının olduğu ve subliminal mesaj içerikli olduğu da savunulan ancak tam bir ispatı olmayan görüşler arasında yer almaktadır.

Dilerseniz İlluminati ve Ardındaki Gerçekler yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir