İnanması Zor Gerçek Hikayelere Dayanan 10 Korku ve Gerilim Filmi

İnanması Zor Gerçek Hikayelere Dayanan 10 Korku ve Gerilim Filmi

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 74 Okunma

Korku filmlerindeki temel amaç seyircileri korkutmaktır. Öyle seyrederken dişlerinizi sıkmadan, sinirleriniz gerilmeden, hatta evde sessiz bir ortamda filmi seyrederken gelen en ufak ani bir gürültüden irkilmeden korku filmi seyredilmez.

Bazen korku dozunu artırmak için gerçekten yaşanmış hikâyelere dayanan filmlerde hemen başında “Gerçek bir hikâyedir” gibi bir ibare ile bilinçaltınıza sinsice yerleştirilen korkma içgüdüsü film ilerledikçe daha fazla ortaya çıkar.

İşte size, gerçek hikâyelerden alınma korku filmleri.

1 – Amerikan Rüyası

Çiftlikte yaşayan Bell ailesinin yaşadığı garip olaylar bir süre devam eder. Daha sonra sarıgözlü bir kurt ve siyahlar içerisinde küçük bir kız etrafta görünmeye başlar. Hedef evin küçük kızıdır.

2 – Açık Deniz

Düşünün bir tatile gidiyorsunuz. Tropikal bir adaya ulaştınız. Ardından tüple dalış yaptınız. Ancak sonrasında yüzeye çıktığınızda bir bakıyorsunuz, tatile geldiğiniz tropik ada yok. Evet, koskocaman ada bir anda yok oluyor. Açık denizde Susan ve Daniel’in hikâyesi bu filmin konusu olmuş.

3 – Krokodil

Bir psikopat düşünün. Bu psikopat büyükçe bir timsah besliyor. Üstelik bataklık gibi bir yerde. Ancak bu kadarla kalsa iyi. Çünkü birisinden bir rahatsızlık duyduğu zaman o kişi timsahın bir sonraki yemeği oluyor.

4 – Karabasan

Kimi insanlar bu türlü hikâyeleri oldukça sık dile getirir. Ancak kahramanımız Carlo Morgan’ın durumu biraz farklıdır. Carla, görünmeyen bir varlık tarafından hem dövülür hem de tecavüze uğrar. Başta ona inanmayanlar ikna olunca ona musallat olan kötü ruhu durdurmanın yollarını arayama başlarlar.

5 – Gecenin Nefesi

Saygın bir gazeteci olan John’un eşi, yeni aldıkları evine giderken araç ile kaza yapar. Yoldan çıkan eşi, önüne çıkan bir nesneye çarpmak istemediği için kaza yapmıştır. Ölüm döşeğinde önüne çıkan nesnenin resmini çizmeye çalışan kadın hayatını kaybeder.

John, bir gün yolunu kaybeder ve olması gereken yerden kilometrelerce uzakta bulur kendisini. Buradaki garip olayların eşinin ölümü ile ilgisinin olduğuna inanır.

6 – Sapık

Emlak ofisinde çalışan Marion, sevgilisiyle evlenmek ister ancak yeterli parası yoktur. Bir gün patronu ona 40 bin dolar verir. O da bu parayla evlenebileceğini düşünür, parayı alır ve sevgilisiyle kaçmak için plan yapar. Yolda Bates adında bir motele uğrar. Ancak ne olursa orada olur.

7 – Teksas Katliamı

Büyük babalarının mezarlarının, soyguncular tarafından açıldığını haber alan Sally, sakat olan kardeşini de yanına alır ve Teksas’a gitmeye karar verir. Teksas yolculuğuna onlara 3 arkadaşı daha eşlik eder. Yolda araçlarına tanımadıkları bir kişi alırlar ve olaylar ondan sonra gelişmeye başlar.

8 – Kurt Kapanı

Üç üniversite arkadaşı, meteor kraterini görmek için, ulusal parkta terk edilmiş bir bölgeye giderler. Döndüklerinde araçları yerlerinde yoktur. Onları bölgede yaşayan Mick kurtarır. Ancak Mick onları gerçekte kurtarmış mıdır?

9 – Korku Seansı

Doğaüstü olayları araştıran Ed ve Lorraine bir telefon alır ve bir çiftlikteki olayı araştırmaya giderler. Şeytani bir varlıkla karşılaştıklarını anlayan çift için çok geç olmuş olabilir…

10 – Şeytan

Çok kez doktora götürülen 12 yaşındaki Regan’a bir türlü teşhis konulamaz. Tuhaf davranışları gün geçtikçe anlaşılmaz hale gelen küçük kızın, bir gün odasına gelen arkadaşlarının birisinin boynunu kırılarak pencereden atılınca son çare bir rahipten yardım istenir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al