İnsan Neden Mutsuz Olur?

İnsan Neden Mutsuz Olur?

Sağlık - Güzellik erkut 89 Okunma

İnsan karmaşık yapıda olan canlılar olduklarından dolayı; bir olayı aks ettirdiklerinde bu tür bir durumun farklı farklı sebepleri de var olabilir. Duygulara bağlı olarak ortaya çıkan mutsuzluk; herhangi bir biçimde ortaya çıkması ile beraber; bu tür bir durumu tetikleyecek olan gelişmelerin sonucu olarak da kabul görecektir. Mutsuzluk durumu içerisinde yer alan insanlar; iki tipte kendilerini göstermekte olup; bazıları duygularını farklı yollarla dışa vurarak vücutları dahilinde değişik tepkiler vermektedirler. Öte yandan bu yolu izlemeyen kişiler de düşüncelere dalarak; tüm bu mutsuzluk durumunda meydana gelecek olan üzüntülerini de kimseye yansıtmadan hareket edeceklerdir. Mutsuzluk evresinde yer alan insanların herhangi bir uğraş içerisinde olmaması da söz konusu olmakla beraber; sadece onu mutsuz eden faktörün üzerine yoğunlaşacağı bir süreç kendisini beklemektedir.

İnsanların mutsuz olmasına neden olacak birçok etken bulunmaktadır. Bu tür etkenlerden dolayı da insan yaşantısı büyük ölçüde kısa bir süre çerçevesinde etkilenerek; olumsuz bir hayat yaşadığına dair insanların düşünceler içerisine girmesine sebep olacaktır. Bu tür bir durumdan dolayı da insanlar hayatlarına dair birtakım hatalarla karşı karşıya gelecek ve pişmanlık duyacakları tercihlerde de bulunacaklardır. Bunu yapmak yerine mutsuz oldukları sorunları gidermeye dayalı bir çabalama içerisinde yer almaları söz konusu olacak olan kişilerin; bu türde bir eğilim içerisinde bulunmaları da gerekmektedir.

İnsanların duygusal bir varlık olması sebebiyle var olan üzüntü ve kayıplara bağlı üzüntüler farklı gelişen olayları kaynak alarak kendini gösterebilir. Bir yakınını kaybetmek ya da hedeflerine ulaşamamak gibi durumlar söz konusu olurken; hayal kırıklığı, tasalanma, endişe verici durumlar yaşama, isteklerini karşılayamama, sevilmeme ve şefkat gösterilmeme gibi durumlar da mutsuzluk açısından temel alınacak olgular olarak kabul görmektedir. Bu tür olguların herhangi birine rast gelen kişilerin; mutsuzluğa bağlı olarak davranışlar sergilemesi de mümkün olacaktır. Bu sebepten dolayı da fazlasıyla kişileri yıpratacak bir durum olarak kabul edilecek olan mutsuzluk olgusu; insanların hayatını büyük ölçüde etkileyen bir evre olarak da kendini gösterecek şekilde kabul edilecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir