İnstagram Benzeri Uygulamalar

İnstagram Benzeri Uygulamalar

Teknoloji Çağrı Sevgi 274 Okunma

İnstagram Benzeri Uygulamalar

İnstagram son zamanların en popüler uygulamalar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. fotoğraf paylaşma üzerine kurulu olan bu platform her kesimden insanı bünyesinde toplamaktadır. Paylaştığınız fotoğrafları takipçileriniz de görüp beğenebilmekte ve yorum yapabilmektedirler. İşte bu ve benzeri özellikler İnstagram’ı eşsiz yapmaktadır. Ayrıca İnstagram pazarlamacılar için de oldukça etkili bir yol olarak kullanılmaktadır. Özellikle ünlülerin kullanıldığı bu pazarlama yöntemleri sayesinde insanlar gelir de elde edebilmektedirler. İşte sizler de bu yazımızda İnstagram benzeri uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilir ve kendinize yeni bir alternatif belirleyebilirsiniz.

Streamzoo

IOS ve Android işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulama birçok özelliği ile İnstagram’a benzemektedir. Ayrıca bu uygulamada fotoğraflarınıza efekt yapabilmek için size çeşitli araçlar da sunulmaktadır. Bunlardan 5 tanesi kırpma aracı iken 15 tanesi birbirinden farklı çerçeve ve nihai olarak 20 adet farklı efekt imkanları bulunmaktadır. Bu uygulamada da aynı şekilde takipçiler bulunuyorken paylaştığınız resimleri Facebook, Twitter, Tumblr vb. diğer platformlarda da paylaşabilmeniz oldukça iyi bir özelliktir.

Hipster

Adeta bir karpostal uygulaması gibi olan bu uygulama IOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. Fotoğraflarınıza konum ekleyebilmeniz oldukça güzel bir özellik. Ayrıca fotoğrafın hem üstüne hem de altına yazı yazıp efekt de uygulayabiliyor olmanız bu uygulamanı güzel özellikleri arasında yer almaktadır.

CameraAwesome

Ücretsiz uygulamalar arasında yer alan CameraAwesome’un sadece IOS işletim sistemli telefonlarda kullanılabiliyor olması üzücü. 300’den fazla efekt seçeneğinin bulunması taleplerinizi karşılamaya yetecek gibi durmaktadır. Ayrıca efektler ile son halini verdiğiniz fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşabilmeniz de güzel tarafı olarak kaydedilmelidir.

Pxlr-o-matic

Alışılmışın dışında, farklı bir görünüme sahip olan bu uygulama kullanıcılarına birçok fotoğraf efekti imkanı sunmaktadır. Ayrıca siz efekt yapmadan hazır yapılmış örnekleri de size sunması gerçekten güzel bir özellik. Uygulamanın bir kısmı ücretsiz iken daha geniş efektler elde edebilmek için ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu uygulama hem IOS hem de Android platformlarda kullanılabilmektedir.

Snapseed

Google ile yakından ilişkili olan bu uygulama sayesinde birçok uygulamada olduğu gibi fotoğraflarınıza ışık ayarı yapabiliyor ve bunu çerçeveleyebiliyorsunuz. Hem IOS hem de Android işletim sistemlerinde kullanılabilen bu uygulama kullanıcılarına fotoğraflarını Google Plus’ta paylaşma imkanını sunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar İnstagram ile benzerlik taşıyan uygulamalardır. Eğer sizler İnstagram’dan sıkılmış iseniz ya da daha farklı bir özellik arıyorsanız bu ücretsiz uygulamalara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz Bir İnstagram Sayfası Nasıl Şikayet Edilir yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir