İnstagram Masaüstü Cihazlarda Nasıl Kullanılır

İnstagram Masaüstü Cihazlarda Nasıl Kullanılır

Teknoloji Çağrı Sevgi 66 Okunma

İnstagram Masaüstü Cihazlarda Nasıl Kullanılır

İnstagram mobil cihazlar için geliştirilen bir uygulama  olduğu için masaüstü İnstagram kullanıcılar tarafından pek bilinmiyor. Ancak çalıştığı için zamanını sürekli bilgisayar başında geçiren insanlar için sosyal medya hesaplarını bilgisayar veya laptoptan yönetmek çok kolay olacaktır. Ancak Instagram.com’un halen geliştirilmeye devam edildiğini söylemek mümkün.

Masaüstü İnstagram

İnstagram’ı masaüstünden kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey Instagram.com adresine girerek hesabınızı aktif hale getirmek ya da yeni hesap açmak. Mevcut hesabınız varsa bilgilerinizi ve şifrenizi kullanarak hesabı aktif hale getirebilirsiniz.

Masaüstü İnstagram’dan Yapılabilecekler

Masaüstü İnstagram ile kişilerle etkileşime geçmek çok daha kolay olacak. Hızlı bir şekilde gezebilir, klavye yardımıyla yorumlara ve mesajlara hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz.

Masaüstünden İnstagram’a girdiğiniz zaman takipçilerinizi ve sizi takip edenlerin listesini kolayca görebilirsiniz. Sadece kendi takipçilerinizi değil diğer kişilerin takipçilerini de listeleyebilirsiniz. Bunlar gibi daha pek çok özelliği tıpkı mobil İnstagram’daki gibi kullanılabilir.

İnstagram’a Masaüstünden Fotoğraf Yükleme

Masaüstünden fotoğraf yüklemek için Chrome arama motorunuz olması gerekir. Masaüstünden fotoğraf veya videoları bu şekilde göndermeniz mümkün olacak. Hatta direkt olarak bilgisayarınızla çektiğiniz fotoğrafı İnstagram’daki filtreleri kullanarak paylaşmanız mümkün.

Arama Yapmak

Instagram.com sitesinin en üstünde küçücük de olsa bir büyüyecek işareti var ve buradan arama yapmanız mümkün. Bu arama kısmına başka kullanıcıları ya da İlginizi çeken hashtagleri yazarak arama yapabilirsiniz. Arama Kriteri yine mobil cihazlar gibi isim ya da kullanıcı adı ile arama yapmak mümkün.

Profil Düzenleme

Profilinizin bio kısmı ve ulaşmak istediğiniz diğer kısımları masaüstünden de ayarlayabilirsiniz. Bio kısmına kendiniz hakkında dilediğiniz her şeyi yazmanız mümkün. Profilinize gelerek “Profilimi Düzenle (Edit Profile)” kısmına tıklayarak istediğiniz ayarlara ulaşabilirsiniz.

Uygulama İzinlerini Yönetin

Bu özellik mobil cihazlara fark atan bir özellik diyebiliriz. Çünkü sadece masaüstü bilgisayarlarda bu özellik kullanılabilir. Bu özellik ile İnstagram kullanırken, İnstagram üzerinden diğer uygulamalara geçiş yapabilirsiniz. Bu aslında ihtiyaç duyulan önemli bir özellik. Eğer bu özelliğe ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız Instagram.com üzerinden hesap Detaylarınıza girin ve uygulamalara giriş ayarlarını kapatın. Bunun size en büyük avantajı ise bilmediğiniz uygulamalara girişinizi engelleyecek olmasıdır. Bu sayede güvenli olmayan uygulamalardan kaçınarak kişisel bilgilerinizi koruyabilirsiniz.

Bunu ayarlamak için masaüstü İnstagram’ın sol tarafında buluna  profili düzenle seçeneğine tıklayarak “İzin verilen uygulamalar (Authorized Applications)” başlığı altında yer alan tüm uygulamalar içerisinde yalnızca kullanmak istediklerinizi seçin.

Yorumları Kapatın

İnstagram’a gelen güncellemelerden biri olan gönderiyi yoruma kapatma özelliği ile paylaşımlarınıza yorum yapılmasını engelleyebilirsiniz. İsterseniz olumsuz yorumları engelleyebileceğiniz gibi, bazı kelime ya da cümleleri içeren yorumları da bloklamanız mümkün. Böylece profilinizi sabote etmek isteyen kötü niyetli kişilere karşı önlem almanız mümkün olur. Bireysel hesaplar için çok önemli olan bu özellik kurumsal hesapların prestijini korumak için de iyi bir avantaj. Bu ayarı profili düzenle seçeneği ile yapmak çok kolay.

Yeni Hesap Aç

2016 yılında hayatımıza giren bu özellik ile Instagram.com’u kullanarak hesap açmanız mümkün hale geldi. Mesela kişisel profilinizin yanında bir de satış hesabı açmak isterseniz bunu yapmanız mümkün.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir