İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Teknoloji Abdullah Ergün 45.774 Okunma

İnstagram kullanıcılara bazı yerlerde önerilerde bulunur. Keşfet dediğimiz İnstagram’daki popüler paylaşımların gösterilmesinde, herhangi birisini takip etmeye başladığımızda o kişinin takip ettiği kişilerden bizimde takip edebileceğimiz kişiler gösterilirken İnstagram’ın öneriler özelliği devreye girer ve bizler için en uygun paylaşımları ve kişileri gösterir.

İnstagram’ın Keşfet Önerileri Neye Göre Belirlenir?

İnstagram’ın önerileri neye göre belirlenir diyorsanız aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumalısınız. İnstagram’ın keşfet bölümünde güncel, çok fazla kişi tarafından beğenilmiş ve çok fazla yorum almış paylaşımlar gösterilir. Ayrıca bölüme çıkan gönderiler daha fazla kişi tarafından görüntülenir ve daha fazla beğeni alır.

Her İnstagram kullanıcısının kendisine özel keşfet bölümü vardır, yani her kullanıcının keşfet bölümünde farklı paylaşımlar çıkar. Herkesin keşfet sayfasında farklı paylaşımların görülmesinin nedeni İnstagram’ın öneriler özelliğidir, İnstagram keşfet bölümünde takip ettiğiniz kişilerin beğendiği, yorum yaptığı ve takip ettiği paylaşımları gösterir, bu özelliğe İnstagram’ın öneriler özelliği denir. Örneğin takip ettiğiniz birisi popüler bir sayfanın paylaşımına yorum yaptığında, bir diğer takip ettiğiniz kişi başka paylaşımı beğendiğinde sizin keşfet bölümünüzde bu paylaşımlar çıkacaktır. Bunlar dışında da ülkenizde çok sayıda beğeni ve yorum alan paylaşımlar keşfet sayfanızda çıkar.

İnstagram’ın Takip Önerileri Neye Göre Belirlenir?

İnstagram’ın öneriler özelliğinin aktif olduğu bir diğer durumda bir kişiyi takip etmeye başladığınızda o kişin takip ettiği ve o kişiyi takip eden kişilerin sizlere takip etmeniz için önerilmesidir. İnstagram sizlere tanıyabileceğiniz kişileri bu özellik ile gösterir.

İnstagram’ın öneriler özelliği takip edebileceğiniz kişileri çeşitli filtrelerden sizlere geçirerek göster. Bir kişiyi takip etmeye başladığınızda size gösterilen takip edebileceğiniz kişiler, ortak takipçilerinizin olduğu, mesleğinizin ortak olduğu, yaşadığınız yerin ortak olduğu, eğitim gördüğünüz okulun ortak olduğu ve ilgi alanlarınızın ortak olduğu kişilerdir. Kısacası İnstagram sizlere öneriler özelliğinde takip edebileceğiniz kişileri çeşitli ortak özelliklere göre gösterir.

Öneriler Özelliğini Nasıl Kapatabilirim?

İnstagram’da takip etmeye başladığınızda takipçi önerileri almak istemiyorsanız, başka kişilerin sayfasında da takip edilebilecek kişi olarak çıkmak istemiyorsanız aşağıda belirttiğimiz işlemleri yaparak İnstagram’ın takip önerileri özelliğini kapatabilirsiniz.

İnstagram takip önerisini kapatmak için öncelikle İnstagram hesabınıza girmelisiniz, ardından sağ üst köşede yer alan profil isminize tıklamalı, açılan bölümde profili düzenle sayfasına girmeli ve benzer hesap önerileri seçeneği yanında bulunan kutucuktaki tik işaretini kaldırmalısınız. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ne size takip önerileri gösterilecek nede başka kişilerin hesabında takip önerisi olarak çıkacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir