İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Teknoloji Abdullah Ergün 105.534 Okunma

İnstagram kullanıcılara bazı yerlerde önerilerde bulunur. Keşfet dediğimiz İnstagram’daki popüler paylaşımların gösterilmesinde, herhangi birisini takip etmeye başladığımızda o kişinin takip ettiği kişilerden bizimde takip edebileceğimiz kişiler gösterilirken İnstagram’ın öneriler özelliği devreye girer ve bizler için en uygun paylaşımları ve kişileri gösterir.

İnstagram’ın Keşfet Önerileri Neye Göre Belirlenir?

İnstagram’ın önerileri neye göre belirlenir diyorsanız aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumalısınız. İnstagram’ın keşfet bölümünde güncel, çok fazla kişi tarafından beğenilmiş ve çok fazla yorum almış paylaşımlar gösterilir. Ayrıca bölüme çıkan gönderiler daha fazla kişi tarafından görüntülenir ve daha fazla beğeni alır.

Her İnstagram kullanıcısının kendisine özel keşfet bölümü vardır, yani her kullanıcının keşfet bölümünde farklı paylaşımlar çıkar. Herkesin keşfet sayfasında farklı paylaşımların görülmesinin nedeni İnstagram’ın öneriler özelliğidir, İnstagram keşfet bölümünde takip ettiğiniz kişilerin beğendiği, yorum yaptığı ve takip ettiği paylaşımları gösterir, bu özelliğe İnstagram’ın öneriler özelliği denir. Örneğin takip ettiğiniz birisi popüler bir sayfanın paylaşımına yorum yaptığında, bir diğer takip ettiğiniz kişi başka paylaşımı beğendiğinde sizin keşfet bölümünüzde bu paylaşımlar çıkacaktır. Bunlar dışında da ülkenizde çok sayıda beğeni ve yorum alan paylaşımlar keşfet sayfanızda çıkar.

İnstagram’ın Takip Önerileri Neye Göre Belirlenir?

İnstagram’ın öneriler özelliğinin aktif olduğu bir diğer durumda bir kişiyi takip etmeye başladığınızda o kişin takip ettiği ve o kişiyi takip eden kişilerin sizlere takip etmeniz için önerilmesidir. İnstagram sizlere tanıyabileceğiniz kişileri bu özellik ile gösterir.

İnstagram’ın öneriler özelliği takip edebileceğiniz kişileri çeşitli filtrelerden sizlere geçirerek göster. Bir kişiyi takip etmeye başladığınızda size gösterilen takip edebileceğiniz kişiler, ortak takipçilerinizin olduğu, mesleğinizin ortak olduğu, yaşadığınız yerin ortak olduğu, eğitim gördüğünüz okulun ortak olduğu ve ilgi alanlarınızın ortak olduğu kişilerdir. Kısacası İnstagram sizlere öneriler özelliğinde takip edebileceğiniz kişileri çeşitli ortak özelliklere göre gösterir.

Öneriler Özelliğini Nasıl Kapatabilirim?

İnstagram’da takip etmeye başladığınızda takipçi önerileri almak istemiyorsanız, başka kişilerin sayfasında da takip edilebilecek kişi olarak çıkmak istemiyorsanız aşağıda belirttiğimiz işlemleri yaparak İnstagram’ın takip önerileri özelliğini kapatabilirsiniz.

İnstagram takip önerisini kapatmak için öncelikle İnstagram hesabınıza girmelisiniz, ardından sağ üst köşede yer alan profil isminize tıklamalı, açılan bölümde profili düzenle sayfasına girmeli ve benzer hesap önerileri seçeneği yanında bulunan kutucuktaki tik işaretini kaldırmalısınız. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ne size takip önerileri gösterilecek nede başka kişilerin hesabında takip önerisi olarak çıkacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?” üzerine 23 yorum

 1. Önerilerde bazı hesapların altında” kişileriniz arasında” ibaresi var o Kişiler nerde var onu merak ediyorum

 2. Öncelikle böyle yararlı makaleleri ele aldığınız için teşekkür ederim. Konuyu okumadan yorumlara bakan kişilerden biriyimdir. İlk 2-3 yorumu okuduktan sonra direkt makaleyi okumaya başladım, site bildirimlerini açtım. Takipteyim!

 3. Gerçekten aradığımı bulamadım diğer sitelerde fakat siz çok iyi anlatmışşınız. Artık önerilenler ile sorunum kalmadı umarım diğer kisilerde faydalı olur.

 4. İnstagram önerilenleri hem müşterilerimiz hemde ben hep merak ediyordum, neye göre geliyor, nasıl bir algoritması var diye. Vermiş olduğunuz detaylı bilgi için teşekkürler.

 5. Böyle bir makale paylaştığınız için size teşekkür ederim.Sitenizi takip ediyorum güzel site ve makale için tavsiye edilebileçek örnek sitelerden

 6. Instagram önerileri neye göre belirlediğini çok uzun süre merak etmemle birlikte sitenizde faydalı bir yazı buldum teşekkür ederim. İnstagram ile ilgili başka makaleleriniz bulunuyor mu ?

 7. Öncelikle bu değerli bilgilendirici içeriğiniz için size teşekkür ederim. Instagram önerileri yüzünden ağzı yanmış biri olarak, Instagram Öneriler özelliğini nasıl kapatabileceğimi sayenizde öğrendim ve instagram öneriler özelliğini kapatabildim.

 8. Instagram hakında cok fazla bilgim yoktu çok teşekkürler aradığım konulardan bahsetmişsiniz böyle yararlı bir makale için teşekkürler.

 9. Instagram önerileri hakkında yazılar için teşekkür ederim. Gerçekten herkesin işine yarayacak bilgiler içermektedir. Önerilenlerin neye göre çıktığını herkes benim gibi merak ediyordur eminim ki 🙂 başarılarınızın devamını dilerim

 10. Instagram önerileri hakkında bence kaliteli bir makale olmuş. Bende sayfalarım hakkında epey bir araştırma yapmıştım. Ama bu döküman sayesinde daha mantıklı çalışma yapmam gerekiyor. Paylaşım için çok teşekkür ederim.

 11. Vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için teşekkür ederim.
  En kısa sürede deneyip, sonuçları buradan paylaşacağım.

 12. Çok iyi anlatmışsınız. İnstagram’ı uzun süredir kullanmıyordum, verdiğiniz bilgiler faydalı ve öğretici olmuş.

 13. Instagram’ın böyle bir özelliği sisteminde kullanması onu diğer sitelerden farklı kılıyor. Başkalarının Instagram hesaplarında önerilenler kısmında çıkıyorum ve bu benim canımı fazlaca sıkıyordu. Bu bilgi veren makale için teşekkürler admin.

 14. bende instagram önerileri hakkında bilgi almak istiyordum bir çok yere baktım ancak buradakiler gerçekten işe yarıyor admine çok teşekkür ediyorum paylaşımların devamını bekliyoruz. İnstagram konusunda gerçekten çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz.

 15. İnstagram’da yeni bir profil oluşturmuştum ki sizin konunuzu gördüm, bilgilendirme için teşekkürler oldukça yararlı bir makale olmuş.

 16. nihayetinde aradığım bilgiyi sayenizde buldum. Gerçekten çok işime yaradı çok teşekkürler ederim…

 17. Instagramda en çok merak ettiğim şey di önerilenlerin neye göre çıktığı beni gerçekten aydınlattınız hocam çok yararlı bir konu. Unarım site hakettiği yerlere gelir.

 18. Instagram da önerilen olmak normalde çok zordur fakat bu yazıyı okuduktan sonra benim için daha da kolaylaştı çok teşekkür ederim.

 19. Böyle güzel bir makale paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Yararlı bilgiler bunlar takipteyim

 20. Ya inste de fake hesaptan benim gercek hesabimi takip etmeyen birini takip ettim ve onerilerde benim gercek hesabim cıktı bu simdi takip etmiyodda cikti nasil oluyor anlamadim ben ya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir