Instagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak (Instagram Url Bulma Yöntemi)

Instagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak (Instagram Url Bulma Yöntemi)

Teknoloji Abdullah Ergün 2.719 Okunma

Instagram Url Bulma

Instagram URL Bulma Nasıl olur? Eski zamanlarda insanların haberleşme yöntemleri çok sade ve azdı. Mektup yazar yada telefonla araşırlardı. Zaman zaman faks çekerlerdi. Bir fotoğraf çekmek büyük zorluktu ve hasret, albümlere bakarak giderilirdi. Bir videoya sahip olmak için onu kasede kaydetmek gerekiyordu. Şimdiki gibi Instagram’da url bulma gibi küçük tüyoları tahmin bile edemezdik. Artık bu anılar çok uzakta kaldı. Bilgisayarlar ve cep telefonları hayatımıza girdi. Çevremizde hotmail, msn ile hayat bulan sosyal medya süreci teknoloji ve bilgisayarın gelişim evreleri arttıkça, skype, facebook, twitter, formspring, tumblr, snapchat ve Instagram gibi paylaşmacı veya online olarak sohbet edilen uygulamalar artmıştır. Birçoğu hala geliştirilmektedir. Kuşkusuz Facebook’un ilk açıldığı hali ile şimdiki hali bir değildir. Aynı şekilde twitter ugulaması da birçok değişiklikten geçmiştir. Uygulamalara olan talep arttıkça, üreticilerin ekledikleri de artmıştır ve en sonunda bu, kullandığımız sosyal sitelerin sürekli güncellenmesi şeklini almıştır. Connect2.me gibi siteler artık çok fazla kullanılmamaya başlamışken, snapchat, tumblr gibi sitelere ilgi artmış, üzerine birçok güncelleme meydana gelmiştir. Instagram ise bunun en başarılı öreklerinden birisidir. Aktif sosyal medya kullanıcılarının, ilk üç favori uygulamasına mutlaka giren Instagram url bulma yöntemini anlatmadan önce birkaç bilgi söylmemiz gerekiyor.

Instagram Uygulaması Hakkında

Instagram ilk olarak Kevin Systrom ve Mark Krieger adlı iki Amerikalı tarafından kuruldu. İlk başta İOS ve İpad için tasarlanan kaliteli filtrelere sahip bu fotoğraf paylaşım uygulaması kısa zaman içinde çok ilgi gördü ve hızla büyümeye başladı. Şu anda bünyesinde 300 milyon kullanıcı, 90 milyon aktif kullanıcı barındıran Instagram’da günde 40 milyon fotoğraf paylaşımı, saniyede ise 1000 yorum ve 8600 beğeni yapılıyor. Uygulama ile hazırlanan fotoğraflar Facebook, Twitter, Foursqure ve Tumblr üzerinden paylaşılabilinmekte. Uygulama 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar doları aşkın bir fiyata  satın alındı. Genel olarak Instagram uygulamasının bu kadar popülerleşmesinin ardında içeriside barındırdığı fltrelerin fotoğraflara profesyonel bir görünüm yaratması.

Instagram’da En Çok Satan Ürünler

Instagram URL’si Bulma

İnsatgram’ın bilindiği kadar bilinmeyen özellikleri de mevcut. Instagram URL’i nasıl bulunur? Link URL Kopyalama nasıl yapılır? Gibi soruların cevapları hala tam anlamıyla her platformda cevaplanabilmiş değildir. Instagram hesaplarından paylaşılmış olan fotoğraf ve videoların linklerini bulmak da bunlardan biridir. Bugünki yazmızıda size Instagram URL’si bulma hakkında tüm detayları verdik.

Kopyalama işlemini gerçekleştirmeden önce bir şey bilmeniz gerekiyor! Eğer söz konusu hesap gizli ise o hesapta paylaşılmış olan video veya resimlerin linkini kopyalama şansınız bulunmamaktadır. Eğer hesap gizli değilse de gönderinin bağlantısını almak için gönderinin üstüne gelmeniz gerekir. Bu işlemde işletim sistemine göre farklılıklar bulunabilir. Örneğin Android işletim sisteminde gönderinin üstüne geldiğiniz zaman üst üste üç nokta çıkarken, İOS işletim sisteminde gönderinin üstüne geldiğinizde yanyana üç nokta çıkacaktır. Bu söz konusu ikonlara tıkladığınızda  “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneği çıkacaktır.  Buna tıkladığınız anda Instagram’da istediğiniz URL’yi bulma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir