İnstagram Video İndirme Nasıl olur?

İnstagram Video İndirme Nasıl olur?

Teknoloji Abdullah Ergün 232 Okunma

Instagram Video İndirme

Eski zamanlarda insanların haberleşme ağları çok basit ve azdı. Mektup yazar yada telefonla araşırlardı. Bazı zamanlarda faks çekerlerdi. Bir fotoğraf çekmek büyük dertti ve albümlere bakarak hasret giderilirdi. Bir videoya sahip olmak için onu kasede kaydetmek gerekiyordu. Şimdiki gibi İnstagram’da video indirme gibi küçük hilecikleri hayal bile edemezdik. Şimdi bu anılar çok uzakta kaldı. Bilgisyarlar ve cep telefonları hayatımıza girdi. Hayatımızda hotmail, msn ile başlayan sosyal medya süreci teknoloji ve bilgisayarın gelişim evreleri arttıkça, skype, facebook, twitter, formspring, tümblr, snapchat ve ınstagram gibi paylaşmacı veya online olarak sohbet eilebilen uygulamalar artmıştır. Birçoğu hala geliştirilmekte olan uygulamalardır. Kuşkusuz Facebook’un ilk açıldığı hali ile şimdiki hali bir değildir. Aynı şekilde twitter ugulaması da birçok değişiklikten geçmiştir.  Uygulamalara olan talep arttıkça, üreticilerin ekledikleri de artmıştır ve en sonunda bu, kullandığımız sosyal sitelerin sürekli güncellenmesi halini almıştır. Formspring gibi siteler artık çok fazla kullanılmamaya başlamışken, snapchat, tümblr gibi sitelere ilgi artmış, üzerine birçok oynama meydana gelmiştir. Instagram ise bunun en başarılı öreklerinden birisidir. Aktif sosyal medya kullanıcılarının, ilk üç favori uygulamasına mutlaka giren instagram video indirme uygulaması hakkında video indirme işlemini anlatmadan önce birkaç bilgi soylmemiz gerekiyor.

Instagram Uygulaması Hakkında

Instagram ilk olarak Kevin Syström ve Mark Krieger adlı iki Amerikalı tarafından kuruldu. İlk başta İOS ve İpad için tasarlanan kaliteli filtrelere sahip bu fotoğraf paylaşım uygulaması kısa zaman içinde çok ilgi gördü ve hızla büyümeye başladı.

Şu anda bünyesinde 300 milyon kullanıcı, 90 milyon aktif kullanıcı barındıran Instagram’da günde 40 milyon fotoğraf paylaşımı, saniyede ise 8600 beğeni ve 1000 yorum yapılıyor. Uygulama ile hazırlanan fotoğraflar Facebook, Twitter, Foursqüre ve Tümblr üzerinden paylaşılabilinmekte. Uygulama 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı.  Genel olarak Instagram uygulamasının bu kadar popülerleşmesinin ardında içeriside barındırdığı fltrelerin fotoğraflara profesyonel bir görünüm yaratması. Instagram uygulaması ile çekilen herhangi basit fotoğraf dahi belli efektlerle çok değişik bir boyut kazanabilmektedir.

Instagram’dan Video Nasıl İndirilir?

Artık en güzel ve görece de biraz daha kısa olan videoları Instagram’a atıyoruz. Artık bize 15 saniye kotalı video paylaşma efekti eklemiş durumda uygulama. Haliyle başka bir hesapta gördüğümüz videoları da bazen indirmek istiyor olmamız tamamen doğaldır. Bu bölümde sizin için “ınstagram video indirme nasıl olur?” sorusunu cevapladık.

Öncelikle Instagram’dan indireceğiniz videoları nasıl indirmek istediğinizle başlayalım. Video indirmek opsiyonlu olabilmektedir.

Eğer Instagram videolarını indirme işlemini uygulama ile yapmak isterseniz, iPhone ve Android cıhazlarda kullanılabilen birçok Instagram video indirme uyumlu program mevcuttur.  Bunlar arasından InstaSave for Instagram adlı uygulama İnstagram’daki fotoğrafları da, videoları da indirme olanağı vermekte olan bir uygulamadır. Uygulama kullanımı şu şekilde; uygulama kurulduktan sonra Instasave’i açıp Instagram’a geçiyorsunuz. Geçtikten sonra indirmek istediğiniz resim veya videonun ürl adresini kopyalıyor ve InstaSave’e yapıştırıyorsunuz. Instasave uygulamasında Instagram’da bağlantısını kopyaladığınız videoyu göreceksiniz. Videonun altındaki indirme butonuna tıklıyorsunuz. Ardından indirmek istediğiniz videoyu cihazınıza indiriyorsunuz. Böyle Instagram’da video indirme işlemi tamamlanmış oluyor.

Eğer uygulama indirmeden, web’den Instagram’a video indirmek istiyorsanız Instagram üzerinden video indirmenize yarayacak birçok site söz konusudur. Uygulamalarda da olduğu gibi  siteler de İnstagram’dam aldığınız video bağlantısını kullanıyorsunuz. Sitenin ana sayfasında bulunan alana bağlantıyı yapıştırıyorsunuz. Ardından da söz konusu alanın sağında yer alan “indir” ya da “download butonuna tıklıyorsunuz. Videonuz da indirmeye hazır hale gelmiş oluyor.

 

Ayrıca bebek odası dekorasyonu makalemizede bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir