İnstagrama Galeriden Hikaye Nasıl Atılır?

İnstagrama Galeriden Hikaye Nasıl Atılır?

Teknoloji Abdullah Ergün 311 Okunma

İnstagrama Galeriden Hikaye Nasıl Atılır?

Bu paylaşımımızda İnstagram‘ın Snapchat‘ten özenerek geliştirdiği hikayelere galeriden nasıl fotoğraf ve video eklenir? konusunu anlatacağız. İnstagram hikayelere özelliği her ne kadar Snapchat’ten özenilip yapılsa da oldukça popüler bir özellik oldu ve Snapchat’in hikaye özelliğinden daha fazla kullanılmaya başlandı. İnstagram özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra oldukça popüler bir uygulama oldu, Facebook desteği ile birçok yeni özellik eklenen İnstagram Facebook kadar kullanılmaya başladı bile.

Tüm dünya İnstagram’ın yeni hikayeler özelliğini konuşuyor, bazı kullanıcılar İnstagram’ın Snapchat‘ten özenerek eklemiş olduğu bu yeni özelliği beğense de bazı kullanıcılar bu özelliği beğenmiyor ve kullanmıyor. Hikayeler özelliği Snapchat’den özenilerek eklenmişte olsa filtre ve lensler gibi çeşitli Snapchat özellikleri İnstagram’ın hikayeler özelliğinde bulunmuyor. Fakat İnstagram’da olup da Snapchat’te olmayan bir özellik var ki, Snapchat kullanıcılarını bile kıskandırabilir. Bu özellik eskiden çekilmiş fotoğraf ve videoların İnstagram hikayeler bölümüne eklenmesi.

İnstagram kullanıcıların talepleri doğrultusunda öncelikle o anda çekilen fotoğraf ve videoların eklenebildiği hikayeler bölümüne artık eskiden çekilen fotoğraf ve videolarda eklenebiliyor. Bu özellik ile İnstagram kullanıcıların kalbine girmeyi başardı.

Eğer İnstagram hikayeler bölümüne 24 saatten daha erken bir süre önce çekilmiş fotoğrafı veya videoyu İnstagram hikayesi olarak paylaşmak istiyorsanız bunda bir sorun yok fotoğrafı veya videoyu seçerek İnstagram hikayeler bölümüne rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Ancak 24 saatten daha geç bir süre önce çekilmiş olan fotoğraf veya videoyu instagram hikayesi olarak paylaşamazsınız. Bizde asıl sorunun olduğu bu durumda yapabileceklerinizi araştırdık ve şu taktiklere ulaştık. Öncelikle paylaşmak isteğiniz fotoğrafı ekran görüntüsü alıp kesme işleminizi yaparak İnstagram hikayeler bölümüne ekleyebilirsiniz, bu şekilde fotoğraf kötü çıkıyor ise fotoğrafı veya videoyu arkadaşınıza yollayıp tekrar size yollamasını isteyebilirsiniz. Bu sayede fotoğraf veya video 24 saat önce içerisine tekrardan girecektir. 24 saat içerisine giren bir fotoğrafı veya videoyu da rahatlıkla İnstagram hikayeler bölümüne ekleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir