Instagram’da En Çok Satan Ürünler

Instagram’da En Çok Satan Ürünler

Teknoloji Abdullah Ergün 976 Okunma

Bu yazımızı okumaya başlamadan önce bebek odası dekorasyonu makalemizede bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Instagram’da En Çok Satan Ürünler

Instagram bilindiği gibi sanal ticaret merkezi konumuna gelmiş ve birçok kişinin de bu platformdan bu sayede para kazanmasına vesile olmuştur. Öyle ki çoğu kimse artık bir dükkan açıp ürün satmak yerine bir Instagram hesabı açıp ürünlerini pazarlamak istemekte ve bu isteklerinde de başarılı olmaktadır. Durum böyle olunca ticaret sektöründe yer almak isteyenler de bu alana yönelmektedir. Ancak bu alanda başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken birtakım husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve de en önemlisi satacağınız ürün ile ilgilidir. Instagram kullanıcılarının profiline uygun ürünlerin tutulma oranı oldukça yüksek olmaktadır.

Bu durumda Instagram kullanıcılarının profili nasıl gibi bir soru aklınıza gelebilir. Bu sorunun cevabı ise oldukça basittir: kadınlar. Evet Instagram’ı birçok farklı kesim kullanıyor olsa da sosyal medyada en çok vakit geçiren ve alışveriş yapanlar kadınlar olmaktadır. Bu sebeple kadınlara yönelik ürünlerin pazarlanması ve satılması daha kolay olmaktadır. Bu kapsamda Instagram’da popüler olan ve en çok satılan bazı ürünleri sizlere sıralayacağız ve sizlerin de bu doğrultuda yolunuzu belirlemenize katkı sunmaya çalışacağız.

Ayakkabı

Kadınların en büyük tutkularından birisi hiç şüphesiz ayakkabıdır. Nitekim ayakkabılıklar ağzına kadar ayakkabı ile dolu olsa da güzel bir ayakkabıya hayır diyemez kadınlar. Bu sebeple Instagram üzerinden kaliteli, şık ve aynı zamanda ucuz ayakkabıların satımı oldukça fazla olmaktadır. Ayrıca kadınların birbirinden görerek alışveriş yapma tutumları da sizlere bu süreçte oldukça faydalı olacaktır. Böylelikle çok sayıda ayakkabı satmanız ve geliriniz ile müşteri kitlenizi artırmanız mümkün olacaktır.

Takı vb. Aksesuarlar

Instagram’da daha çok kadınların vakit geçirdiğine yukarıda değinmiştik. Bu kapsamda kadınların sıkça tercih ettiği süs eşyalarından olan aksesuarlar da Instagram pazarı içinde sıkça pazarlanan ve tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerde ne kadar çok çeşit olursa o kadar iyi olmakta iken aynı zamanda kişiye özel dizayn seçeneklerinin de olması tercih sebebi olmaktadır. Bu bağlamda üzerinde isim yazan kolye veya yüzükler veyahut da klasikleşmiş canım annem, birtanem vb. sözlerin yazılı olması da müşterileri kendinize çekmeye yardımcı olacaktır.

Güneş Gözlükleri

Farklı modellerde güneş gözlüklerinin sergilendiği Instagram hesapları da oldukça dikkat çekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken hususların başında çok çeşide sahip olmanızın yanı sıra uygun fiyat seçenekleri de sunmanızdır. Yapılan araştırmalar kapsamında ucuz gözlüklerin daha çok tercih edildiği gözlemlenmektedir. Nitekim bu insanların kaliteden ziyade şıklık arayışı içerisinde olduklarını göstermektedir.

Düğün Malzemeleri

Düğün yapacak genç kızların sosyal medya ve internet sitelerinde sıkça özlem yaptığı bilinen bir gerçektir. Bunu fırsat bilen bazı Instagram hesabı sahipleri dahiyane bir fikirle düğün ile ilgili olan A’dan Z’ye tüm her şeyi hesaplarında sergilemektedirler. Bu sayede genç kızlar beğendikleri tüm ihtiyaçlarını tek bir yerden uygun bir fiyatla temin edebilmektedir. İşte bu durum Instagram üzerinden ticaret yapmak isteyen girişimcileri de heyecanlandırmaktadır.

El Emeği Ürünler

Son zamanlarda yeniden popülerlik kazanan el ürünlerinin Instagram üzerinden pazarlaması da yapılmaktadır. Böylelikle el yapımı ürünler istediğiniz renk ve çeşitte kolaylıkla bulunabilmektedir. Bu ürünleri çeyize koymak da mümkün olduğu gibi kullanıma da sunabilirsiniz. Ayrıca bu sayede el yapımı ürün ortaya koyan kadınların da para kazanmalarının önü açılmaktadır.

Çanta

Kadınların favori ihtiyaçlarından birisi de çantadır. Çoğu zaman ihtiyacı aşan bir şekilde çanta alımı yapan kadınların bu ihtiyacına yönelik olarak Instagram’da çanta satışları da yapılmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir