İnstagramda Gizli Olan Profilleri Nasıl Görebiliriz?

İnstagramda Gizli Olan Profilleri Nasıl Görebiliriz?

Teknoloji Çağrı Sevgi 461 Okunma

İnstagram Gizli Profil Görme

İnstagram son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir fotoğraf paylaşma sitesi. Gencinden yaşlısına öğrencisinden çalışanına ünlü olanından ünlü olmayanına herkesin kullandığı bir platform olan sosyal medyada herkesin merak ettiği ve takip ettiği kimseler bulunmaktadır. Bu kimselerin her fotoğrafına ayrıntı ile bakılmaktadır. Ancak kimi durumlarda kişiler profillerinin sadece belirli kişiler tarafından görülebilmesi için profillerini gizleyebilmektedirler. İşte bu durumda insanlar o kişinin profilini görebilmenin yollarını aramaktadırlar. Bu yazımızda ise böyle bir yol var mı bu konuya değineceğiz.

Diğer Sosyal Medya Platformları ile Erişim

İnstagram hesabı olan kişilerin eğer Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformları var ise ve hesapları birbirlerine bağlamış iseler bu durumda fotoğraflarına erişebilmeniz mümkün olabilmektedir. Zira kişiler diğer sosyal medya platformlarında paylaştıkları içeriklere İnstagram’ın linkini ekleyebilmektedirler. Bu durumda o linke tıkladığınızda sadece o fotoğrafa erişebilmeniz mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda hashtag ile yapılan paylaşımlarda da fotoğrafları görebilmek mümkündür.

Takipçi Olma

İnstagram kullanıcıları bazen profillerini sadece takipçilerine açabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken o kişinin takipçisi olmaktır. Ancak eğer kişi istemiyor ise sizi engelleme yoluyla yine diskalifiye edebilir.

Yasallık Sorunu

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki eğer kişi profilinin görüntülenmesini istemiyorsa ve siz de bunu herhangi bir yöntemle deliyor iseniz bu durumda suç işlemiş olmaktasınız. Dolayısıyla böyle bir işe girişmemenizi tavsiye ederiz. ancak eğer kişi link paylaşmak suretiyle fotoğrafının görünürlüğünü artırmak istiyor ise bu durum diğerlerinden ayrılmaktadır.

Sonuç olarak belirtmek gerekir ki sosyal medya platformlarından birisi olan ve popülerliği her geçen gün artan İnstagram’da kişilerin profillerinin gizli olması İnstagram gizlilik politikası ile yakından alakalıdır. Bu durumda yasağı delerek profile erişim sağlamanız suç teşkil edebilir. Bu tür yasak faaliyetlerden kaçınmanız gereklidir.

Ancak bazı siteler kişilerin sosyal medya hesaplarının hepsini bir arada gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda gizli olan profiller görülebilmektedir. Bu durum hesap sahibinin kendi hesap ayarları ile ilgili bir durum olduğu için sizlere göre herhangi bir problem yoktur.

Dilerseniz İnstagram’da Kaç Kişinin Şikâyeti İle Hesap Kapanır ? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir