İnstagram’da Kaç Kişinin Şikâyeti İle Hesap Kapanır ?

İnstagram’da Kaç Kişinin Şikâyeti İle Hesap Kapanır ?

Teknoloji Çağrı Sevgi 149 Okunma

İnstagram’da Kaç Kişinin Şikâyeti İle Hesap Kapanır

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya kanallarından olan İnstagram, son yıllarda popüler olmuş ve hızlı bir yükseliş göstermiştir. Temel amacı fotoğraf paylaşımı sağlamak olan platform kişisel verilere ve gizliliğe önem vermesi açısından da son derece tercih ediliyor. Özel hayatın gizliliğinden taviz vermeyen İnstagram kullanıcılarında da güven oluşturuyor.

İnstagram’da Profil Kapatılabilir Mi ?

İnstagram’da kişiler profillerini herkese açık tutabildiği gibi sadece arkadaşlarına da açabiliyor. Bu özelliğin olma sebebi ise yabancı ve art niyetli hesaplar tarafından kişilerin rahatsız edilmesini engellemek. Peki bu hesaplar hiç olmasa daha iyi olmaz mi?

Tabi ki daha iyi olur ancak İnstagram doğal olarak hangi hesapların hangi amaçlarla açıldığını anlayamıyor. Bu konuda kullanıcılardan yardım istiyor. İnstagram kullanıcıları zararlı olduğunu düşündükleri hesabi, zararlı olma sebebini de belirterek şikayet edebiliyor. Şikayet alan hesaplar daha sık inceleniyor ve kapanmaları daha hızlı gerçekleşiyor.

Peki İnstagram’da Şikayet Etsem Profil Kapanır Mı ?

İnstagram’da rahatsızlık duyduğunuz bir profil varsa bunu şikayet etmeniz mümkündür. Ancak tek bir şikayetle o profilin kapanması zordur. Çünkü İnstagram kullanıcı engelleme paneli verilere göre çalışmaktadır. Yani şikayet sıralaması yapılarak, inceleme en çok şikayet alan hesaptan başlanarak yapılır. Bu yüzden çok sayıda kişinin şikayet ettiği sayfa üst sıralarda yer alacak ve daha kısa sürede kapanacaktır. Yani profil kapanması için şikayet sayısı diye bir şey yoktur, şikayet sıralaması vardır. Bu sıralama da sürekli değişmektedir. Ancak sıralamada üst sıralara giren profil, gerçekten sahte ve zararlıysa kapatılacaktır.

Yalnız unutmayın ki İnstagram’da gerçek hesapları şikayet etmek yasaktır. Bu yüzden gerçek profilleri şikayet edenler cezalandırılırlar. Bu cezalandırma fiziki değil sanal şekilde olmaktadır.

Dilerseniz İnstagram Otomatik Video Oynatma Nasıl İptal Edilir? İnstagram Video İptal Etmeyi Anında Keşfedin yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir