Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?(Videolu Anlatım)

Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?(Videolu Anlatım)

Teknoloji Abdullah Ergün 136 Okunma

Sosyal medya, günümüzde her birey tarafından sık tercih edilen iletişim ağlarından olmaktadır. Bununla birlikte kullanıcılar farklı sosyal medya uygulamalarını tercih edebilmektedir. Bu sayede hem kolay hem de anında haberleşme seçeneği kullanıcılara sunulmaktadır. Buna bağlı olarak sosyal medya uygulamalarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Aynı zamanda farklı özelliklerin yer aldığı uygulamalar, kullanıcılar tarafından daha sık tercih edilmektedir. En çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında ise Instagram yer almaktadır. Instagramın geniş kullanım tercihi seçenekleri de, kullanıcılara cazip gelen detaylar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte kullanıcılar pek çok özellik sayesinde, takipçileriyle anında iletişime geçebilmektedir. Aynı zamanda uygulamanın fotoğrafçılık yönünün bulunması da, kullanıcıların Instagramı tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Instagram uygulaması içerisinde; hikâye paylaşımı, fotoğraf paylaşımı, canlı yayın yapma, fotoğraf efektleri, mesajlaşma, etiketleme gibi özellikler yer almaktadır.

Instagram Son Görülme

Instagram son görülme kapatmak için sitemizi ziyaret edin.

Instagramın en çok kullanılan özellikleri arasında yer alan fotoğraf uygulamaları da, kullanıcıların fotoğrafları üzerinde değişiklikler yapabilmesini sağlamaktadır. Buna bağlı olarak fotoğrafların görsel nitelikleri de artırılmaktadır. Aynı zamanda anında hikâye ya da fotoğraf paylaşımı sayesinde kullanıcılar, takipçileriyle iletişime geçebilmektedir. Bununla birlikte kullanıcılar, yaşadıkları anları da ölümsüzleştirebilmektedir. İnstagram uygulamasının son özelliği ise, son görülme seçeneğinin mesajlaşma bölümüne eklenmesi olmaktadır. Bu sayede mesajlaşma butonu üzerinde kullanıcıların ne kadar önce aktif oldukları ve uygulamaya ne zaman girdiklerinin takibi yapılabilmektedir. Bu özelliği kullanmak istemeyenler ise, son görülmeleri kapatabilmektedir. Tercihe bağlı kullanım, Instagram takipçilerine sunulmaktadır. Aynı zamanda uygulamanın ayarları Instagram hesaplarının web sürümü üzerinden kapatılmakta ya da değiştirilmektedir. Bu durumda istekler doğrultusunda başarılı bir Instagram hesabı da elde edilmektedir. Instagram son görülme özelliğini kapatmak isteyenler;

  • Öncelikle uygulamanın web sürümü üzerinden giriş yapmalıdırlar.
  • Daha sonra profil üzerinde yer alan ayarlar kısmına girilmelidir.
  • Ayarlar kısmında yer alan ‘hareket durumunu göster’ ibaresi üzerine tıklanarak ayar sayfasına giriş yapılmalıdır.
  • Hareket durumu göster bölümünde yer alan ayar seçenekleri arasından da ‘son görülmeyi kapat’ diyerek, özelliğin devre dışı bırakılması sağlanır.

İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Son görülme ayarının kapatılması, takipçilerinizin sizden haberdar olmasına engel olacaktır. Bu sayede kullanıcı, Instagrama ne zaman giriş yaptığını takipçilerine göstermeyecektir. Instagramın en yeni özellikleri arasında yer alan bu özellik, tercihe bağlı olarak devre dışı bırakılabilmektedir. Instagram kullanıcısı bununla birlikte uygulama üzerinde istediği işlemi yapabilmekte ve web sürümü üzerinden ayarlarını değiştirebilmektedir.

Instagram Son Görülme Özelliği Neden Kapatılır?

Instagram uygulamasına bulunan son görülme özelliği, mesajlaşmaların olduğu sekmede bulunmaktadır. Bununla birlikte mesajlaşılan kişilerin uygulama içerisinde bulunup bulunmadıkları son görülme özelliği sayesinde belirlenebilmektedir. Bu durum kullanıcıların takipçileri tarafından haberdar olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda son görülme özelliği sayesinde takipçilerin aktiflik durumu hakkında da bilgi sahibi olunabilmektedir. Ancak Instagram kullanıcısı, son görülmesinin ya da aktiflik durumunun takipçileri tarafından görülmesini istemiyorsa, son görülme özelliğini kapatabilmektedir. Bu sayede mesajlaşma içerikleri aynı kalmakta sadece zaman hakkındaki bilgiler gizlenmektedir.

Son görülme özelliğinin kapatılmasının nedenleri arasında, takipçilerin fazla olması ya da offical hesapların kullanılması da yer almaktadır. Offical hesap sahibi olan fenomenler de, son görülmelerini kapatarak aktifliklerini gizlemek istemektedir. Bu sayede takipçiler, kullanıcının uygulama içerisinde olup olmadığını bilememektedir. Bu anlamda Instagram kullanıcılarına geniş tercih seçenekleri de sunulmaktadır. Bu durum uygulamanın kullanımını artırmakta ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanıcılar uygulama içerisinde yer alan özellikler sayesinde hem keyifli hem de eğlenceli vakitler geçirebilmekte ve anılarını ölümsüzleştirebilmektedirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?(Videolu Anlatım)” üzerine 1 yorum

  1. instagram son görülme nasıl kapatılır konunuz muhteşem olmuş. Sevgilim ile kavga edip duruyorduk. Kendimi gizlemem gerekiyor. Hoş şimdide niye kapattın diye kavga ediyoruz ama yine daha az kavgaya neden oluyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir