İnternet Bankacılığı En İyi Hizmet Sunan Bankalar

İnternet Bankacılığı En İyi Hizmet Sunan Bankalar

Genel Kültür Çağrı Sevgi 73 Okunma

İnternet Bankacılığı En İyi Hizmet Sunan Bankalar

Teknoloji çağında artık bankalara gitmek yerine internet bankacılığı kullanmayı tercih ediyoruz. Peki hangi bankaların internet Bankacılığı daha aktif ve kullanışlı.

İnternet Bankacılığı

Bankanızda bulunan hesabınızı kullanmak ve yönetmek için bankaya gitmek yerine her işleminizi internet Bankacılığı ile yapabilirsiniz. internetten alım satım yapmak, para alma gönderme ya da bir takım ödeme işlemleriniz için internet Bankacılığını kullanabilirsiniz. Genel hatlarıyla bankalar bu hizmetleri sunuyor olsa da her bankanın hizmetleri birbirinden farklıdır. Iste bu yüzden size en iyi internet bankaları neler açıklayalım.

1-)Finansbank Enpara

İnternet bankacılığı olarak verilen hizmetler noktasında Finansbank Enpara rakiplerine fark atıyor diyebiliriz. Kullanıcılarınım memnuniyet oranı oldukça tatmin edici olan Enpara’nın en avantajlı diyebileceğimiz hizmeti ise hesap işlemlerinde ücret kesmiyor olmasıdır. Diğer bankalarda yaptığınız havale ve eft gibi işlemlerden belirli oranda komisyon alınmaktadır. Mesela 100 TL’lik bir eft için diğer bankalarda 2-4 TL komisyon ödemeniz gerekirken, Enpara tamamen ücretsiz. Miktarın az ya da çok olması da bu durumu etkilemiyor. Bu avantajları duyduktan sonra siz de enpara kullanmak isteyebilirsiniz. Peki enparaya nasıl başvuru yapacaksınız?

Enparaya başvuru yapabileceğiniz 2 yol mevcut denilebilir. Ilk olarak enpara resmi web sitesini ziyaret ederek anasayfada bulunan “Müşteri olmak istiyorum” gorselinin altındaki “Başvur” butonunu tıklayıp, açılan ekranı doldurarak başvuru yapmanız mümkün.

İkinci olarak ise enpara sitesindeki  “Müşteri olmak istiyorum” linkinde bulunan TC ve telefon gibi kısa bilgileri doldurup “Beni Arayın” butonuna tıklayın.

2-)Halkbank

Halkbank da bir çok avantaja sahip olan diğer bir banka. Özellikle öğrenciler için oldukça avantajlı, öğrenci dostu bir banka. Çünkü Halkbank öğrencilerden aylık hesap kesim ücreti olan 5 TL’yi kesmiyor. Bunun içinse öğrenci belgenizi ibraz etmeniz mümkün.

Halkbank’ın diğer bir avantajı ise hem hızlı hem de oldukça güvenlikli olmasıdır. İnternet bankacılığına giriş için kendi belirlediğiniz şifreyi kullanmanızın yanında telefonunuza da kod gelecektir. Böylece internet bankacılığına giriş daha güvenliklidir. Ancak şu olumsuz durumu da bilmeniz gerek. İnternet bankacılığına girmeniz halinde her işlemi herhangi bir şifre izin istemeden yapabilmek mümkün. Bu güvenlik zafiyetini de bilmenizde fayda var.

Halkbank internet Şubeniz üzerinden her işleminizi görebilir, yaptığınız işlemlere ilişkin dekont da alabilirsiniz. Ancak bu bankanın bir devlet Bankası olduğunu da bilmeniz gerek.

3-)İş Bankası

İş Bankası da öğrenci dostu olan ve hesap işletim ücreti almayan diğer bir banka. Ayrıca Is Bankası, Türkiye’de en çok ATM’si bulunan banka diyebiliriz. Bu sayede hiç bir yerde para çekmekte zorlanmayacaksınız. Nerde olursanız olun dışarıya çıktığınız zaman maksimum 5 dakika yürüme mesafesinde bir ATM bulmanız mümkün. Kendine özgü tasarımı olan İş Bankası şubeleri de çok uzağınızda sayılmaz. Bu sayede bankacılıkla ilgili tüm işlemlerinizi kolayca halletmeniz mümkün.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir