İnternet Üzerinden Piyano Çalmak

İnternet Üzerinden Piyano Çalmak

Teknoloji Abdullah Ergün 110 Okunma

İnternet üzerinden piyona çalmak isteyenler için özellikle verilen öneriler sayesinde daha çok çalışarak kendiniz piyano öğrenme imkanı elde edebilirsiniz. Piyano çalma konusunda internet üzerinden yapacağınız araştırmalar özellikle nasıl hareket etmemiz gerektiği konusunda detaylı bilgi elde etmenizi sağlayacağından bu şekilde istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olacaktır.

Piyano Çalmak

Öncelikle virtualpiano.net bu siteye giriyoruz. Bu konuda hizmet veren sitelere giriş yapılması sayesinde önerilen şekilde yapacağınız uygulama sonucunda sizlerde piyano çalmaya başlayabilirsiniz. Piyanonuzun klavye üzerinden yöneterek bu şekilde önerilen tuşlar üzerinden piyanoyu çalabilir ve istediğiniz gibi müzik yapabilirsiniz. Özellikle çalışma ile kısa süre içerisinde etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacak siteler bulunmaktadır.

Adsense TBM Yükseltme

İnternetten Piyano Çalmak

İnternet üzerinden online olarak piyano çalmak isteyenler bu durumda yapacakları işlemler sayesinde nasıl hareket edeceklerini öğrenebilir ve kısa yolları öğrenerek uygulayacakları müzik türüne göre çalma işlemini kolayca yapabilirler. Evinizde bir yanı olmaması durumunda teknolojiden faydalanarak sizlerle piyano çalma konusunda kısa zamanda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

İnternet üzerinden piyano çalmak isteyenler klavyelerinin kullanarak verilmiş olan tuşlar üzerinden istenilen müzik seslerini çıkartabilirler. Uygulayacağınız müziğin türüne göre kullanacağınız tuşlar en soldan başlayarak sırasıyla şu şekilde değişmektedir.1, 2, 3… q, w, e…a, s, d…z, x, c, v, b, n, m ile son bulmaktadır. Kullanacağınız harf ve rakamlar piyano üzerinde bulunan tuşlara eşit olduğundan bu sayede klavyenize kullanma konusunda kısa zamanda etkili bilgi alabilir ve herhangi bir problem yaşamadan istediğiniz şekilde piyano çalmaya başlayabilirsiniz.

Klavyedeki Harf ve Rakamların Piyanoda Eşit Olduğu Tuşlar

1 ==>c-1

2==>d-3

3==>e-5

4==>f-6

5==>g-8

6==>a-10

7==>b-12

8==>c-13

9==>d-15

q==>f-18

w==>g-20

bu şekilde devam etmektedir. son olarak m harfi C-61 olarak kullanılmaktadır. Piyanoda bulunan beyaz kuşlara eşit olduğundan bu şekilde piyano çalmak isteyenlerin kullanması gereken klavye üzerindeki harf ve rakamlar bunlardır. Piyano üzerindeki küçük siyah tuşların kullanılması istendiğinde shift + klavyedeki karakterlere basılması gerekir. Bu durumda shift + 2 yapılması piyanodaki D#-4 tuşuna eşit olmaktadır. Kullanacağınız harfler ve rakamlar ile sizlerde klavye üzerinden online piyano çalabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir