İnternetten Para Kazanmanın 5 Yolu 2017

İnternetten Para Kazanmanın 5 Yolu 2017

Teknoloji Abdullah Ergün 90 Okunma

İnternetten para kazanma yollarını ele aldığımız bu makalede internetten nasıl para kazanılır sorusunu yanıtlayacağız. Öğrencilik dönemlerinde ekonomik sorunlarla başa çıkmakla başlayan yolculuktan, youtuber olmaya kadar geniş bir meblağ aralığında para kazanmanın mümkün olduğu sanal dünyada nasıl para kazanılır anlatacağız.


1. Makale Yazmak

Makale Yazmak

İnternetten para kazanmak söz konusu olduğunda ilk yapılacak şey makale/yazı yazmaktır. Evde rahat bir şekilde oturarak internetten para kazanabilirsiniz. Bunun için webmaster sitelerine üye olmak, en basit yol… Alışkanlık kazandığınızda yarım saatte 300 sözcükten oluşan yazılarınızı webmaster forumlarında satışa koyarak satabilirsiniz. Son zamanlarda makale/yazı satışı için forum sitelerinde kelimesi 1 kuruş olma zorunluluğu da var. Bu sayede saatte 600 sözcükten oluşan makale(ler) yazabilir 6-7 TL’den başlayan ücretlerle satabilirsiniz. Eğer ki öğrenciyseniz; günde 8 saat ayakta çalışıp 30-40 TL almak için uğraşmaktansa; evinizde oturarak yazı yazabilir ve bundan para kazanabilirsiniz.


2. Editörlük Yapmak

Editörlük Yapmak

Makale yazımından bir sonraki aşama bir sitede editörlük yapmaktır. Çeşitli haber sitelerinde ya da sosyal içerik sitelerinde editörlük yaparak para kazanmanız mümkün. Bunun için de r10 gibi, wmaraci gibi webmaster forumlarındaki ilanlara bakarak iş bulmak mümkün.


3. Blog Açmak

Blog site açmak

Kaleminize güveniyorsanız, ilgi alanlarınıza yönelik blog açmanız ve uzun bir süreç olsa da düzenli içerik girerek yüksek miktarda para kazanmanız mümkün.


4. Youtube Kanalı Açmak

youtuber

İnsanlar artık okumaktansa video izlemeyi tercih ediyor. Youtube bir çok güncellemesi ile birlikte canlı yayın güncellemeleri sebebi ile popüler bir platform. Siz de kendinize güveniyorsanız, kaliteli bir Youtube hesabı açarsanız, kısa süre sonra yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Bunun için çok izlenecek konuları tespit etmeniz önemli.


5. Web Tasarım 

Web Dizayn

Eğer yazılım, photoshop, web tasarım gibi gibi alanlarda birikim sahibiyseniz, performansınıza göre ücret kazanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“İnternetten Para Kazanmanın 5 Yolu 2017” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir