İnternetten Video Paylaşmak ve Youtube’un İşlevi 2017

İnternetten Video Paylaşmak ve Youtube’un İşlevi 2017

Teknoloji Abdullah Ergün 58 Okunma

İnternet, insanların medya içeriğini tüketme biçimini devrim haline getirdi. Çevrim içi medyanın devrimci boyuta gelmesini sağlayan öncüler arasında video paylaşım siteleri var. Güçlü fotoğraf makinelerinin ve teknolojinin ilerlemesi insanların günlük anları yakalamasına izin verirken, bu medyanın paylaşımı tamamen farklı bir hikaye.

Video çıktılarının dosya boyutunun zamanla artmasıyla, insanların videolarını e-posta ile arkadaşlarıyla ve aileleri ile paylaşması imkansızdı. Çevrim içi kullanıcıları yükleme dosya boyutuyla sınırlandırmak, bu yeni video paylaşım siteleri markasını doğurdu.

Bu hizmetler, kullanıcıların kendi videolarını çevrim içi olarak yüklemesine izin verirken aynı zamanda kullanıcıların videolarını çevrim içi olarak saklayabileceği bir yer sağlıyor.

Bu video paylaşım sitelerinin çoğu, kullanıcıların kendi hesaplarını oluşturmasına ve farklı kategorilerde videolar yüklemesine imkan sağlıyor. Bu hizmetler aynı zamanda bir firmanın pazarlama planlarının en önemli yöntemlerinden biri haline geldi.

Videolar, ürün ve hizmetlerinin tanıtımı için  önemli bir yer edinmiştir. Kişisel amaçlı  kullanıcılar, bu video paylaşım sitelerinden en iyi şekilde yararlanarak kendilerini ve becerilerini çevrim içi olarak tanıtmaktadırlar. Bazı video paylaşım sitelerinin de gelir paylaşımı modelleri sunması koşuluyla YouTube ünlülerinin yükselişine tanık olduk.

Youtube

YouTube şu anda web’de yaygın olarak popüler olan video paylaşım sitesidir. En çok ziyaret edilen üçüncü web sitesi olan Youtube kesinlikle şu anda dünyadaki en popüler web sitelerinden biridir. YouTube’un gelir paylaşımı modeli, platformun geniş popülerliğinden yararlanan birçok ünlü ortaya çıkardı.

YouTube, kayıtlı YouTube hesabınıza bir telefon numarası ekleyip doğrulayarak, maksimum uzunluğu 11 saat ve 128 GB boyutundaki video yüklemenize olanak sağlar.

Youtube Hesap Doğrulaması

Eğer hesap doğrulaması yapılmazsa YouTube, kullanıcılara maksimum 2 GB boyutunda ve 15 dakika uzunluğunda yüklemeye izin verir.

Youtube Hangi Uzantılarda Videolar Yüklenir?

YouTube, .avi, .mkv, .mov, .mp4, .flv, .ogg, .ogv, DivX vb. biçimlerdeki yüklemeleri kabul eder.

Youtube Ek Hizmetleri Nelerdir?

YouTube’un en iyi özelliklerinden birisi de, videolara ek bilgi ve bağlantı ekleyerek yorumculara daha iyi yardımcı olmak için videoya ek açıklamalar eklenebilmesidir. Yüklediğiniz YouTube videolarını farklı sosyal medya platformlarınıza ve web sitelerinize gömmek çok kolaydır.

Youtube’ye Ne Kadar Video Yüklenebilir?

Ağa yükleyebileceğiniz video sayısı konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Bu ağın olumsuz yanı, birkaç ülkede engellenmesidir.

Youtube Adsense’den Para Kazanma

YouTube’un gelir paylaşımı modeli ve dünya çapındaki popülerliği onu çevrimiçi video paylaşım sitelerinin tartışılmaz lideri yapıyor. YouTube’un İçerik Oluşturanların Ortak Programı, kullanıcıların gelir paylaşımının% 55’ini kendi kanalında AdSense gelirinden almasını sağlar.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir